Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
9. jún 2011

@reruna to chce klíííííííííííííííd. 😀 😀

reruna
9. jún 2011

@yamahafazer starší syn taky pořád chce dort, on má hrozně rád "parcipán" a chutná mu vše - mmf, wi, smartflex i mléčný, akorát RDI moc ne
@jakelina no právě, když peču pro nás, taak vlastně o nic nejde, a daří se mi, ale když chci, aby to k něčemu vypadalo a chutnalo, tak ☹ a to ještě je starší ve školce, takže mám doma jen mladšího, ale ten se chudák divil, že maminka pořád nadává... a to se mi ještě podařilo si jedno vajíčko rozklepnout vedle....

mizulienka
9. jún 2011

@reruna drzim palce, neboj zvladnes to 😉

jakelina
9. jún 2011

@reruna já vím jak to je, já jsem nikomu ještě dort nedělala, ale až budu, tak asi jedině s Dithiadenem 😀 😀 😀

reruna
9. jún 2011

@mizulienka dík, ale dneska jsem i fakt říkala, že toto bych teda dělat nemohla, jen pro nás a jestli mě ještě příště někdo poprosí o dort, tak si to už hooooodně rozmyslím. No doufám, že to nějak do té svatby splichtím...

mizulienka
9. jún 2011

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀

nikanika28
9. jún 2011

Ahojte, hlasim sa zase po dlhsej dobe 😅 ...tak vam sem aspon posledne torty hodim 🙂 ..a idem si vas precitat

mizulienka
9. jún 2011

@reruna ja tiez robim teraz moje prve dve zakazky a mam z toho zaludocne krce 😕

nikanika28
9. jún 2011

Uz ani neviem, ktoru tortu som sem dala ako poslednu 😀

reruna
9. jún 2011

@mizulienka tak ať se ti podaří lépe než mě 🙂 jaký korpus děláš? já po této zkušenosti mám na ten mramorový hrozný vztek, je sice hrozně dobrý, ale za ty nervy, jestli se mi tentokrát podaří, mi to nestojí... tak mám chuť si najít nějaký jiný recept, který si pak v klidu vyzkouším

reruna
9. jún 2011

@nikanika28 to jsou nádherné, přímo umělecké kousky, máš krásné barvy, jakou hmotu používáš? a barvičky?

dadka212
9. jún 2011

@reruna tiež keď som robila prvú na zákazku (síce sú to všetci ktorým robím kamaráti ale aj tak) mala som nervy, krém som robila 4x neviem či by som sa nechala nahovoriť úplne cudzím, teda jednej som sa nechala nebola úplne cudzia, pár krát som ju stretla je to kamarátka kamarátky, a je to ešte redaktorka v markíze+herečka, takže som sa bála o to viac, a potom ma potešila velmi si pochvalovali, ale nervy som mala v kýbli 😀 ale chce teraz na nedelu ďalšiu tak viem, že spokojní boli, takže to už nejako neriešim 🙂

mia114
9. jún 2011

Ahojte
mozno by som sa obcas mohla k vam pridat, tiez peciem torticky,pre rodinu a kamratky, prvu som urobila kamaratka skoro pred rokom a odvtedy peciem viac a viac 🙂
Mna to velmi bavi, a ked mi potk kamosky hovoria ako im torty moc chutili a ake sa im pacili tak ma to vzdy moc potesi 🙂
Este som moc nestihla pokukat vase prace, ale niektore co som uz kukla tak su krasne 😉 😉
skusim sem hodit aj ja par foto, niektorych mojich.

mia114
9. jún 2011

Tu su teda niektore

reruna
9. jún 2011

@mia114 ahoj, nádherné dorty!

