Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
4. máj 2009

ja myslim ze staci bezne veci - vykrajovatka nejake mas nebo staci vytisknout tvar na papir a objet nozem nebo spejli, vidlickou, lzickou... chce to trosku fantazie, nakonec dort je predloha, muzes si to udelat jak chces 😉 vykrojit i naprstkem treba...

cessy
4. máj 2009

berus opat dakujem 😉 😵

beruska2x
4. máj 2009

😉 nemas samozrejme zac nektere ty korpusy jsou hoodne zajimave a jak je dozdobis je na tobe.... ten dobos asi udelam jako dort nato jen slehacku a ovoce 😉

beruska2x
4. máj 2009

cessy a ten dobos jsi uz nekdy delala?? co kdyz ho proriznu a dam tam najakou napln, treba parizskou slehacku?? slo by to?

cessy
4. máj 2009

beruska vobec som to nerobila....ale moc ho lubime,zatial len kupovany ..... preto ho chcem skusit upiect 🙂

beruska2x
4. máj 2009

aha .. no a parizskou slehackujo? doufam ze prijde ali a da mi zaruceny recept 😉 ja to tyjo v cukrarne nevidela ani, no je to pracnejsi ale asi dobre a hlavne to muzes udelat na pekac je toho dost a vydrzi to 😀

alionuska
4. máj 2009

Cely den som bola prec...Ale uz som tu..
Ten recept na parizsku slahacku mam len taky zakladny,ale je straaasne dobry!Original na parizsku tortu!
1 liter slahacky
70g kryst.cukru
70g kakaa
Uvarit a nechat v chladnicke stuhnut.Na druhy den vyslahat a hotovo!! Mnam mnam 😀
Jasne ze zavisi kolko toho chces,mozes robit aj z polovicnej davky. 😉

alionuska
4. máj 2009

Dobosovy krem!
4 CELE VAJCIA
4 LYZICE KRYSTAL.CUKRU
4 LYZICE KAKAA.

Toto vsetko vyslahat nad parou a ked zhustne pridat do vychladnuteho 250g masla. 😉

beruska2x
4. máj 2009

jjje dekuji no ja mam ten dobos jiny, muzu ti to poslat jestli chces.. 😉

laluchova
4. máj 2009

ali ty si jednička...vždy rada pomôžeš díky... 🙂

laluchova
4. máj 2009

a na tie tortičky sa kedy chystáš???zúbky zúbky???
všetko na tortu mám nakúpené...už len zhotoviť, chcem sa opýtať stačí mi jeden balík cukríkov tých haribo ružových na tortu klasickú a tú babiku???mám dva balíky ale aby som nenarobila zbytočne veľa 😉

cessy
4. máj 2009

ali a na tie cesticka tvoj recept nedas??? 😕

beruska2x
4. máj 2009

ali a prosimte ten parizak varis normal v hrncinebo v takovem na vodni lazni co se v nem svari mleko??

cessy
4. máj 2009

beruska ale mame tych otazok na tu alionsku, co...len co sa tu objavi.... 😀

cessy
4. máj 2009

alionuska a ten dobosovy krem co si napisala je na rez, alebo na tortu??na kolko mi to vystaci??

laluchova
4. máj 2009

ali má teda dotazov... 😉

cessy
4. máj 2009

😀 😵 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 este ze ju tu mame 😵 😵 😵 😵 🙂 🙂 😉 😀

beruska2x
4. máj 2009

nas deda rika.. kdyz neco nevis, tak se zeptej 😉

cessy
4. máj 2009

presne tak beruska, ked sa neopytas, nevies...... 😉

cessy
4. máj 2009

ali nam zmyzla ☹

jasumat
4. máj 2009

Ja tento Alinkin krém používam do všetkého🙂 do tortičiek, aj do rezov, ale na dobošový rez mám recept ešte od mojej prababičky- varí sa tam šľahačka, várová čokoláda, ešte tam ide aj cukor, vajcia, kakaom solamyl.. a neviem čo ešte. Ak by niekto chcel- môžem to domka kuknúť.
Inak ten Alinkin je vynikajúci- teiž nemám moc rada tie pudingové s herou 😒

cessy
4. máj 2009

ja som pred nedavnom robila jeden pudingovy s maslom,... heru do plnky nepouzivam...a cokoldou a bol vyborny, nikto sa nestazoval 😉

ak ten recept najdes, tak ho sem kludne daj..potesim sa 😉

jasumat
4. máj 2009

pudingové s maslom sa dajú, ale Heru neeeee 😉 Zajtra receptík odpíšem a hodím ho sem. ja som podľa neho ešte nerobila- ale faktom je, že lepšiu dobošku som asi nejedla 😉

cessy
4. máj 2009

mne v kreme hera smrdi..moja mamina vzdy robila s obycajnym maslom, tak som si na to zvykla 😉

na receptik som moc zvedava 😵

alionuska
5. máj 2009

Jeeej babenky ja som vam normalne chybala...no sme isli spinkat s Alenkou vcera zo sliepkami..asi o pol deviatej,preto som tu nebola....Rasno isla po tyzdni do skolky a chcela som aby bola vyspinkana... 😀
No kde mam zacat? 😅
Laluchova,ja vzdy rada pomozem,ak mpozem! Tie zubky este tento tyzden robit nebudem,lebo maminka moja tam ide az niekedy asi na buduci tyzden..este ich nema hotove ,tak ani ja nebudem mat tolko roboty.Tak budem piect len dve torty na piatok. 🙂Na tu babiku ti uplne postaci jeden balik tych cukrikov a mozno ti este aj trosku zostane,podla toho,ake hrube si to vyvalkas! 😉
Beruska,tu parizsku slahacku varim normalne v hrnci na priamom ohni...
Cessy...A dobosovy krem davam do dobosiek,ale aj torty...to je jedno,ak ti bude chutit,tak ho das kam chces! 😀

laluchova
5. máj 2009

díky ali...

laluchova
5. máj 2009

ali a aké hrubé si to mám vyvaľkať aby som si to dobre preniesla na tortu a aby sa mi to netrhalo a dobre sa s tým pracovalo... 😉

laluchova
5. máj 2009
https://www.youtube.com/watch?v=IsrgS9eB1bE


tu je celkom pekný postup ako obaliť tortu...aj ozdobiť...

laluchova
5. máj 2009

ako namiešam tyrkisovú farbu???

alionuska
5. máj 2009

Laluchova vyvylaj si to na asi 3-4mm.Aby sa ti to netrhalo. Tirkisovu farbu modra+zelena...musis pomaly pridavat... 😉