Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ellise
31. máj 2011

malou lžičku másla, a 3 lžičky šlehačky, když není tak mléko, někde jsem to vyčetla a jinak už nedělám

bzucinka2
31. máj 2011

tak konecne som sa dostala k PC s tiahla fotky 🙂

lamps
31. máj 2011

@bzucinka2 vydarené a krásne tortičky, radosť pozrieť 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dominika2727
31. máj 2011

@reruna ja tak isto. Dala som do mrazaku,aby to bolo rychlejsie..len sa mi to polamalo..chcela som v celosti dat na zakusok,nakoniec som z toho povykrajovala srdiecka a poukladala. Ked rozpustas coko, davas do nej maslo,alebo olej?

lusil2005
31. máj 2011

baby vcera som skusila urobit tu podlozku pod tortu z kartonu, baliaceho papieru a potravinovej folie. ale vy ich mate take krasne rovne tie folie na tom, ako to robite? mne sa to stale na tom vlni a nieje to take krasne leskle rovne 🙄

bzucinka2
31. máj 2011

@lamps dakujem 🙂
@lusil2005 ja nekupujem papier, ale nepremokavy baliaci, co je z jednej strany vzorovany a z druhej strieborny 🙂

lusil2005
31. máj 2011

@bzucinka2 to je dobreeeeee, a kde taky kupujes? take som este nevidela! 😕

bzucinka2
31. máj 2011

@lusil2005 normalne v papiernictve medzi baliacimi papiermi, je to super, lebo je to umyvatelne a nemusim zakazdym prebalovat tacku 🙂

dm1
31. máj 2011

@lusil2005 nie potravinarskej folie ale celofan na to. v kauflande predavaju v rolkach normalne

lusil2005
31. máj 2011

@dm1 jaj celofaaaaaaaaaaaaaaaaan!!!!! 😀 no toho mam dost 😀 jezis ja vas tak nahovado lubim za taketo super napady 😀 😀 😀

mrka2
31. máj 2011

@bzucinka2 krasne torticky,tak zirafka je nadherna!!! 😵 pocuj,to ty si sa stazovala na tu Pastu Damu specialku? kebyze sa ti zvysila,tak by som si ju od teba kupila. 🙂

mizulienka
31. máj 2011

@ellise napises mi prosim presny recept, taky som este nepocula. dakujem 🙂

mizulienka
31. máj 2011

@bzucinka2 krasne torty 🙂

bzucinka2
31. máj 2011

@mrka2 hej ja, v pohode sa vieme dohodnut, ale upozornujem, ze je fakt tvrda, mozem odvazit kolko jej je ale cca 3 kg a mozme sa dohodnut 🙂 dakujem za pochvalu zirafky 🙂
@mizulienka dakujem 🙂

jakelina
31. máj 2011

@bzucinka2 dortíky všechny nádherné, ty jsi fakt šikulka a s malým Tomáškem- zvládáš perfektně 😉

mrka2
31. máj 2011

@bzucinka2 no tak daj udaje,nech ti poslem peniazky. uvidim,mozno budem nadavat,ale chcem vyskusat. lebo klasika pasta dama sa mi uz teraz topi a to je len nieco cez 20 stupnov. neviem si predstavit v lete... asi sa vratim naspat k MMF 😒

bzucinka2
31. máj 2011

@jakelina dakujem, mam super muzika, ktory pomaha ked treba 🙂
@mrka2 ja mam uz v kuchyni namontovanu klimu a budem si chladit 🙂 oki idem odvazit 🙂

ellise
31. máj 2011

@mizulienka 150 g práškového cukru ( ale já dávám dle potřeby) 200 g hořké čokolády, 180 g MM, 1 lžička másla, 2 lžičky šlehačky, 1 lžičky likéru ( já nedávám)
nad párou rozpustíme čokoládu, přidáme MM a necháme rozpustit, přidáme máslo, šlehačku a promícháme, a potom jen přidáváme cukr až dostaneme tu správnou plastickou hmotu

yamahafazer
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusil2005
31. máj 2011

@ellise presne na toto sa od rana chystam 😵 ale uz sa idem do toho naozaj pustit!

ale mam strasnu dilemu!!!! chcem spravit boky torty z mmf, na vrch poukladat jahody a zaliat zelatinou. chapete. akoze kosik s jahodami. jak mam spravit ten vrch aby mi nerozpustil to mmf nabokoch? 🤐 nad tymto rozmyslam uz dva dni 😖

bzucinka2
31. máj 2011

baby, ktore ste robili s cokotransferom, kolko ste toho potrebovali na tortu a ako sa to vlastne pouziva, dakujem 🙂

fukylove
31. máj 2011

@lusil2005 - ja som robila tak s cokoladou - dala som si cokoladu a jahody a ine ovocie som iba namacala do zelatiny a tak ukladala... 😉 ak by si tej zelatiny ale chcela viac, tak asi by som si urobila okraj z alobalu alebo to mala v tortovej forme a pod... dala ovocie, naliala zelatinu a po stuhnuti riesila MMF 🙂

lusil2005
31. máj 2011

@fukylove jasneeeee ved to najprv mozem namacat!!!! a uz stuhnute mi to nebude rozpustat mmf? ja som so zelatinou robila mozno raz v zivote takze vobec netusim ako sa to bude chovat 😕 najlepsie asi poukladat namocene ovocie v zelatine, nechat ztuhnut a potom riesit mmf ze? juj pomohla si mi, dakujem!!!!!!! <3

adka_praha
31. máj 2011

ahojte...
dakujem za vsetky "paci sa mi to"... 😵 dnes som spachala kamaratke pre deti k zajtrajsiemu sviatku taku rychlu kitty (dufam, ze mi ju deti neotrepu o hlavu, ze neni ruzova 😅 )

alicc
31. máj 2011

@lusil2005 tie babiky su neskutocne, nadhera a dali by sa tie babiky aj kupit/objednat? dakujem 😉

vlastovka385
31. máj 2011

Holky, já se moc omlouvám, že vám sem lezu, ale neměly byste některá z vás odkaz na recept na bezmléčný dort? Malý ma 2 roky aalergii na BKM, nikdo mi ho nechce upéct, tak se budu muset zasnažit sama. Moc děkuju.

dm1
31. máj 2011

zdravim nestiham moc lebo na vikend ideme prec a sa to nakopilo esteze som mala aspon jednu tortu uz na teraz tu je ta orchidejka v kvetinaci uz druha moja uz mi to islo veru lepise spajat tie dratiky ako prvykrat

lusil2005
31. máj 2011

@vlastovka385 ja ked som mojej malej robila bezmliecne veci, namiesto mlieka som dala ryzove mlieko. a vsade kam islo maslo som dala heru. v ostatnych je tusim nejaka cast mlieka.

lusil2005
31. máj 2011

@dm1 wow, parada! ako ziva 😵

mizulienka
31. máj 2011

@dm1 tak toto asi nepochopim, ved ta orchidea vyzera ako uplne ziva, krasna 🙂