Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
6. mar 2012

@bianca ja som zas nechodila na skype. Keby nebolo tortmaniaciek tak sa tam ani mesiac nezapnem 😉 . Teraz je pre mna kazde zapnutie na FB pekne. Plno otazok, rad a nadherne torty v albumoch.

lifinka
6. mar 2012

@mamina1978 tak snad mě také půjdou ty perličky🙂

ahojky,
tak paní mi psala mail, že se mi stratil balík s objednávkou na dort!!!Mě asi klepne!!!!

lussy23
6. mar 2012

@lusil2005 nádhernáá tortička @janula.h krásna @mojmacik krásne tortičky , profesionalne urobené @miciatko nádherné vajpčka

dm1
6. mar 2012

@ladydia no skoda veru ja uz som tak kupovala a posielala cukriky

ladydia
6. mar 2012

@dm1 no budem mudrejsia pre buducnost 🙂

lucula73
6. mar 2012

@ladydia a odkial si?lebo u nás v malom lidli /máme aj veľký/ v PD mali ešte včera tie cukríky,nei veľa,ale boli tam 🙂

ladydia
6. mar 2012

@lucula73 som z Ružomberka, konkretne Lisková...a v RK ich nemaju už cez pol roka 😠 aj napriek akciám v letakoch

lucula73
6. mar 2012

@ladydia ak chceš,tak mi zajtra pojdeme do pd,možem ti kúpiť.......ak ešte vobec budú 😝

ladydia
6. mar 2012

@lucula73 prave nejaka pani pisala na TOM že posle postou ak niekto este chce...tak som jej pisala...uvidim, ale aj tak dakujeeeeeeem 😵

lamps
6. mar 2012

@ladydia posielam žiadosť na fb - Andrea Halová 😅

mamina1978
6. mar 2012

@lifinka Musis si polozit potravinarsku foliu na otvorenu formicku, potom na nu polozis sulcek hmoty, prilozis tu vrchnu cast folie ako keby si ten sulcek chcela zabalit, ale to len prelozis cez neho a stlacis vrsok dokopy so spodkom. Potom otvoris a z folie vyberies perlicky.Je to celkom lahke 😉 Urcite to zvladnes. 😉

daducha
6. mar 2012

Ahojte,tak uz mi je lepsie,som sa vyplazila z postele a vecer ked maly zaspi, napisem Vam presne recept na tu zmes z burizonov.Nebude to nic zlozite,ide k nim iba maslo a marshmelaci.Vyzeralo to super,aj to odfotim z knihy,len mi musi pocitatc zacat nacitavat kartu z fotaku 😉

breberuska
6. mar 2012

holky, prosím o pomoc🙂 budu dělat tento klobouk a nemůžu vymyslet jak ho kompletovat...mám vytvarovanou zvlášt krempu a tam mi tvrdne na skutečné kloboukové předloze. Na ní by měl přijít korpus plněný a dotvarovaný. Jenže teď ten kámen úrazu - mám to už plnit a potahovat na té vytvrdnuté krempě a nebo si to udělat všechno zvlášť a pak sesadit?nemám tolik skušeností co vy a tak si nevím rady 😒

marci2305
6. mar 2012

@peroli Tak to je super cena.. 😉 U nás ich majú po 12 Eur.

mima1311
6. mar 2012

Caute , je tu niekto z KNM ? som tam dnes bola s detmi na vysetreni a je tam obchodik a maju tam spuuuuuuustu vypichovacov a vselijakych pomocok , cena od 1,90 , 2,40 aj okolo 3 za veliku sadu .....vselico mozne , som si len dve kupila , som nemala viac pri sebe , vela som inde platila a vo stvrtok ma prist tovar , vraj budu mat este zo 20 novych druhov ....skoda ze to mam tak odruky :O(

vecernicci
6. mar 2012

kdopak to má dělat tu elektrickou kytaru? tady jsem našla jednu suprovou http://www.flickr.com/photos/sutterby/478436991...

