Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
8. okt 2011

@bzucinka2 jj davala som uz davno tu je bez postaviciek a potom aj s nimi. tie su ale keramicke https://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?...

dm1
8. okt 2011

@vlada111 ja mam tiez aj praskovu pearl tusim ale zase ten sprej to urobi rovnomerne na celu tortu a je to akoby perletove aj nielen leskle. Aku mas ty?

dm1
8. okt 2011

@vlada111 ao som pisala nie je to vobec nic zlozite tie coko len treba skusit fakt a kombinacia coko-zlata je proste taka elegantna ja ju mam velmi rada

marci2305
8. okt 2011

@jakelina Úžasná......!!!! Klobúk dole.. 😉

dm1
8. okt 2011

@zlatat krasne su a velmi sa mi paci ta s dinosaurami asi aj viac ako keby boli postavicky 😉 . A krasne pastelove farbicky su na nej

akme
8. okt 2011

@dm1 ja tiež pečiem na 2x korpus aby som mala biely aj tmavý plát napr. do 28 cm formy pečiem 2x po 5 vajec korpus a každý prerežem a mám 4 pláty, do 26 pečiem 2x po 4 vajíčka. Teraz som si kúpila ráfik slzu je dlhá 32 cm a neviem koľko mám dať vajec 4,5,6? aby som jeden krát ešte prerezala. Keď poťahuješ slzu začínaš od užšej alebo širšej strany je niečo na čo si treba pri slze dať pozor? 😕 😨 ďakujééééééééém

dm1
8. okt 2011

@akme no jedine asi len skusit lebo aj kazdy recept na korpus je iny 🙂 . Asi by som skusila ten stred 5 vajec a podla toho uvidis z kolkych dopecies ten druhy. Slzu potahujem tak ze si najskor na tu priehlbinku natlacim hmotu a potom ten cip a ostante uz ide v pohode.

zlatat
8. okt 2011

@dm1 ďakujem, no pôvodne som chcela iný odtieň zelenej, ale podaril sa mi takýto 😀 A ďakujeeeem

vlada111
8. okt 2011

@zlatat krásne dielka, tá jesenná je super, dinosaury sa mi veľmi páčia, originálne.

broucek2
8. okt 2011

@dadka212 mám uložené toto

reruna
8. okt 2011

Ahoj, tak přidávám i já moji právě dokončenou, moje první lilie, není to ono, nemám pestíky, tak je to jen drátek a kousek hmoty....uvítám rady, jak to příště udělat lépe a na tom detailu jsem vám schválně vyfotila perličky, chtěla jsem je konečně vyzkoušet, ale pořád se mi nedaří a zůstává tam stále ten jakoby šev ....

reruna
8. okt 2011

@dm1 já mám tuhle práškovou perle´tovou barvu a je moc pěkná, potírám štětcem jen nasucho, a vydrží strašně dlouho, stačí jí jen malinko, je to snowfalke -sněhová vočka http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/barva...

luba142
8. okt 2011

ahojte prikladam dnesnhy vytvor, ale na vase krasne torty sa nechytam 🙂

reruna
8. okt 2011

@zlatat krásný podzimní dortík, a ti dinosauři taky super 🙂
@anibas - nádhera, na té svatební ses teda namodelovala!
@artepf krásné - prý amatérka, nádherné krásně potažené dorty!

reruna
8. okt 2011

@ikula2 krásná, myslím že tu dělala @nikanika 🙂
@luba142 je nádherná, originální🙂

lussy23
8. okt 2011

@luba142 to je nádherné @reruna - nádherná

lussy23
8. okt 2011

@marci2305 jejo to je milé

lussy23
8. okt 2011

@dada78 @dm1 - nádherné torty.

dajna11
8. okt 2011

@ikula2 túto idem robť aj ja cez týžden,už som autorke písala...je to nikanika...že ju idem robiť aby vedela ked tu bolo také peklo 😀 😀 😀 😀 ....je krásna.

vera_vila
8. okt 2011

@reruna ta mramorovaná hmota je fakt úžasná... A lilie na první pokus taky kouzelná... Já mám za sebou akorát fotbalové hřiště a to ještě bez vymodelovaných fotbalistů... Za měsíc se chystám bráškovi péct k 22. narozeninám auto na ovládání ve 3D, tak jsem zvědavá, jak se podaří... Vymyslel si navíc mramorový korpus...

dajna11
8. okt 2011

@ikula2 ozaj a čo si dala na druhu stranu ako tu máš tie zvieratká??????tak na druhej strane?

reruna
8. okt 2011

@vera_vila díky, mramorový korpus je mňam 🙂

mrka2
8. okt 2011

@zlatat zeby dalsia tehula,co? 😉 torticky su prekrasne,ako vsetky tvoje 🙂

vera_vila
8. okt 2011

@reruna no, snad se mi to podaří...

Jinak přikládám fotky toho fotbalového hřiště pro syna 🙂

lamps
8. okt 2011

aj ja prispievam mojou dnešnou - na birmovku.

zdenallicka
8. okt 2011

@dadka212 Já má tyhle..

vera_vila
8. okt 2011

@lamps
@zdenallicka
jste šikulky... na vaši úroveň se asi nikdy nedostanu...

luba142
8. okt 2011

@reruna
@lussy23 dakujem vam baby za podporu 🙂

luba142
8. okt 2011

@zdenallicka krasne 🙂

mrka2
8. okt 2011

@lamps tá je krásna! 🙂