Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

skorica05
16. mar 2012

Dievčatá, nikde som nenašla tortu pre návštevníka stávkových kancelárii, čiže tipéra-vášnivého, nevideli ste niečo,alebo nerobili? Budem vdačná za každú radu 😵

alenv
16. mar 2012

holky tak jsem si koupila višnovou marmošku z Lidlu jak jste doporučovali k tomu čoko nemáslový krém.. a teda to je lahoda.. jak višně v čokoládě a to je u mě number one 😀 doporučuju

miciatko
16. mar 2012

@reruna neviem ci mas parizsky krem ten cokoladovy , ale ja som zrazeny zachranila ze som tam dala za lyzicu oleja a krasne sa to vyhladilo

lenocka23
16. mar 2012

@skorica05 co tak logo nejakej stavkovej kancelarie?

abriela
16. mar 2012

@skorica05 normalna torta a dala by som tam ceruzku a tipovaci listok

larah
16. mar 2012

@miciatko super urobila som podla tvojich rád a pomohlo,posielam božtek na líčko 😀

alenv
16. mar 2012

@miciatko prosím tě a sražený myslíš, že jsou tam takové mini krupičky? Čím to prosím tě může být já rozehřívala uplně na min.. ale udělá se to až při šlehání

abriela
16. mar 2012

@mizulienka aky krem je v tej torte s piskotami. Vyzera zaujimave, aj ked ta prva je nadherna

skorica05
16. mar 2012

@abriela , jeho obľúbená je Victory tip, rozmýšľala som s tým lístkom, ale ako? Myslíš ho tam napísať alebo prilepiť? Ja totiž nepečiem to kamoška bude robiť. Mna tak napadlo, že nenolo by zle tam dať aj loptu čierno bielu a tipy 12X, tá ceruzka je tiež dobrý nápad 😵 . Najskôr som chcela nejaké ženské torzo, ale zdá sa mi to už dosť otrepané.

ladydia
16. mar 2012

babule...tak už aj mna ulapil THOMAS 😒 mam robit 2 kilovu 3D tortu...http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=128 v tomto postupe je to super, nerobili ste ho niektora podla tych rozmerov? Ak ano kolko priblizne vazila? vpracem sa do 2 kil????
Dakovala

adrianai
16. mar 2012

@skorica05 ja som robila pre manžela niečo takéto, no nevyšlo mi to presne podľa predstáv 😝

abriela
16. mar 2012

@skorica05 ak tipuje futbalove zapasy, tak napad s loptou je super.
Moja myslienka bola - listok z hmoty, biely, nakreslene tipovacie polia, mozno zaskrtane nejake zapasy a ceruzka vedla.

pipka
16. mar 2012

@zdenallicka mampresne ten isty...a hadam uz aj 10 rokov ho mam, tak hadam vydrzi aj tlacenie hmoty..a keby nie, tak nabehnem a kupim dalsi 😀 😉

skorica05
16. mar 2012

@adrianai , ja som laik a neviem čo všetko sa dá urobiť, preto sa pýtam tie zápasy sa čím píšu?

skorica05
16. mar 2012

@abriela , lístok mz hmoty myslíš marcipán a na neho vypísať zápasy a tipy? A tú 50 tam ako zakomponovať?

adrianai
16. mar 2012

Babule, minule som nedostala žiadnu odpoveď, no hádam tentokrát mi poradíte 😉
Snažila som sa urobiť moju prvú orchideu na drôtiku - akože je veľmi úbohá - neviem prečo, ale nedržia mi tie kvety, v piestiku sa mi to stále točí a nedrží, na jednej sa mi ešte k tomu pri viazaní flor. pásky drôtik predral zpredu z piestika von 😠
Čo som urobila zle? Na konci drôtiku som si urobila aj slučku a nechala tvrdnúť napichnuté na drôtiku do druhého dňa (použila som smartflex)

skorica05
16. mar 2012

@adrianai , zväčšila som tu tvoju tortu, nápad super, len keby to písmo bolo väčšie 😵

adrianai
16. mar 2012

@skorica05 ja som si vyvaľkala natenko hmotu, nechala trochu obschnúť, nech sa mi na to lepšie píše a písala som to potom jedlou fixkou, dá sa kúpiť v cukrárskych shopoch 😉 A obkukala som manželov ticket :D

daniz
16. mar 2012

@zdenallicka zdeni, vystuž každé poschodie zvlášť , váha to udrží ale prevenívne nalep jednotlivé poscodia na seba nutelou. Ja som robila 3-poschovú tortu, ale vysokú mala 13 kg. A v pohode udržalo sa.

daniz
16. mar 2012

@adrianai k tej orchiei- keď dávaš slučku na drôtiku do hmoty, potri drôtik - trda tu slučku bielkom/jedlým lepidlom/ a nechaj chvíľku zaschnúť.

zdenallicka
16. mar 2012

@daniz @anibas

A pod jednotlivé patra nedáváte žádné podložky?

daniz
16. mar 2012

Urobíš 4 torty na 4 podložkách- vystužíš všetky okrem nejmenšej a ponaliepaš na seba.Lebo vlastne tá výstuha
drží podložku s tortou. Len podložky jasné menší priemer o 1 cm ako torty.

zdenallicka
16. mar 2012

@daniz Děkuji..🙂 a jako podložku dáváš co?

maxim10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniz
16. mar 2012

@zdenallicka kartón obalený potr. fóliou, alebo kúpim hotovú takú zlatú či aká to býva podložka v cukr. potrebách.
Ja keď som piekla na tú svadbu, tak som kúpila, aby som nevyzerala ako trúbka, keď platili za ňu 130,- €. 🙂

abriela
16. mar 2012

@skorica05 hmm. Tak mozno logona listku by bolo s menom a 50 🙂. Ano myslela som marcipan.Alebo este niektore kocky co pecu, pisu podlozku, na kt. je torta.

anibas
16. mar 2012

@zdenallicka každá torta bude mať svoju podložku - niekto dáva tvrdý karton obalený foliou, už som videla aj plastový vrchnák z vedierka - doprostred si urobíš dierky, ešte pred krémovaním torty, potom na spodnú tortu napicháš kolíčky a položíš druhú, do tej znova napicháš kolíčky a položíš 3, do tej znova napicháš a položíš hornú - tá by nemusela byť na podložke. No a strednú paličku: napichneš d spodne a všetky vrchné budeš na ňu stohovať, aby si sa trafila doprostred torty.

daducha
16. mar 2012

@reruna joj, tak to ma mrzi ze sa ti zrazil,pri nom sa mi to nestalo, ale minule sa mozrazil karamelovy, dala som tam naraz vela pungu, n podarilo sa mi ho zachranit - odobrala som z neho a dala zohriat do mikrovlnka aby bol horuci.Potom som to pomaly pridavala k celemu kremu a na najmensom stupni slahala.A ono to fakt fungovalo,cely krem sa napravil 🙂

zdenallicka
16. mar 2012

@anibas
@daniz

Děkuji..🙂

ajka82
16. mar 2012

@mizulienka jeej 😵 ja teraz akurat robim pata a mata... ale myslim, ze s tvojimi sa porovnat asi nebudu moct 😅