dm1
6. mar 2012

@vecernicci tak ta je neskutocna! 😲

dm1
6. mar 2012

@vecernicci nenajdes aj nejaku krasnu harmoniku? ty mas na to vyhladavanie neskutocny talent 🙂

zlatat
6. mar 2012

@yamahafazer ja som dnes bola v Coop a tam majú 10 ks po 2,05 € ... som sa otočila a povedala malému, že radšej budeme bez vajíčok ako takú drahotu kupovať ... no ako tak čítam, asi je jedno, do akého obchodu zájdem 😢

Dnes som skúšala prvýkrát bezlepkové muffiny - Tomáško bude mať zajtra meniny, tak som icho robila pre deti do škôlky - no a aby to náhodou učiteľky nepoplietli a nedali mu lepkové, tak sú všetky bezlepkové .. som zvedavá, čo povedia, či sa dali jesť 😀 😀 😀
Ina pomáhal aj Tomino v ozdobovaní

pristela
6. mar 2012

Holky inak by som chcela vidiet aku tortu by urobil ten Cake Boss 😀 za sumu do 25 dolarov a musi tam byt vymodelovane auto osobne, nakladne, lietadlo a plaviť sa lod 😀 😀 skoda ze sa im neda napisat a zadat "ulohu" 😀 😀 😀 a jasne, ze plnka pribináčikova s malinami abo mascarpone s lesnou zmesou 😝 😀 😀 😀

@daducha ooo, ja sa tesim, ja sa tesim , veeeela zdravíčka posielaaaaaaaaaaaam 😵 😵 😵 😵

inak holky kto mi to tu ponukal to lizatko ako cenu utechy v tej sutazi s ruzami? haa??? tak šups sem s nim , potrebujem ho 😀 som si spomenula az ted na tu sutaz aj to az ked som videla na FB 😀 uspeli ste niektora z MK ?

zlatat
6. mar 2012

@dm1 ja som tú abecedu hrozne dlho odkladala - reku mám asi 3 druhy, tak načo mi je ďalšia, no vidím, že som asi nemala váhať a vymýšľať 😖

vecernicci
6. mar 2012

@dm1 já vždycky něco hledám a najdu všechno ostatní, jen to co potřebuju, tak ne 😀

vecernicci
6. mar 2012

@breberuska já bych potáhla mimo a pak sesadila dohromady a spoj maskovala tím copánkem jakoby kůže 😉
@dm1 zatím jsem našla jen tuhle http://www.flickr.com/photos/debbiedoescakesnet... jinak nic moc, ještě pohledám

dm1
6. mar 2012

@zlatat ja mam 4 druhy abecedy 😝 . Klasicku, kurzivu, funnky a teraz tuto grovy. A aj tak mam pocit zeby sa mi este nejaka zisla 😀 . Najmenej pouzivam tu funky je to na mna moc velke a iba cisla z toho pouzivam vacsinou

zlatat
6. mar 2012

@vecernicci aj moja svokra chová sliepočky a behajú si po dvore, ale teraz akosi menej nosia - takže vajíčka máme akurát tak pre našu spotrebu na varenie ( praženička, volské oko,... ) no na pečenie je to málo 😖

zlatat
6. mar 2012

@dm1 ja mám vlastne tie čo ty, okrem groovy - Funky používam dosť často - hlavne na detské torty ... ak sa mi nezmestí na vrch, tak dám na bok torty 🙂 Nad tým groovy dlho uvažujem, no furt ešt odolávam 😀

ladydia
6. mar 2012

@lamps potvrdene 🙂

ladydia
6. mar 2012

@breberuska ja by som to bobila zvlast, pri plnení a mazani by si ten spod klobuka urcite zamazala 😒

heni79
6. mar 2012

Síce nie poťahovaná, ale na želanie. Mala byť ľahká, ovocná. Zajtra ale musím dať normálnu stuhu, zabudla som dnes kúpiť. Tak len taká provizórna. 😅

ladydia
6. mar 2012

No žienky tak ani nas choroba neobisla, maly od obeda horuckuje ☹ zajtra ma asi caka navsteva Dr. kedže predpokladam podla príznakov že bude mat znova angínu ☹ ☹ ☹