Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
3. okt 2009

Evitka torta je nadherna!!! 🙂 😉

evitkamalicka
3. okt 2009

ďakujem za pochvaly

laluchova
3. okt 2009

baby príde mi návštva neviete mi poradiť nejaký rýchly nie moc náročný a strašne chutný koláčik ???

cessy
3. okt 2009

ahojte, ja by som aj torticky pridala, ale nemam fotak, tak nefotim......
len mobilom, ale nemozem najst kabel...takze foto asi nebude ☹

cessy
3. okt 2009

halo??tu nikto??? 😕

henikav1
3. okt 2009

ahojky, je tu niekto co mi poradi??
torticka je upecena, krem hotovy, zajtra budem potahovat, ale nemam ani potuchy ako to spravim. Totiz dress je pasikavy, tak co myslite, mam to najprv potiahnut len bielou a potom lepit pasy na to ktore namalujem, alebo lepit tie pasy priamo na tortu??
Myslite ze bude lepsie namalovat pasy, ako vyliat tam tonu farby, lebo tie farby dresu su dost syte
( tmavomodra a bordovocervena), alebo bude predsa len lepsie nafarbit tu hmotu??

cessy
3. okt 2009

heni ja by som asi farbila, teda malovala, lebo ked to budes zapracovavat do hmoty, nebude to take syte.... 😕

lenka.pav
3. okt 2009

aj ja sa pridavam k nazoru cessy 😉
a torticka ovecka zozala velky uspech! sa tesim ako mala. idem este s manzelom popijat vinko, mam melancholiu 😉 , paaa

henikav1
3. okt 2009

dakujem vam za rady, aj ja som si tak myslela
a teda potiahnem bielou a

henikav1
3. okt 2009

pardon, usiel mi text, teda na tu bielu budem lepit pasy, nie? lebo inac by sa mi to asi otvaralo

henikav1
5. okt 2009

ahojte baby, dakujem za rady
Uz mam ten dress hotovy, ale poviem Vam dal mi zabrat. Kuk do albumu
😉 😵

marfic
5. okt 2009

henika, ten dres vyzerá ako skutočný, chlapček sa určite teší 🙂

ja som piekla tiež, ale ani nefotím, obyčajná orechová bez ozdôb ku káve, aby sa dobre rezalo

ale teraz budem robiť kolegyni pre manžela ozdoby, na tortu celú si netrúfam 😝

henikav1
5. okt 2009

dakujem za pochvalu marfic, malemu ziarili ocka dnes rano, ked ju zbadal, tak som sa aj ja tesila
😵

marfic
5. okt 2009

to je to najkrajšie, keď sa deti tešia 😉

alionuska
5. okt 2009

Heni,no vidis,ako sa ti podarila...je to kus torty,tak oslava bude v plnom prude.... ja som prave prisla od gynekologa...a povedali mi ze za dva tyzdne idem na cisarsky...jezisi,baby ja sa tak toho bojim....Tak este v piatok bude moja posledna torticka Kitty a potom neviem kedy sa opat do toho pustim.... dufam,ze sa budem rychlo zotavovat po operacii.... ach jaaaaaaaaj.... 😔

cessy
5. okt 2009

heni pekna torta, aka bola vo vnutri?? 😕

alionuska takze uz za chvilocku uvidis svoju malu lasocku. 😵 . a preco cisarskym?? 😨 aj alenka sa tak narodila??

henikav1
5. okt 2009

babulky, dakujem za pochvalu, fotila som v noci, ale ved to asi poznate. 😉
Alionuska, nebojkaj sa vsetko dobre dopadne a onedlho budes mat slniecka dve. Vobec nemysli na to kedy sa zas chytis prace, mysli len na to pekne, co ta caka
cessy, kde si sa flakala, davno som ta nevidela

cessy
5. okt 2009

heni ale stale som tu....len nepisem, iba citam 🙂 😵
piekla som a ani fotky nemam tak som trosku najedovana, mam len v mobile, ale tie nie su boh vie ake ☹

henikav1
5. okt 2009

no to je sice pekne, ze iba citas a nepises, lenze potom ja nemam co citat 😀

cessy
5. okt 2009

jaaaj, tak ok, polepsim sa....
inak dosli mi kostice, farby a nove vykrajovacky....veru neviem kedy ich zas pouzijem, nic v blizkej buducnosti nemam na plane piect

auz ste mali naj oslavu???

