Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
25. jún 2011

@dadka212 Detvianska 18. Tel. číslo 0911/161 125. Našla som to na Torty od mamy, je to Cukráreň Marlenka. Len neviem aké majú ceny, ale drahší ako Karlovka nebudú, tam som odpadávala z cien.

katulkaaaaaa
25. jún 2011

baby musim sa pochvalit dvaja co som robila torty mi poslali smsku ze dakuju za tortu,ze je vyborna,no tak to je uzastny pocit,sa tesiiim 🙂

gumkacka1
25. jún 2011

@jakelina pekna torticka. Cim si to vyrezavala? Ja som pouzivala obycajny noz, len sa mi to trocha na tom reze drobilo. Nechala si tu hmotu pred vyrezavanim trocha zaschnut, alebo si hned vyrezavala?

dadka212
25. jún 2011

@vlada111 ďakujem skúsim tam vyslať sestru, ano v Karlovke sú dosť drahí preto som sa pýtala aj na iné či nie sú v BA...

alicc
25. jún 2011

ahojte,
teraz akosi nestiham velmi citat, ale torticky sledujem, su vsetky krasne 😉 . ja som prave dokoncila pre moju Adrianku k zajtrajsim meninam a pre svokru len tak, chcela ku kave pre navstevu 🙂 tak ich tu davam 🙂 . ste pre mna velkou inspiraciou a obdivujem vas

dm1
25. jún 2011

@mizulienka bol to ten velky plech neviem presne ale okolo 30x40cm, 3 platy. lopta je v miske z ikea tusim 24cm priemer a iba jeden korpus prekrojeny na 3x ale ten treti to uz bola len ta vrchna spicka

alicc
25. jún 2011

@dm1 mozem sa ta prosim spytat, videla som ze mas na torte pozapichovane drotiky a na nich marcipanove kvietky, srdiecka..... tie drotiky mas biele-su obalene paskou? lebo mne pani v predajni tvrdila, ze musim obalit drotiky paskou aj ked budem na ne davat aj taketo vykrajovane ozdoby, velmi sa mi to paci na detske torty 😉 . dakujem 😉 🙂

dm1
25. jún 2011

@alicc ja uz som si kupila rovno drotik ktory je paskou opradeny tak uz nemusim ja omotavat. pasku tam treba preto aby ti tam tie ozdoby drzali inak sa ti to zvezie dole po dratiku

mizulienka
25. jún 2011

@dm1 dakujem a z kolkych vajec si robila tie platy? to sa pecie asi kazdy plat samostante, ci ako?
este som taku tortu nerobila, dakujem 🙂

dm1
25. jún 2011

@mizulienka ano kazdy plat zvlast kazdy z 5 vajec som robila

dm1
25. jún 2011

@gumkacka1 to ti verim je to super pocit mat spatnu reakciu a este takuto krasnu 😵

alicc
25. jún 2011

@dm1 dakujem, aj ona mi to hovorila, ze je to kvoli tomu aby ozdoby nezliezali, a prosim ta ako tu pasku omotavate? treba to najskor prilepit priesvitnou paskou? asi sa pytam ako debko, ale este som take nic nerobila a aj kviety ma lakaju. 😨

dm1
25. jún 2011

@alicc nieee netreba. staci prilozit pasku sikmo na zaciatok drotika a pasku napnut a tocit drotikom ono sa to prilepi k sebe. ono sa to tazko takto vysvetluje treba skusit alebo si kup rovno tie opradene dratiky

alicc
25. jún 2011

a este sa chcem spytat na recept na mramorovy korpus, velmi ho vsetky chvalite, ja robievam klasicke, orechovy(nas oblubeny), kakaovy, ale chcela by som vyskusat aj tento vami chvaleny, a peciete ho na jedenkrat a potom prerezete alebo upeciete kazdy plat samostatne?

alicc
25. jún 2011

@dm1 no vidis ja som truhlik ja som to este ani poriadne neskusala len tak zlahka som prilozila a nedrzalo, tak teraz budem mudrejsia, dakujem ti velmi pekne, si velmi mila 🙂

dm1
25. jún 2011

@alicc neni zac 😉

mizulienka
25. jún 2011

@alicc
MRAMOROVY KORPUS
4 vajícka,
220 g práškového cukru,
1 vanilkový cukor,
250 g hladkej múky,
150 ml oleja,
100 ml horúcej vody,
3/4 prášku do peciva,
2 lyžice kakaa.

