Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
29. jan 2013

@majuskovci jednoznacne smartflex lebo K2 je dost makka. Ale ten sa predava len v 1,4kg baleni - teda smartflex velvet tak kupit to a to ti urcite vystaci a este ti zostane na jednu torticku

aduskatt
29. jan 2013

osobne sa mi so Smartflexom robi vyborne, na tortu s priemerom 22 cm spotrebujem cca 600 g hmoty, 700 g smartflex je flower, to je na kvietky, na potahovanie je Smartflex Velvet a to je najmensie balenie 1400 g. Aj ked teda potahovat sa da aj s Flower, ale myslim, ze tych 700 Ti bude malo
@majuskovci

ladydia
29. jan 2013

@jakelina hodna je 🙂 ale uz zaciname plazit takze treba mat oci vsade... 😉

luciahromadkova
29. jan 2013

@jper tu mrkni, kolko si za take potavicky pytaju, mozno pomoze....
http://www.natortu.sk/dekoracie-modelovane/
ale ja som mala debatu cez vikend ohladom pecenia 😒 , ze ako sa na tom da pekne zarobit, tak este teraz rozdýchavam akí sú ľudia blbí, lebo si myslia, že asi mam potraviny a suroviny zadara 😀 asi si ich vezmem v obchode a už len pečiem, a asi tiež neplatím elektriku a vodu a nemam bordel v kuchyni..., najviac ma to mrzi, že su to ľudia z rodiny....ale obraz som si spravila...

samantham
29. jan 2013

@pipka až na koniec marca 😀 len som sa poučila, minulý rok keď sme si dávali piecť tortu na svadbu mesiac dopredu tak mi to veľa ľudí odmietlo lebo už mali podohadované iné veci a nestíhali...tak radšej hľadám v dostatočnom predstihu 😅

vladka1
29. jan 2013

holky moc prosím o radu.....mám dělat tříposchoďový dort. každý dort chtějí jinou nápň...salkový, tvarohový, falešný pařížský, jen nevím, který mám dát dospodu a který navrch. Do té paříže bych chtěla dát banán, do tvarohového jahodu a do salkového asi nic(nebo se tam něco hodí?) tak aby mi něco nevyjelo 😒 . Pak ještě moc prosím...pod druhé a třetí patro dáváte takové ty obyčejné papírové talířky na zpevnění?...nebo i vyztužujete špejlema?

DÍKY MOOOC

pristela
29. jan 2013

@dm1 fuuu karamel no neviem ,ale i tak by som sla , prosiiiim ťa posuvaj info ak bude bližšie , bo mne sa toho prehana na fb vela a niekedy nevidím ☹ čo mi to ujde alebo to zakryje nejaka nepodstatnost 😀 alebo ja stary clovek 😀 na to zabudnem 😝

pralinka25
29. jan 2013

@jakelina jezisi kriste ta torticka s tym maslom. niektori ludia su neuveritelni. dufam ze sa z nej 20 prejedli ked bola taka "obrovska" ze im neni hanba ☹
ale torticka bola milucka

jper
29. jan 2013

@luciahromadkova jej děkujem, teda to jsou pálky, ale odpovídají vzhledu a pracnosti. Tak jsem si nějakou cenu řekla, tak je na nich jestli to chcou - teď nepeču jsem na rizikovém, tak musí se spokojit jen s postavičkama.
Jo lidi a ceny - navíc všeci známí a příbuzní by nejraději co nejlevněji. Si myslí někeří že dort máš za hodinku dvě hotové a nic na tom pro tebe už není, co?!

luciahromadkova
29. jan 2013

@dm1 Danka, prosim neziadala si ma o priateľstvo na facebooku? dakujem za odpoved, rada by som potvrdila priatelstvo, len neviem kto to je s menom Daniela.
A chcem sa ťa ešte opýtať chytili ma tie medovnicky a rada by som si kupila velkonocne vykrajovacky, pozerala som na stranke http://www.peceniehrou.sk vies nejake odporučit? dakujem

aduskatt
29. jan 2013

@jper jasnacka.......ja som tak piekla do rodiny za suroviny trojkilovu..............a dosiel si prenu s nemal pri sebe ani 10 Eur.......tiez si asi mysli, ze mi v obchode davaju vsetko zadara a zapol hodky je to hotove

