Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
30. apr 2009

ladovych som chcela napisat 😀

laluchova
1. máj 2009

nie stužovač tam nedávam...

mimikyky
1. máj 2009

cessy, ani ja nedávam, netreba 😉

cessy
1. máj 2009

dakujem,
lebo ja tento krem robim ale len na kolacik a myslela som ze ked ide do torty, tak ho tam treba dat, aby to bolo tuhsie 😕

cessy
2. máj 2009

halo..... 😕 tu nikto nic nepecie?? 😕 😕 😕

lenkamt
2. máj 2009

ja som už dopiekla 😀 do augusta nepečiem 😀 chuťovo mňam , na pohľad nič moc, ako som tú K2 vyrovnávala tak sa mi trhala, takže boli záhyby, ale po obidvoch sa zaprášilo, to je hlavné 😀
fotky v albume 😉

cessy
2. máj 2009

lenkamt mile torticky, mne sa pacia 😉 ....na tej druhej je ta jedla oblatka?? 😕

alionuska
2. máj 2009

Lenkamt,nahodou su pekne...na to,ze nie si profik! A najdolezitejsie je,ze vam chutili.. 😉 Si sikovna maminka a mas krasne deticky! 🙂

graziela
2. máj 2009

Ahojte,
tak ja som uz konecne doplnila foto torticky, ktr. som piekla dcerke k 6.nar. pred tyzdnom...moc som nemala cas sa zapodievat s konecnou upravou, tak som len narychlo zafarbila marcipan, ktr. som rucne robila no a vysledok nic moc na pohlad, ale vsetkym chutilo, to je zaklad...toto bola moja 2.marcipanova...najblizsie peciem v juni, to bude mat nas chrobacik 1.rocik, torticka musi byt...este neviem aku, uvidime...

alionuska
3. máj 2009

No teeda,Graziela...nahodou ta torticka je krasna a urcite sa mala tesila tym svieckam...dalsia sikulka! 😉 😉

laluchova
3. máj 2009

😉 mali by sem pridať tleskáčika

laluchova
3. máj 2009

mne sa to blíži...v paitok idem nato!!!

cessy
3. máj 2009

ahojte... 😅

laluchova a aku ides robit??teda pre aku si sa rozhodla, tu s tou babikou?? 😕

laluchova
3. máj 2009

áno, ale okrúhlu formu ale budem robiť ešte jednu väčšiu oslvau ale neskor, lebo rodine to teraz nevyhovuje tak sa prisposobíme a potom niečo väčšie vykúzlim...ale neviem čo...ale teraz je už rozhodnuté, ale farebne to ešte neviem asi si to nakreslím nech to vidím... 🙂

cessy
3. máj 2009

graziela paradna, 🙂 🙂 🙂

cessy
3. máj 2009

lalu uz sa tesim na foto dielka... 🙂

cessy
3. máj 2009

teraz si to natrenujes a potom pojdes na ostro 😀 , urcite sa ti podaria obe 😵

laluchova
3. máj 2009

uvidme...už by som ju aj robila... 😉

alionuska
3. máj 2009

Aj ja robim tento tyzden torty..jednu na 30.rokov,potom na 60.-ku a mojej mame,ale tri...ale to len take malicke...lebo jej robia zuby a slubila som jej,ze jej upeciem pre zubara a apre laborantky..Ona mala napad a ja sa na to celkom tesim...bude to nejkáko takto vyzerat... 😀

http://farm2.static.flickr.com/1015/1265734323_...

alionuska
3. máj 2009
alionuska
3. máj 2009

No ved uvidim,ci sa mi to aspon tak podari... 😅

laluchova
3. máj 2009

to vyzerá super a hodí sa to...som opäť zvedavá na výsledok, verím, že ked ťa budem potrebovať poradiť že budeš mať trošku času odpísať???
nevieš mi poradiť farebnosť tej mojej torty???som akási nerozhodná???chcem to mať pestré ale nie moc prehnané...akou farbou potiahnuť tortu a potom babiku???chcela som robiť bábiku s červenými šatočkami a telo telovej farby,,,a tortu som myslela bud žtlú, alebo jemne ružovú...a aké cukríky to používaš???z lidla ktoré???aký majú obal???

laluchova
3. máj 2009

ak si niekto trúfa na hafana čo robila aj ali tak tu je postup...http://beruna7.rajce.idnes.cz/postup_vyroby_pej...

cessy
3. máj 2009

alionuska to je perfektny napad, parada.... 😀 😀 😀 , som zvedava na tvoje vytvory.... 😕 😉

cessy
3. máj 2009

ali tu uz ten postup davala, ale neviem ci si niekto na to trufne... 😵

basado
3. máj 2009

ahojte možem sa aj ja pridat?

basado
3. máj 2009

ja mam tiež tortičky , neni su extra krasne 😀

laluchova
3. máj 2009

http://jakodoma.webgarden.cz/korpusy
aj toto je dobrá stránka...a na toho hafana si asi len ali trúfla... 😉

laluchova
3. máj 2009

baby ktorý mramorový korpus robíte???ja som nejako zabudla kde som našla recept a teraz ked hladám sú tam rúzne a aj gramážovo sa líšia tak dajte nejaký osvedčený 😉 stačí link

laluchova
3. máj 2009

basado tortičky sú skvelé