mia114
9. jún 2011
mia114
9. jún 2011

Ked tu pisete o tom ako mte strach a nervy ked idete spravit tortu niekomu cudzemu, tak ja mam strach pri kazdej torte ktortu robim, ako dopadne, vzdy sa tesim ked idem nejaku robit, ale vzdy som aj pri tom dost mimo, aby vsetko dopadlo dobre. Hlavne teraz v lete, vzdy sa bojim aby sa hmota nezacala topit, a aj cela torta.

paja.o
9. jún 2011

@nikanika28 wau, krásné dorty! a ty postavičky jsou úplně úžasný, dokonalý!!! 🙂
@mia114 Téééda, Ty jsi šikulka, nádherný dortíky! 😉

paja.o
9. jún 2011

a přidávám se ... když peču pro rodinu, tak ok, ale jakmile peču pro někoho mimo, tak jsem taky dost nervózní a pořád kontroluju potahovku, jestli neteče 😅

mia114
9. jún 2011

Paja, dakujem moc za pochvalu, ja si vzdy hladam inspiracie na torty na nete, takze len aby ste vedeli zase nemam taku fantaziu za vymyslanie toriet 😅 😀 😀
no postavicky robim strasne rada, vzdy ked deti zaspia tak sa pri telke hram s hmotou a dake vytvaram na pripravu na torty.Inac mam najradsej ked mi kamoska povie len ze aky motiv torty chce a a ostane nechaju na mne, to potom labzujem po nete aj hodiny a hladam inspiracie 😀 😀 tooooooooolko krasnych toriet co je po nete, tak to sa tazko aj hlada.

lamps
9. jún 2011

@nikanika28 robíš neskutočne kráááááááááááásne tortičky, ja som z nich úplne unesenááááááááááá 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lamps
9. jún 2011

@mia114 nádherné a tá s tou topánkou je očarujúca 🙂 😎 🙂 😎 🙂 😎

jakelina
9. jún 2011

@mia114 jsou moc krásné a vítej tady mezi námi. 😉

mia114
9. jún 2011

J robievam len mramorovy korpus, ten u nas vyhral, vsetkym chuti. len s ami obcas stale, ze sa mi neupecie dost vysoky:o( aj dnes om piekla a musela som dorabat este k nemu jeden. neviem cim to je, ked davam to iste mnozstvo, al proste sa mi stale ze niekedy ostane dost nizky, a to aj peciem skoro rovnako dlho, najprv na vacsej teple a potom na nizsiej dopekam. Moze to byt nor mukou, alebo vajckami?

mia114
9. jún 2011

dnes som este dokoncila postavicky na dalsie torty.

dadka212
9. jún 2011

@mia114 tiež robievam len mramorový a stalo sa mi iba na začiatku asi 3x že sa mi neupiekol poriadne (kraje suché, stred neupečený) ale robila som pri 180% a dávala do predohriatej rúry, teraz ho robievam pri 150% dávam do chladnej rúry až potom zapínam teplotu a vždy sa mi zatial podaril...

mia114
9. jún 2011

Dadka212, takze davas hned na 150? Mne sa upecie dobre, je vnutri pekne upeceny, len s ami stava, ze je niekedy nizssi nez ma byt:o( no skusim nabuduce upiect teda hned na 150 uvidim co to spravi:o)

lusil2005
9. jún 2011

ahojte dievcata! ja tiez uz peciem len mramorovy, teda posledne tri boli mramorove a bol vyborny, tak dufam ze mu to vydrzi. piekla som na 160-170° asi 35-40 min.

dadka212
9. jún 2011

@mia114 mne vždy vyjde rovnako velký...skús uvidíš...ale ja keď som robila bublaninu skúsila som prášok do pečiva z lidla a nevyšlo mi to dobre, len vtedy nemali dr.oetker a nechcelo sa mi trepať inde do obchodu...

eliska22
9. jún 2011

ahojte, vedeli by ste mi poradiť, kde by som našla fotopostup na vláčik? Mal by to byť, taký malý vláčik na dvojposch.tortu a neviem to nájsť... ☹