b.janka
29. jan 2013

@gabina275s @lifinka @sisix @vecernicci baby viem že je to tu od veci... a pri pečení nemáte vôôôôôôbec čas... ale bavili ste sa o chudnutí... ja som začala cvičiť... podľa jillian michaels... na MK je aj diskusia... a za 7 dní mi išlo dole 1,5 kg... stravu som moc neupravila... akurát som obmedzila sladké... ale stále si dám len menej... a prestala som sa v noci prežierať... aj na cm vidím že to pomaličky ide dole

monikapo
29. jan 2013

Máša bez medveďa...este to nie je ona,ale zlepsim sa keď budem tak piatu robit...toto je druhá 😉

pralinka25
29. jan 2013

@monikapo neviem sice ako ma masa vyzerat ale tato sa mi teda moooooc paci 😵

monikapo
29. jan 2013

@pralinka25 Dakujem, ale sup=sup pozriet aspon jeden diel, nadherna rozpravocka--- 🙂

pralinka25
29. jan 2013

@monikapo 😀 budem musiet ale zatial mam povolene len urcite rozpravky od draheho synacika.

jakelina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dada2007
29. jan 2013

@jakelina waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaw...........ja chcem taku postavičkuuuuuuuuuuuuuuuuuu
..a aké to je cvičenie????? kde by som to mohla nájsť???.........ja som schudla za 12 mesiacov 16kg(uprava stravy, pohyb, vynechanie sladkého/slaného/nočného prežierania atd.)....teraz som trošku povolila a nejaké to kilo-dve šli hore........ale potrebujem viac a viac cvičiť, lebo to brucho začína jéééémne ovísať.....už som znovu teraz po novom roku začala.....ale chcelo by to okrem rotany a domáceho cvičenia niečo viac.........dakujem za ifnoooooo

dadka212
29. jan 2013

@samantham tak to už skôr zoženieš niekoho 😉 vieš my sme tu všetko baby a také že 3d autá, futbalové lopty a iné chlapské témy velmi neoblubujeme 😀 urobíme to, ale nie s takou radosťou ako nejakú detskú milučkú tortičku 😀

jakelina
29. jan 2013

@dada2007 já jsem si to stáhla z internetu.

monikapo
29. jan 2013

@pralinka25 ked mu ju pustis...vsetky diely bude chciet...

jakelina
29. jan 2013
sisix
29. jan 2013

@jakelina ja chci taky 😀

dadka212
29. jan 2013

@mimcak dakujem už to konečne chápem 😀 😉 ale furt nechápem ako sa tá podložka s autobusom udrží na tých polysryrenoch....to sa akože prilepí na poťahovku? nezošmykne sa to? bože ja som tela 😅 no asi to udrží keď to tak všetky robíte...no ale viete ako chlapi zaobchádzajú s tortami, ja sa bojím, oni to švacnú na zadné sedadlo to je šikmo a letí s tým 100-večkou takže obavy sú na mieste 😅

sisix
29. jan 2013

@jakelina toto cvici kamoska a ma o cislo mensi kalhoty. JA bych htela tay ale bez prace 😀

mariann2
29. jan 2013

@monikapo je to krásna máša, môj najmladší tu teraz prišiel a kričí "máša, máša" 🙂 on je ten, ktorým si overujem, že sa mi postavičky na torte skutočne podobajú na originál, keď mu ich ukážem a on ich spozná, je to ok 😀

aduskatt
29. jan 2013

@dadka212 ja som lepila tu podvozkovu podlozku lepiacou paskou na tu zakladnu🙂, tiez pre istotu🙂

pristela
29. jan 2013

@dadka212 ja to prilepujem priesvit lepiacou paskou , alebo tam das obojstrannu a ono sa to prilepí, staci to v pohode

@jakelina WOWWWW uzasne , ked porovnam stretko a toto 😨 😨 😨 zíram , bombovéééé asi sa musim aj ja zacitat 😀

maya30
29. jan 2013

@florentina ten tomas je tiez 24cm priemer a dokopy vazil cca 4kg, plnka bola ovocna, tak preto, inak by vazil menej. Tomas je z 2 horaliek a jednej sojovej tycinky 😉 takze na dlzku je ako horalka 😉

b.janka
29. jan 2013

@dada2007 @sisix @pristela baby kuk tento blog... http://mojetelo.blogspot.cz/p/jillian-michaels.... ... má tam recenzie na rôzne cvičenia od jill