Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
9. jún 2011

ja tiež robím najčastejšie mramorový korpus, ten chutí všetkým najviac a pečiem na 150 stupňov po celý čas, ale tiež sa mi niekedy stane, že je trošku nižší 😕

mia114
9. jún 2011

eliska22 myslis takyto ako thomas?

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&...

mizulienka
9. jún 2011

@reruna jedny chceli vyslovene mramorovy tak tym ten, ale ja robim mramorovy z nastavovaneho piskotu...
http://www.tortyodmamy.sk/content/nastavovany-p...
je tiez vyborny a podari sa vzdy 🙂

mizulienka
9. jún 2011

@eliska22 ja mam ulozeny taky fotopostup, pozri 🙂
http://www.cakejournal.com/archives/how-to-make...

mizulienka
9. jún 2011

baby potrebujem poradit, robila som gast plnku, gast. pyre, maslo, prask.cukor a kyslu smotanu, zdrcol sa mi, mozem ho zohriat v mikrovlnke a preslahat ho znova, aj ked tam je ta kysla smotana...nepokazi sa mi to uplne?

lamps
9. jún 2011

@eliska22 až teraz som si všimla, že mia114 ti dala ten istý link ako ja 🙂 🙂 🙂

lamps
9. jún 2011

ďakujem Vám všetkým za "páči sa mi". Ste tu všetky úžasné ako chválite a radíte. Pred chvíľou som bola na jednom fóre, kde si tiež radia ohľadom pečenia a tam boli odpovede typu: "viem, ale neporadím ..." takže patrí vám tu veľká vďaka 🙂 🙂 🙂

mizulienka
9. jún 2011

@lamps nevies mi nahodou poradit ohladne tej gastanovej plnky, co som spominala hore? 😉 dakujem

jakelina
9. jún 2011

@mizulienka já ji nedělám, ale spíš bych rozšlehala máslo a ten zdrclý krém tam po trochách přidávala, než to ohřívat. Ale fakt nemám zkušenost.

lamps
9. jún 2011

@mizulienka nooo keď je tam tá smotana neviem, ale ja by som to asi riskla a trochu by som ju zohriala, ale ozaj len trochu. Buď sa opraví alebo ... Ale snáď ti niekto poradí lepšiu a overenú fintu 🙂

daria77
9. jún 2011

@petusko ďakujem za odpoveď 🙂

mizulienka
9. jún 2011

@lamps @jakelina vyzera, ze som to zachranila 😉 troska som to supla do mikrovlnky a znova rozmiesala, tak snad to uz bude dobre, dakujem vam za rady 🙂)

jakelina
9. jún 2011

@mizulienka tak to je dobře, možná jsem ti ještě ke všemu radila blbě. 😒

mizulienka
9. jún 2011

@jakelina neviem, co zabralo, lebo predtym ako som ju zohriala dala som tam este rozslahane maslo 😀 ach jaaj to su experimenty 😀

dadka212
9. jún 2011

ja som včera zachránila zgrcnutý krém ako @jakelina som rozmiešala kúsok nie masla ale zlatú hanu, maslo som už nemala a pomaly tam pridávala zgrc.krém a super pomohlo 🙂 tuším mi to tu dávnejšie radila @dm1 ale vtedy mi nepomohlo až potom vyšlahať nad parou, asi na každý krém niečo iné platí...

lamps
9. jún 2011

@mizulienka no super ešteže tých rád nebolo 10. To by bolo asi dosť ťažké skombinovať ich 😉 😉 😉

adul67
9. jún 2011

@mia114 krásne si šikula

miminkad
9. jún 2011

@yamahafazer ale zas chutovo nie su rovnake ako tento marcipan.myslis,ze mi to pojde zafarbit aj tymi praskovymi farbami?inu hmotu som zatial na zdobenie neskusala

eliska22
9. jún 2011

@mia114
@mizulienka
@lamps

kočky díky za Vašu superrýchlu reakciu 🙂 moc, moc ste mi pomohli... 😵 😵 😵

janulkamartinko
9. jún 2011

@mia114 Prenadherne torticky,radost pozriet 🙂

janulkamartinko
9. jún 2011

@nikanika28 ahoj,tvoje torty som videla na TOM a musim povedat ze ich mas neskutocne krasne,dokonale,mas sikovne rucicky,klobuk dolu 🙂

yamahafazer
9. jún 2011

@miminkad ten mliecny je chutovo uplne iny ako tieto kupovane a ja som ho predtym ked som ho robievala farbila len praskovymi farbami kupenymi z drogerky ine som nepouzivala vtedy

miminkad
9. jún 2011

@yamahafazer ja ho tiez farbim len tymi,preto rozmyslam,ci by sa to dalo.oni sa aj rozpustaju vo vode?vobec nemam s nimi skusenost

mizulienka
9. jún 2011

@mia114
@nikanika28 krasne torty ste urobili 🙂

yamahafazer
9. jún 2011

@miminkad tie praskove som si vzdy troska vo vode rozrobila,ale teraz keby som robila mliecny tak dam gelovku

miminkad
9. jún 2011

@yamahafazer tak skusim tie

miminkad
9. jún 2011

@yamahafazer a stymi gelovymi sa ako robi..tiez sa rozbustaju vo vode?

yamahafazer
9. jún 2011

@miminkad nie tie su praveze super to das len trosicka do hmoty a mas hned ofarbenu a dlho vydrzia hned ich neminies

miminkad
9. jún 2011

@yamahafazer tak to je super.lebo ja davam prisady do misky a potom ich mixerom zmiesam,kym sa mi nevytvori hmota.tak v podstate tam mozem hned dat z tej gelovky