cessy
5. okt 2009

aj prach som si objednala, ale ked som ho skusala pouzit, nepacilo sa mi to, budem musiet niecoine vymysliet

ozaj koncom oktobra budem piect, moja babicky bude mat 80 🙂

cessy
5. okt 2009

a budeme mat s muzom take male vyrocie, tak mozno neake srdiecko by nebolo zle upiect 😕

cessy
5. okt 2009

halo henik kde si???? 😕 😕 😕

alionuska
5. okt 2009

Cessy,Alenku som rodila normalne a potom Dianka bola cisarskym rezom kvoli tomu,ze bola chorucka... ☹ ☹ A teraz mi doktorka povedala,ze dva roky po cisarskom musim rodit zas cisarskym...Tak preto. 😔
Ja sa na malinku tak strasne tesim,az sa bojim,aby sa zas nieco nestalo... mala Alenka mi stale bozkava brusko a prihovara sa sestricke... je to krasne,ked vidim ako jej ziaria ocka pri tom... 🙂 Na robotu nemyslim,jasne ze sa budem sustredit iba na noveho cloviecika...len uz mi volali na november,prvy tyzden ze dve torty...asi ale nebudem schopna tak skoro normalne fungovat...uvidime.... 😅

alex21
5. okt 2009

Ahojte kočky obdivujem vas, ze mate tolko casu pisat.
Peknucne torty ste popridavali. Ali samoska ze pekna. Aj Henka pridala peknucku a aj od Evitky sa mi paci. Uz si ani nepamatam, kto este pridal. A ovecka sa mi pacila uz minule 😉
Aj ja som vam pridala svoju tretiu tortu. Trosku som neodhadla velkost potahu tak som ho musela na tensie rozgulat a potom sa mi na jednej strane trochu potrhal. Ale vobec to nevadilo aj tak mala uspech. No a najvacsiu radost mal moj maly vlacikovsky maniacik. 😀

henikav1
5. okt 2009

cessy, som v praci, tak sa obcas musim tvarit ze pracujem, sem len nakukujem 😵
zavidim ti (v dobrom) tie kostice a farby, ja som stale nepostupila, nestiham si vybrat a objednat a teraz uz nebudem stihat vobec, pretoze o par dni mi zacina aj skola
Srdiecko by bolo velmi romanticke, nieco krasne a jemnucke, no a babicke si co myslela??

alionuska, tie torty by som radsej odmietla, to budes mat hned po porode, daj si trosku casu, ja viem ze aj peniazky treba, ale zdravie je prvorade a nezabudaj, ze ty sa budes musiet dat do poriadku a este sa starat o dve princezne. Mate uz vymyslene nejake meno? alebo je to prekvapenie??

Som zvedava, ako sa dnes dostanem domov, asi to skusim teraz kym sa nam demonstranti velmi nerozblaznia, oblieha nas tu vraj okolo tisicky traktorov ☹ Tak ak sa hned neozvem, tak sa ozvem zas z domu, ak sa nejako prebijem von 😀 😀

cessy
5. okt 2009

alionuska nesmies mysliet na zle....malicka sa narodi zdravucka a hotovo. 😵
prepac, ze som som sa pytala 😕

cessy
5. okt 2009

heni co tam mate neaky strajk???????

cessy
5. okt 2009

alex dobra torta, jaka krajina 😀 , pekna je. to k comu??

henikav1
5. okt 2009

tak uz som doma, bez problemov chvalabohu
ano cessy, polnohospodari strajkuju, aj ich chapem a som na ich strane, ale zial ja o tom nerozhodujem

alex, nadherna torticka, si sa pekne pohrala, iste ti tiez dala zabrat

moja torta mala v skole uspech, my sme uz vyrastli z macikov a vlacikov, chalani sa hned na dvore na mna vrhli, ze torta bola fantasticka. Myslela som si, ze sa ani nedoje, lebo bola obrovska, tipovala som tak na polovicu, ale zostalo len par drobnych kuskov. Decka sa asi tlacili tortou cely den 😀 😀 😀
Som rada, ze zostalo, aspon som ju ochutnala a viem, ze aj chutovo bola skvela. Zakusok clovek vie ochutnat, ale z torty som si nemohla odkrojit na ochutnanie, tak som trpla potichucky, ci sa bude dat jest