Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
29. mar 2012

@pristela prosím ťa aký máš recept na marlenku, nechali na mňa 2 poschodové torty, aj plnky všetko tak rozmýšlam nad marlenkou tá je taká neutrálna 🙂

dajna11
29. mar 2012

@mamina1978 no ved aj ja pozerám že super je to a použijem to....ani neviem aké poklady mám🙂

marci2305
29. mar 2012

Baby, keď robíte poťah s marshmalow cukríkov, môžem si ju dnes zarobiť a zajtra ňou potiahnúť tortu? Alebo ju treba hneď použiť? Ďakujem..Idem to prvý krát urobiť, tak neviem... 😉

marci2305
29. mar 2012

@dajna11 Sú krásne.. 😉

mamina1978
29. mar 2012

@marci2305 ja si MMFrobim kratko predtym ako idem potahovat, lebo sa mi s nou lepsie robi ,ked je uplne cerstva, je taka elastickejsia. Ale nech sa vyjadria skusenejsie napr. profi pristela robi s MMF, ta ti urcite najlepsie poradi
😉 🙂 ja som robila len par torticiek 🙂

marci2305
29. mar 2012

@mamina1978 Ďakujem...Ja mám síce smartflex, ale chcela som vyskúšať túto lacnejšiu variantu..Uvidím..Hádam nič tým nepokazím...?

dada2007
29. mar 2012

baby moje......mala som úžasné popoludnie strávené s @pristela ........učila ma kvetinkýýýýýýýýýýýýýý 😵 😵 😵 😵 pristel dííííííííííííík 😵 😵 😵 😵

mamina1978
29. mar 2012

@marci2305 mne sa zatial vzdy podarila 😉 dufam, ze to nezarieknem 😒 . Mam za sebou sice len 10 torticiek, ale pre kazdu torticku som si najprv zarabala na postavicky a ozdobky, a potom novu hmotu na potahovanie. Takze celkovo presne 20 krat a vyslo to vzdy. Tak drzim palce nech sa podari 😉 🙂

pristela
29. mar 2012

@dadka212 http://www.tortyodmamy.sk/zakusky/marlenka-bez-...

@marci2305 ja poťahujem tiez najradsej s čerstvou mmf , ako kedy, ale naj sa robi s cerstvou

@mamina1978 že profi pristela ! po zadku dostaneš! 😝

@dada2007 akurat som to tu open , že idem napisat ake som mala super poobedie 😀 😀 si ma predbehla 😀 nuž mala by som ist aspon korpusy upiect alebo parizsku zarobiť ? 😀 😀 😀

pristela
29. mar 2012

Baby , ktorá mi upecie takuto torticku ? háá, keby ste sa tak do 30€ zmestili bolo by to super 😝 😝 😝 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3745514...

dada2007
29. mar 2012

@pristela ej veru.........super bolo..........a že tri nové kytky viem........odpadnééééééééééééém 😵 😵 😵 😵

mamina1978
29. mar 2012

@pristela dobre, ked niekedy budes mat cestu do nemecka zastav sa 😉 ...ukazes mi tiez par kvetiniek ako dada2007 a potom ma mozes aj osobne vyhresit 😉 😀 😀 😀 aj tak ta tu vsetcky pokladame za proficku a veeeelmi sikovnu🙂

yokralovnayo
29. mar 2012

@jakelina viem že len kusok... lenže ja už to mam pod celou tortou 😀 asi to pre tento krát odstrihnem ... nebudem riskovat prenasanie torty 😝 nabuduce musim urobit hrubsie korpusy.... aspon som sa poučila čo má byť inak 😉 uložím malú a idem poťahovať, baby držte palce... a ked náhodou zababrem MMF od džemu a nutely, čím to mám utriet ??? vodou? nerozpustí sa to?? či musím dávat obrovský pozor? 😕
MMF z chladničky iba trochu nahrejem, podsypem solamylom a možem valkat? cukor už netreba?

