Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lalilala
9. okt 2013

@lucula73 dala som 3 lyzicky ako bolo v recepte a cukor 600 g a este sa chcem opytat akou farbou je najlepsie farbit tuto hmotu ?;) to som este nerobila ale vyskusam ak sa hmota najblizsie podari ;)

wera.g
9. okt 2013

@jakelina ˇDakujem, je to naše zlatíčko 🙂)) noooo kúp, 3 sú optimálne množštvo 😀DDD

dadussh
9. okt 2013

@luciahromadkova @jakelina velmi pekne dakujem za radu 🙂
@luciahromadkova ten bielok sa moze aj farbit?

dadussh
9. okt 2013

@luciahromadkova GAŠTANOVO-SMOTANOVÁ PLNKA: * 250g gaštanové pyré * 1 vanilk.cukor * 1-2 PL pr.cukor * 125g maslo * 200g kyslá smotana *

lucula73
9. okt 2013

@lalilala no 600gr. je veľa podľa mňa..........najprv by som dala 400 a pootm podľa konzistencie,aby to bolo ako modelína.
a farbiť sa všeobecne lepšie farbí gelovkami,ale aj práškovými ofarbíš v pohode,pokiaľ nechceš veľmi sýte farby....lebo čím viac farby,tým sa začne tá cukríková hmota viac drobiť a už sa snou zle pracuje 😉 Práškové základné kupiš v drogeriach....vačšinou všade majú.........

snu
9. okt 2013

ahojte neviete mmi poradit,kde sa daju dat urobit jedle tortove obrazky? trnava,piestany, take na pockanie 🙂

muffinka8
9. okt 2013

Baby prosííím, potrebujem nejakú inšpiráciu na neposchodovú tortu s magnóliami na 60 tku? na googli nic moc 😕

akapulko
9. okt 2013

@muffinka8 tu si pozerala?mas tam celkom pekne aj neposchodove🙂 https://www.google.sk/search?q=cake+magnolia&cl...

snu
9. okt 2013

@luciahromadkova naadherne,, tento tyzdne mi slinky tesu an veterniky a tiez zbieram odvahu na ne.. par krat som ich robila tiez mi spasli,, pripadne boli z vnutra uplne dute :(

mia114
9. okt 2013

ahojte, pre dievcako do skolky. chceli len nieco jednodhuche bez postaviciek.

halienka
9. okt 2013

Ahojte babky, prosím vás aké množstvo mlieka a masla dávate na krém do 26 korpusu 2x prekrojeného? Postačí 500 ml a 250 g ?

luciahromadkova
9. okt 2013

@sisix dakujem pekne

luciahromadkova
9. okt 2013

@dadussh ano moze sa farbit, dakujem za recept

akapulko
9. okt 2013

nooo zienky poradte podla Vas co je na tych kolacikoch?marcipan to neni si myslim ja! ☹ viete mi poradit na hallowen by som xela do skolky detom nieco podobne len ako na to? 😒

sisix
9. okt 2013

@luciahromadkova Není zac. Ted ji jdu delat taky. Dcerka ji miluje a ma dnes meniny. Bude nadsena.

mamcas
9. okt 2013

@luciahromadkova presne tak 🙂 ja som nedala masla kolko bolo pisane, lebo sak aj puding bol tuhy a pyre struhane ho este zahustilo, takze fakt kusok staci 🙂 a cukor podla chuti, bo pyre je sladke 🙂

jakelina
9. okt 2013

@akapulko podle mě je to obarvená glazura nebo bílek s cukrem.

meo
9. okt 2013

Děvčata potřebuji poradit, asi se o tom už možná mluvilo, ale nemůžu to najít. Chtěla bych udělat jezírko na potahovaný dort a myslím, že se ta voda dělala ze želatiny. Prosím poraďte jak to přesně udělat? ☹

aduskatt
9. okt 2013

@meo radsej skus piping gel, zelatina potahovku topi, musela by si si dat alobal, alebo nieco ako podklad, do ktoreho by si vlozila tu zelatinu, zbytocna robota

meo
9. okt 2013

@aduskatt aha, tak já myslela, že želatina na potahovku je v pohodě. Ale nechce se mi kupovat celý kbelík Piping gelu, protože peču hrozně málo a možná už žádnou vodu dělat už nebudu 😀
Není nějaký jiný postup udělat vodu?

meo
9. okt 2013

@aduskatt asi udělám prostě světle modrý kus potahovky. Je to pro rodinu, tak to bude ok

vladiella
9. okt 2013

@aduskatt
@meo
z coho voda v bazene, jazierku na torte?
nie je to divne ze zelatina topi potahovku ked i mmf cukriky su na bazy zelatiny (zlozenie) a asi i krajka je, nie?? a z coho sa teda robi ta voda v bazenoch, jazierkach a podobne?? ved ide o dieru v korpuse, nemalo by sa to nejak vela dotykat potahu...nie??

http://www.recepty.cz/recept/dort-s-jezirkem-12400

meo
9. okt 2013

@vladiella ale já jsem to chtěla dát přímo na potahovku. Dělat tam díru se mi nechce.

vladiella
9. okt 2013

@meo

vazne to topi. cize ten pipingel obarvit. alebo alobal ci menej pevnu potravin. foliu pod zele, ale nezabudnut na to pri krajanni...
alebo pisali ze: "...želatina se může použít,pokud to potažené místo potřeš rozpuštěnou čokoládou"bílou"...pak to nevadí" hm??

kuk si diskusiu:
http://dorty.artmama.cz/node/43877

postup s alobalom
http://tortyodmamy.sme.sk/content/jazierko-so-z...

vladiella
9. okt 2013

@jakelina teda! mat Tvoje vedomosti! 😵 a su nejake vseobecne platne rady co a ako kupovat, hlavne kvoli detom... 🙂

vladiella
9. okt 2013

@meo este ma napadlo - stunute roztopene bonpari ci karamel

zz134
9. okt 2013

Babky prosim help...kolko kg torta by mala byt pre cca 15 ludi? Mala by byt okruhla cize aky asi priemer mi poradte...dakujeeeem

lamps
9. okt 2013

@zz134 torta pre 15 ľudí by mala mať 3 - 3,5 kg, teda priemer 22-24 cm, naplnená na dvakrát

dievčence moje robím postavičku ovečky, ktorá má stáť. Ak sa mi to podarí a ovca sa ozaj udrží na nohách ja budem mať vianoce

ollako
9. okt 2013

Ahojte baby, aku farbu zvolit, pre 60 r muza. poschodova, spodok stvorec, vrch okruhly, horee ma byt guma kacicka, maju nato dovody....chcu tam nejake kvety, nemusia byt ruze, co myslite ako ju urobit, co tam dat, aby nevyzerala detska, ake kvety spravit?

jakelina
9. okt 2013

@vladiella víš co, ono se to těžko radí. Kolikrát čteš složení a stejně se tam při rozboru najdou věci, které tam vůbec nejsou napsané a ty co tam napsané jsou, tam třeba nejsou vůbec a nebo ne v tom množství co by měly být. 😒 Největší humus co jsem tak za ty roky vysledovala byly paštiky, marmelády, různé ty levné oplatky. Většinou platí, že to co je levné je fakt nekvalitní a zase ty kvalitní jsou někdy nárazově špatné. Celý rok vyhovují a pak z nějakého důvodu je celá šarže vadná a musí se stáhnout. Je to fakt těžko říct takhle všeobecně. 😒 😒