Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
29. jan 2013

@jakelina dortík krásný...a pani ...no co říct, nepochopím toto.

pipka
29. jan 2013

@jakelina majka 😅 😅 😅 😠 🙄 uz by si si asi len mala zalozit velkovyrobnu torticiek vo velkosti masla 😝
lebo mam taky pocit, ze ludom take stacia 🙄 😀

blcha
29. jan 2013

@rapunzel1 dakujem za radu ale ja mam len prachovucervenu obycajnu z drogerky ale dnes sa mi to celkom podarilo aj ked ta cervena ieje uplne krvavocervena na tie jahodky a muchotravky bude stacit 😉
teraz idem skusit tie ruze 😝 😝 😝

alexandrakocikova
29. jan 2013

už som obkukla toho becheru 🙂 našetrím a idem na to 🙂

alexandrakocikova
29. jan 2013

@mizulienka ja obalujem papierom na pečenie bielym alebo baliacim papierom

alexandrakocikova
29. jan 2013

@lifinka ja chodím cvičiť 3x do týždňa z osobnou trenérkou 😝

dm1
29. jan 2013

@jakelina ty brdo ja odpadneme to asi polovica z tych 20 ludi zo slusnosti povedala dakujem neprosim si ked videli kolko toho je 🤐

alexandrakocikova
29. jan 2013

@lifinka kolko ťa stál smartflex a poštovné plus 50%k tomu.vypočítaš podla váhy...napr.ak by smart stál 44 eur a 7 kg s poštovným-tak by postavička vyšla : kilo by stálo hzruba 6,30.- podla váhy plus 50 % cez 3 eurá....nemám kalkulačku, len z hlavy...ešte pripočítaj trebars polka farby, 1,5...tak 4.5.-alebo aj 5 eur.už ako zaokrúhlis🙂

alexandrakocikova
29. jan 2013

@dada2007 ja by som radšej asi maslovú alebo pudingovú s maslom

sisix
29. jan 2013

holky pomoooc, Asterix a Obelisk postup diky ............

mimcak
29. jan 2013

@ladydia tortušky máš naozaj krásne.Aj ukladám z dovolením. Ale ten kôň je ako živý nádherný je. 😵 😵 😵

marianabila
29. jan 2013

@ladydia ježíííš tie sú prekráásne 🙂 :-O

mimcak
29. jan 2013

@dadka212 Ty to auto na podvozku určite to zmákneš ľahko ja som začiatočník a zvládla som to v pohode. Robila som to tak ako píše jakelina.Našla som to niekde aj postup len teraz ho pre teba ako na potvoru neviem nájsť. 😠

marianabila
29. jan 2013

@ladydia no klobuuk dolu,zlate ručičky 😉

tinamk
29. jan 2013

@dadka212 dakujem za radu na buduce vyskusam tak lebo mala som tam veela cokolady ked som to chcela nejako zarovnat. ja som skusala na vianoce tak zdobit ´medovnicky tym sackom a katastrofa to mi vobec nejde.

jakelina
29. jan 2013

@ladydia moc krásné dorty, hodně se mi líbí i tak košile, je fakt jak opravdová 😉 a ostatní dorty jsou krásně rovné, hlaďounké, fakt povedené. Šikulka jsi

ladydia
29. jan 2013

@mimcak
@marianabila
@jakelina strasne moc vam zienky dakujem, aj ostatným za pčitka, strasne ste ma potesili, vobec vas nestiham citat, ale obcas spehujem vase vytvory, no skor na fcb...

florentina
29. jan 2013

Holky čí je tento dortík, prosím přihlašte se? Já si ho /aspoň myslím/ tady uložila pro inspiraci, protože je nádherný a nenapsala jsem si jméno....teď by něco podobného chtěla jedna zákaznice a já se chtěla zeptat, jak ten dort je velký a z čeho je ta mašina. Nejde mi o postup, ale zda je celý z hmoty...Já budu totiž dělat dort průměr cca 24 cm a to ta mašina bude asi velká, musím nějak spočítat cenu, tak tápu...a dokonce myslím, že jsem to s autorkou řešila, že budu mašinu dělat a chválila ho...a prostě si to nepamatuji.... 😅

jakelina
29. jan 2013

@ladydia asi je malinká hodná, že stíháš takové krásy. 😉

mamina1978
29. jan 2013

@florentina Nieje to nahodou od @ maya30 ??? 😕

samantham
29. jan 2013

@dadka212 vážne? Ani keby bolo auto len na torte? Žeby nebola celá v tvare auta? Niečo ako toto...

mamina1978
29. jan 2013

@florentina Je to od @maya30 😉 🙂 ma ju aj v albume 🙂 😉

dm1
29. jan 2013

Kocky hlasim ze 16.3 robi v dubnici stretko T-Fornax 😎

jper
29. jan 2013

Jdu na radu - kolik si mám počítat jen za postavičky Timmyho a kamarádů. Vím že na jedné postavičce strávím hodinu - prostě to ukrátit nedovedu. Ale to mi nikdo nezaplatí - kolik byste chtěly za jednu takovou postavičku. Děkuju moc

pipka
29. jan 2013

@samantham taku tortu kde je auticko na torte je urcite jednoduchsie urobit ako vyrabat 3D auto 😉
na kedy to potrebujes?

pristela
29. jan 2013

@dm1 ooo, Dani kde sa docitam co a ako ? tam by som šlaaaa, na nich cakam 😀 to su ak sa nemylim dobre stretka, ty pojdes ?

dm1
29. jan 2013

@pristela jeeej super ano rada by som sla maju to an FB na T-fornax ze este daju presne info malo by byt karamel a ine veci min. rok bolo super o cokolade a boli tam aj sutaze. Poooooooooooood

gabkostanka
29. jan 2013

Babule spravite mi niektore postavicky na tortu? chcela by som mickeyho, pluta... poprosim do IP, dakujem

majuskovci
29. jan 2013

Milé maminky strašne by som Vás chcela poprosiť o radu.Môj syn bude mať 1 rok a chcela by som mu spraviť tortu.Keď chcem robiť okrúhlu priemer 25 a vysoká cca 10 cm,čím je najlepšie poťahovať,čo máte overené a koľko by som toho asi tak potrebovala na tortičku.Staršiemu synovi sme robili s manželom Mc Queena a robila som doma marcipán a trhalo sa mi to.Mala som z toho nervy,tak som povedala,že už nikdy viac.Rozhodujem sa medzi K2,alebo smart flexom.Čo je podľa Vás lepšie na poťah?Myslíte,že by mi stačilo na poťah zo Smart flexu 700g balenie,alebo je to málo.Viem,že K2 býva v 1kg balení.Poradíte mi prosím 🙂