Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

danciacik
22. okt 2011

@lusil2005 takže 24 bude asi hrubá čo?

pipka
22. okt 2011

@lusil2005 moja no ty si pokladik, dokazem a to by sa ti chcelo? 😕 😵 vo stvrtok by som si pon mohla doobeda prist 😉

lusil2005
22. okt 2011

Dnes som konecne po dlhej dobe urobila torticku len tak pre nas pod zub 😅 Skusala som karamelovy krem, a zalizovali sme sa az za usami. Pre mojho draheho je to No. 1 🙂

mia114
22. okt 2011

@anibas nadherne torticky, krstinova fakt kraaasna 😵 😵

lusil2005
22. okt 2011

@danciacik no, to ked budes ohybat lupene, bude vyliezat 🤐

pipka
22. okt 2011

@ikula2 perfektneeee 😉
vladko je elektrikar? 😕 😀

lusil2005
22. okt 2011

@pipka jasne, ved to je sup sup. zafarbim pdt, dam na 10 min do chladnicky a babo je hotove 😀 urobim ti ho v utorok aby trosku do stvrtku obschlo 😉

mia114
22. okt 2011

@lusil2005 krasna torticka, a verim, ze plnka chutila ja zboznujem karamel, ale v rodine moc nie 😠 tak nemam kedy ani taku plnku dat , nabuduce si spravm pre seba 😀 😀 😀

pipka
22. okt 2011

@lusil2005 supis, dakujeeeem, si zlata 😉

mia114
22. okt 2011

Vidite ako robite tu karamelovu plnlu, len uvarene salko a maslo? mne s anikcy nepodari uvarit dobre to salko, vzdy je take riedke a potom je aj plnka riedka 😖 ako to robite??

lusil2005
22. okt 2011

@mia114 ja tiez robim len uvarene salko a maslo. Varim ho aspon 3 hodiny.

mia114
22. okt 2011

@lusil2005 a aku ma konzistenciu ked ho uvaris? ma byt uplne huste alebo ake?ja ma m vzdy len malu cast hustu a zbytok vzdy riedky.

danciacik
22. okt 2011

@lusil2005 presne to mi to robilo, takže nie som ľavá len drôtik mám blbý 😝 😀

lusil2005
22. okt 2011

@mia114 uff to neviem, lebo vzdy ho otvorim po par dnoch co ho skladujem v chladnicke. lebo ho vzdy uvarim len tak ked ma napadne, nie ked potrebujem 😀 ale po vytiahnuti z chladnicky je dooooost tuhe.

dm1
22. okt 2011

@mia114 musi byt uplne huste take ze ho lyzicou odtial dlabes. ale po uvareni a vychladnuti do ladnicky a najlespie az druhy den robit

lussy23
22. okt 2011

@pristela - úžasná @zlatat - to je nádhera @desmodka krásne, zaujimavé torty @dajna11 krásnučká @dada78 - krásne torty @jakelina - krásnučká @lucula73 - krásna torta
@dadka212 - nádhera
@katulkaaaaaa - krásny je

dm1
22. okt 2011

@lusil2005 ja si uvarim vzdy naraz 5 plechovic a zbytok dam do ladnicky co nepouzijem 😉

mia114
22. okt 2011

@lusil2005 @dm1 dakujem babulky, tak ja nabuduce skusim uvarit a dat do chladnicky a az na druhy alebo iny den otvorim 🙂

lussy23
22. okt 2011

@anibas - nádhené torty @vlada111 - nádherné niečo. Nechápem ako robíte tie lalie. na to máte nejakú formičku alebo ako ich robíte? @mia114 - tí je krásna @mariann2 - krásne
@katulkaaaaaa - krása
@ikula2 - jej nádherné torty

lusil2005
22. okt 2011

@danciacik 😀 😀 😀 😀 ty a lava???? neblazni! 😀

pristela
22. okt 2011

@mia114 ja varim len dve hodky, uplne staci , musis mat plechovicu jasne , že neotvorenu a celu pod vodou 😉
ja robila na tu svadobku ako babulky tu poradili, bo nechceli maslove, robila som slahackovu 😉 a vraj bola fantastickaaaaaaaaaaaa-pre mna moc sladka 😒 , ale ani boli z nej uplne mimo

lussy23
22. okt 2011

@lusil2005 - krása

No inak dnes som sa dosť natrápila. Mali sme oslavu, celkovo boli dve torty, venčeky a špice. mali byť ajj trúbičky no tie som nestihla. Mám dosť. nechápem a obdivujem vás, že dokážete robiť aj 5 toriet zavíkend a a pritom máte malé deti.
S košíkom som sa dosť natrápila. Bol plnený obyčajným krémom z jahodami,. Torta sa však takmer rozpadla, musela som zatrieť viac krémom. Výplet sa mi zničil. Keďže hodiny utekali a príchod hostí sa prížil, naukladala som tam tie pásiky tak ledabolo, takže sa to na košík vôbec nepodobá. ☹ Soom naozaj zúfala, že som taká nešikovná. ☹ Fotky pridám zajtra, ale oproti tým vašim to nie je nič. Hanbím sa za ne.

mia114
22. okt 2011

@pristela myslis, ze namiso masla si dala k tomu karamelu slahacku?

danciacik
22. okt 2011

@lusil2005 no veru nelbáznim 😀 . ja mám občas pocit, že si ma pánbožko nejak poplietol a dal mi dve ľavé ruky. Dnes som napríklad úplne zničila silikónovú podložku a nemám páru kde teraz narýchlo kúpim druhú. Tak som sa nahnevala, že som zavolala manželovi do práce a vykričala som sa, že akú ma trúbu ženu - tomu sa hovorí, zbaviť sa stresu 😀 😀 😀

mariann2
22. okt 2011

@mia114 ja kupujem rovno karamelové salko, u nás ho majú v bille a máš to bez varenia a pridávam do tej zmesy salko + maslo ešte karamelový puding, je to také jemnejšie

pristela
22. okt 2011

@mia114 nie to sa skaramelizoval cukor, pak don priliala zohriata slahacka a postup pak ako ked robiz parizsku slahacku, roztopit v tej slahacke karamel dat na noc do chladnicky a na druhy den šlahať 😉

lusil2005
22. okt 2011

@danciacik 😀 😀 😀 ja by som sa tiez najradsej niekedy prefackala! ja stale tvrdim ze do materskeho mlieka idu aj mozgove bunky... 🤐

zdenallicka
22. okt 2011

!!!VÝZVA!!!

Černé pestíky nikdo nemá? 😕 😀

lamps
22. okt 2011

ja robím karamelový krém tak, že si upálim 300 g kryšt. cukru na karamel horúci ho zalejem šľahačkovou smotoanou a miešam, kým sa karamel nerozpustí. Potom to nechám postáť do druhého dňa. Vyšľahám 250 g masla do peny a postupne doň pridám vychladnutý karamel.

dadka212 prišla ti prosím ťa IP?

Inak ja tento týždeň nepečiem a normálne mám absťák 😀 , ale aspoň som si porobila to, čo som kvôli tortám nestíhala - hlavne som si požehlila.

lusil2005
22. okt 2011

@lamps ja sa akurat rozculujem - tento tyzden nemam ani jednu objednavku, a na buduci tyzden mam uz styri!!!! a to mam robit piatu krstinovu 😠 porazi ma.