Žltka dôkladne vymiešame s cukrom ("dobiela"). Postupne prilejeme olej, vodu. Prášok do peciva pridáme k múke a postupne zapracovávame do cesta. Nakoniec vmiešame tuhý sneh z bielkov. Cesto rozdelíme na polovice. Do jednej pridáme kakao. Do vymastenej okrúhlej formy postupne dávame cesto. Najskôr do stredu 2 lyžice bieleho, potom nan 2 lyžice tmavého a opät biele, tak tmavé - vždy po 2 lyžice na to isté miesto (cesto sa postupne rozteká ku krajom ), kým nespotrebujeme všetko. Pecieme cca 50 minút pri teplote 1800C. Ak chceme mat výraznejšie tmavé kruhy, ofarbíme kakaom len tretinu cesta a striedame po 2 lyžice svetlého cesta a 1 lyžicu tmavého cesta .

Ked peciem tento, zvycajne si ho prekrojim na 2x.

Ale ja castejsie peciem nastavovany korpus, ten si vsetci chvalia, robim ho tiez mramorovy.
http://www.tortyodmamy.sk/content/nastavovany-p...

jakelina
25. jún 2011

@gumkacka1 nenechávala jsem zaschnout a řezala jsem takovým tím bílým nožikem na marcipán. Je z jedné strany takový kulatější a druhá strana je do špičky.

vlada111
25. jún 2011

@broucek2 tá zlato -biela posledná je superská

jakelina
25. jún 2011

Mám tady tu sadu a je to ten dole.
http://www.obchudekusvicky.cz/detail.php?zbozi=...

alicc
25. jún 2011

@mizulienka dakujem urcite ho vyskusam aj tennadstavovany, a z kolkych vajec potrebujem do formy s priemerom 26 cm?

mizulienka
25. jún 2011

@alicc ja som teraz tu s autickami robila v 26, davala som zo 7 vajec a bol taky akurat.

jakelina
25. jún 2011

@alicc dortíky jsou moc hezké. 😉

jakelina
25. jún 2011

@mizulienka a ty ten nadstavovaný piškot nějak děláš ze 7 vajec, že si to přepočítáš na jedno vejce??? Jako kolik čeho???

alicc
25. jún 2011

@mizulienka a piekla si to vsetko na jedenkrat a potom prekrojila? a ten recept si rozpocitala na jendo vajicko?

mizulienka
25. jún 2011

@jakelina ano, najprv si to prepocitam na 1vajicko a potom nasobim poctom vajec, z kolkych idem robit 🙂

@alicc ano na 1 vajicko...a ano piekla som to na jedenkrat a tak prekrojila 2x.

alicc
25. jún 2011

@mizulienka to je super, lebo ja zvycajne peciem kazdy plat zvlast, su potom pekne rovne ale dlho to trva a toto je sikovnejsie,dakujem 🙂

lencza
25. jún 2011

@alicc prý jen tak ke kávě 😲 😲 😲 mně by bylo líto takovou nádheru i nakrojit, fakt krásný

holky moc vás všechny obdivuju, mě to docela baví péct, zvlášť když pak slyším, že se to někomu líbí a že to i chutná, ale jsem fakt amatérka a tohle bych v životě nezvládla

můj táta bude mít za měsíc 60.narozeniny, tak jsem vymyslela, že bych mu upekla 2-patrový dort, tak jsem zvědavá, jak to zvládnu......on je vášnivý rybář, tak to vidím na postavičku rybáře, který si vyloví číslici 60 🙂 🙂

lamps
25. jún 2011

@alicc tie sú krásne 🙂 🙂 🙂

alicc
25. jún 2011

@lencza
@lamps dakujem, vzdy ma potesi pochvala 😉