dada2007
29. mar 2012

@mamina1978 akože ona je iná macherkaááááá 😎

mamina1978
29. mar 2012

Baby uz mam tretiu kavu davno vypitu 😢 uz musim ist tak budem aspon rozmyslat ri praci, ktory kvietok vyskusam ako prvy.....tusim ste ma navnadili na tie krasne konvaliky 😵 😵 😵 😵 pekny vecer vam vsetkym 🙂 😉

mamina1978
29. mar 2012

@dada2007 ved to, uz je na case aby si to priznala 😉 😀 😀 😀 😀

pristela
29. mar 2012

@dada2007
@mamina1978 jeemine mne to teda doplo riadne neskoro akože o mne točíte 🙄 už asi starnem 🙄 , nééé niesom , Dadka to píše len preto ze chce pouzit tie kvety co som robila ja 😝 😝 pcha ale ja byt nou tak to nerobim a urobim nove vačšie 😝 😝 😝 😝

dada2007
29. mar 2012

@pristela lenže JA ich neviem také pekné ako TY! 😀

yokralovnayo
29. mar 2012

@pristela ahoj 🙂 prosím ťa, ked idem poťahovať bielym mmf a náhodou to zababrem od krému dá sa to nejak umyt alebo vyčistit ???? 😕 dakujem....

mizulienka
29. mar 2012

@dadka212 Dani, jasne, ze nevadi, je krasna 😉

marci2305
29. mar 2012

@pristela Ďakujem. Asi to teda nechám na zajtra 😉 A tvoj recept, ktorý máš naj? Robila som podľa teba ten čokoládový...a veľmi sa mi páčil aj sa s ním dobre pracovalo. 😉

anibas
29. mar 2012

@yokralovnayo sa snaž nezababrať a na 1x potiahnuť - ak pokazíš už len do koša ten poťah 😉 😉

pristela
29. mar 2012

@yokralovnayo nie neda sa , ak mas hnedy krem tak nie, jedine zrezat to hnede z toho ☹

@marci2305 no ja uz nejak nerobím podla receptu 🤐 , dávam len cukriky , čoko + vodu + arómu, ale len tak podla oka , nevážim 🤐 a sem tam tam supnem aj maslo ked nie maslo tak si len pri mieseni potieram ruky cerou, ale ten recept co som sem davala je suprovy !!! 😉

anibas
29. mar 2012

@yokralovnayo možno práš. cukrom zatrieš - väčšinou sa to maskuje kvetinkami

anibas
29. mar 2012

baby nám zajtra nejde EE - tak dnes nočná 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 - musím krémovať ešte 2 torty a na aute nemám kolesá bo mi treba farbiť na čierno PDT 🤐 🤐 😠 😠 😠 😠 😠 fúúúj autá ☹ ☹ ☹ ☹

pristela
29. mar 2012

@anibas nesranduj !!!! mne to tu nejak preblikuje , ak nebude elektrika ma porazi mam mat do zajtra do 11 hodky torticku 🤐 a akosik este nemam nic akurat tak dovarenu coko so smotanou 🙄 nejako sa mi divno šmikol čas 😀 😀 😀

alenv
29. mar 2012

@larah bílé tečky? To se mi nikdy nestalo.. tak apřemýšlím čím to mohlo být a prosívala jsi teda.. a použvíáš teplou vodu?

ladydia
29. mar 2012

@janula.h to oni, vraj nestihaju s oslavou tak to posunuli o tyzden, ja si už len odfukujem 🙂 lebo na zajtra mam este jednu 😉

janula.h
29. mar 2012

@anibas pevné nervy veľa sily !! VIVAT KÁVA!!!

vecernicci
29. mar 2012

@larah a jaký jsi měla sušený mlíko? mně tohle udělalo laktino, od té doby, co používám bohemilk, tak mi to neudělalo 😉