Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evelin116
25. nov 2011

Mam vlašsk orechy na predaj...ak by ste niektora mala zaujem? Na cene sa dohodneme urcite aby sme boli obe spokojne

lusil2005
25. nov 2011

@lamps skus vytiahnut a nechat chvilu vonku. nech to obschne. mne sa zatial toto nestalo (klop klop klop) ale ked sa mi orosi vonku, dam do chladnicky a je to suche. tak neviem ked sa rosi v chladnicke co pomoze 🤐

vecernicci
25. nov 2011

jinak děvčata, ze včerejška mám zážitek 🙂 volala mi baba, že chce 2patrový dort, navrchu vymodelovaná motorka, čokoládový korpus, čoko krém a že prý jestli se vejdu do 350 korun, tak já si myslela, že si snad dělá srandu, ale ona si to asi fakt myslela, že jí ho udělám, to by mi nedalo ani na polovinu surovin, tak jsem jí řekla ať se zeptá ještě jinde nebo v cukrárně, že já to neudělám, tak prý jen malý s růžičkama, tak jsme se domluvily na malinkým a za pět minut sms, že to ruší úplně. No chápete to? Si některý lidi myslí, že je budu dotovat, ne? Tak jsem se vapovídala a můžu jít něco dělat 😀 😀

lamps
25. nov 2011

@lusil2005 no ani mne, asi ma šľahne 😖, ten poťah je mokrý ale na torte drží.

miciatko
25. nov 2011

@vecernicci aj ja si chcem pozriet ako sa otlacila ta podlozka ,len ta nemam na FB,tak skus sem hodit link alebo foto,dakujem

Baby urobila som si vcer torticku ku mojim dnesnym narodkam,ale tak velmi som experimentovala az sa mi to nepaci, keby to bol marcipan tak to urobim na novo ,ale je cela cokoladova 😒 ,potom vam tu hodim foto a taktiez som si povedala ze posledny krat som robila s bielej peniazkovej cokolady ,to je hnus .. .

lusil2005
25. nov 2011

@miciatko eeeeejha tak vsetko najlepsie ti prajem!!! krasny narodeninovy den! :-*

miciatko
25. nov 2011

@adul67 ozvi sa nech sa dohodneme na zajtra 😉

miciatko
25. nov 2011

@lusil2005 jej dakujem a ja prajem vsetkym Katkam, Katarinkam , Katuskam krasne meninky 😉

vecernicci
25. nov 2011

@miciatko klidně si tě přidám mezi přátele 😉 tady je fotečka ono to tady není moc vidět, fakt je to lepší na tom fcb

mizulienka
25. nov 2011

@lamps mne sa to raz stalo tiez, zozadu sa mi v chladnicke torta orosila a nie a nie vyschnut....odvtedy davam normalne papierove vreckovky, tie vytahovacie v krabicke co su, poobkladam zozadu okolo torty, odvtedy sa mi torta nikdy neorosila, alebo ak aj, tak len trosicka a pekne vyschla.
Skus ju nechat dlhsie vonku, mozno vyschne.

mizulienka
25. nov 2011

@miciatko vsetko najlepsie k narodeninam 🙂
aj Katarinam, Katkam vstko naj naj 🙂

dadulik
25. nov 2011

ahojte baby, chcem sa spytat, je nejaka firma, ktora by mi urobila jedly obrazok podla foto ? napr. rodinne foto ? ze jej poslem elektronicky foto a oni mi poslu tu jedlu fotku ? 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
25. nov 2011

@mizulienka ja dávam za tortu polystyrén, ale včera som zabudla 😝. A manžel keď išiel ráno do roboty prišiel na to, že dvere na chladničke boli málinko pootvorené. Tak asi zato bola orosená. Ale už som to vyriešila. Dala som ju von a poprášila jemne solamylom. Vôbec nič nie je vidieť a ani mokrá už nie je. Ale stresy som mala teda riadne. 😝

@mizulienka
@lusil2005 ďakujem 😅

dadka212
25. nov 2011

@dadulik peceniehrou.sk 😉

miciatko
25. nov 2011

@vecernicci jee to je fakt super vidiet a nadherne torticky mas

dadulik
25. nov 2011

@dadka212 dakujem dadka 😉

miciatko
25. nov 2011

@mizulienka dakujem moc

anibas
25. nov 2011

@vecernicci asi fakt nemá prehľad o cenách 😒 😒 mňa sa najnovšie ľudia pýtajú, či sa vrátim po MD do práce alebo budem podnikať s tortami 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadka212
25. nov 2011

@anibas to aj mne hovoria, že či si spravím biznis s tortami, tak keď im poviem, kolko na takej torte zarobím, tak sklopia uši 😀 😔

miciatko
25. nov 2011

baby kuknite aka super torta to sa musite usmiat http://www.flickr.com/photos/junikraft/54831648...

vecernicci
25. nov 2011

@miciatko děkuji 😉 tak na tyhle jsem koukala předevčírem 😉
@anibas tak přesně na to se mně ptají všichni taky, manža mi pořád chce zařizovat provozovnu 😉 máme za barákem ještě jeden domeček a tam jsou volné tři místnosti, takže prostor by byl, ale... 🙂 to se ještě všechno uvidí 😉

dajna11
25. nov 2011

tak asi sa už trošku aj lepším nie? 😀

dadka212
25. nov 2011

@dajna11 krásne sú 😵 ja si na to nejako netrúfam....

eliska22
25. nov 2011

kočky potrebujem poradiť, ktoré máte formu srdce, ako sa meria priemer? Lebo si chcem objednať a keď napr. píšu priemer že má 24 cm, tak si vôbec neviem predstaviť aké je veľké 😅

dajna11
25. nov 2011

@dadka212 dakujem...ako baví ma to,ale hnevá ma že to nieje tak ako by som chcela...a potom nieje na to času,večer sa slepačím pri lampičke..ešteže je to len na jednu príležitosť v roku 😀

dajna11
25. nov 2011

@eliska22 to by mal byť priemer cez najširšiu časť formy...cez tie obluky hore 😀

mariann2
25. nov 2011

@dajna11 sú krásne a tie gule sa mi veeľmi páčia 🙂

eliska22
25. nov 2011

@dajna11 díky - objednám si pre istotu 2 veľkosti 😀

cestovatelkaandrea
25. nov 2011

@dadka212pekne 🙂 je to o dost tazsie urobit 3D tortu ako napr. to auto? drobcovi som chcela urobit uticka z Cars, ale vzdy ma odradilo to, ze to bude asi tazsie.