Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
26. jan 2012

@lucula73 ked mas moc makke pridaj cukor, ja som davala tiez viac-ale od oka 😀 ja to nejak na mmf ani na normalne nevazim davam cukru kolko pyta 😉

anibas
27. jan 2012

Dobré ránko, otázka do pľacu : Nerozmýšľa niekto, že pôjde na Veľké cukrárske stretko TOM ??? 😅 😅

maya30
27. jan 2012

ahojte zienky, poradte prosim, skusam ten krem mascarpone, vecer som si uvarila slahacku s bielou cokoladou, dala do chladnicky a teraz pozeram ze este stale je trochu tekuty, nie velmi ale ked naklonim hrniec tak sa ta masa da do pohybu ak rozumiete 😅 To ma tak byt ??? Lebo klasicky parizsky s tmavou cokoladou som mala ako beton ... 😕 Mam robit daky iny alebo to risknut ? Robim tortu svokre, tak to bude pruser ak sa mi nepodari 😉

lamps
27. jan 2012

@pristela 😀 aj ja mám doma takéto vydanie chlapa. Dnes sme boli spolu v kvetinárstve, mali tam nádherne zakvitnutý amarelys, ja som sa nad ním rozplývala a on mi hovorí, že on na tej kvetine nič nevidí 😀 😀 😀

lamps
27. jan 2012

@maya30 no to by bol teda riadny pruser, kľudne to vyšľahaj. Aj ja mávam túto šľahačku s bielou čokoládou takú redšiu.

katulkaaaaaa
27. jan 2012

ahojte moja prva,velmi sa z nej tesim,prekvapko pre kamoska-rybara na narodky 🙂 ma 2,5kg..este ma cakaju tri

lamps
27. jan 2012

@katulkaaaaaa a máš sa z čoho tešiť, vyzerá super 😅 😅 😅

miciatko
27. jan 2012

@katulkaaaaaa ta je krasna , aku krasnu farbu ma , cim si potahovala a farbu pouzila???

miciatko
27. jan 2012

@maya30 no ja ked som robila , tak som mala husty, neprelievala sa mi masa v hrnci

eliska22
27. jan 2012

@katulkaaaaaa tá je krásna a super nápad 😵 😵 😵 uložila som si ju do inšpirácií, ak teda nevadí 😉

katulkaaaaaa
27. jan 2012

@miciatko dakujem 🙂 farbu som pouzila zelenu witon leaf green...a sugarflair odtien mint green....potah mmf 🙂 @lamps dakujeeem 😵

katulkaaaaaa
27. jan 2012

@eliska22 dakujem ja som sa tiez inspirovala na nete 😉

alenv
27. jan 2012

@katulkaaaaaa jéééééééééé ten je kráásnej

vera_vila
27. jan 2012

@lucula73 když tak bude ta láhev, tak určitě ne, protože tam nebude přístup vzduchu, nebo bude maximálně omezený... nebála bych se toho...

eliska22
27. jan 2012

@iwulka23 krásne sa ti podarila 😉 ...ja si tiež pamätám ako som pred rokom upiekla svoju prvú a aká som bola na seba hrdá a stále chodila pozerať do chladničky, či sa mi nesníva 😀 😀 😀

kvojtanikova
27. jan 2012

ahojte baby chcem sa spytat - ked sa robi krem a pise sa: "vyslahajte zltko s cukrom, pridajte maslo, oriesky, kavu..." treba to slahat nad parou ci nie? v recepte nie je ze nad parou a tiez si neviem predstavit ako 1 zltko slaham tak mozem to len normalne mixerom? uz ste robili taky krem kde islo "surove" zltko? nepokazi sa to?

miciatko
27. jan 2012

@katulkaaaaaa to vazne sa da tak zafarbit potah, normalne si pridala pri roztapani cukrikov a tak sa ti zafarbila??

adka_praha
27. jan 2012

ahojte... vcera som robila sudok 🙂 ... ma to nedostatky ako napr nejak lepsie vymysliet tie obruce, ale pani bola spokojna... mal len 1,5 kg... 😀

adka_praha
27. jan 2012

ehm fotka 😅

katulkaaaaaa
27. jan 2012

@miciatko ano normalne pri rozpustany,atie flaky co su na rybe s praskovou farbou som spravila

miciatko
27. jan 2012

@katulkaaaaaa no krasna torticka a tie farby uzasne, musim si aj ja neake farby objednat

jakelina
27. jan 2012

@kvojtanikova já krém se syrovým vajíčkem nedělám, ale na vánoční cukroví mám recept, kam do náplně přišly tři žloutky utřené s cukrem. Vydrželo to super celé vánoce a dojídali jsme to v lednu a nic tomu nebylo. Utřela jsem to vařechou v misce

handulak
27. jan 2012

dobrý den 🙂
chtěla bych se zeptat jestli je tohle ten recept na mascarpone krém : MASCARPONE KREM
2 slahackove smotany,2 biele cokolady,2 Mascarpone,maliny-podla chuti ja som davala celu 0,7 dcl flasu.Smotanu som uvarila s cokoladou,nechala cez noc vychladit.Rano som poriadne vyslahala,pridala MAscarpone a uz iba jemne na 1 st. mixeru zmiesala.
a šlehačkové smetany které-ty co mají modrý nebo červený obal? a bílá čokoláda jaká?? omlouvám se,že se tak vyptávám,ale chci to moc vyzkoušet(pořád jsem dělala jen máslové krémy..)
a maliny můžu dát zmražené?

handulak
27. jan 2012

a ještě jeden dotaz 😅
do druhého dortu mám udělat čokoládový krém ,tak chci vyzkoušet tento http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=16&t...
tak se chci optat jestli dát na korpus jen samotný tenhle krém nebo pod něj dát i nějaké ovoce?
moc děkuju za odpovědi.

mizulienka
27. jan 2012

tak tu su moje nocne....dala som si zavazok chodit spat do tej 12, od pondelka sa mi to dari, vcera sompotiahla do pol 1 ale v pohode..dnes ma ale cakaju 2 tak snad sa nebudem motkat 😒
ta druha je mala, chceli kilovu, ale aj tak som sa netrafila, mala 1500g 😠 ja raz neviem robit male torty 😉

mrka2
27. jan 2012

@iwulka23 krasna torticka! mozes byt pravom na seba hrda 😉

lamps
27. jan 2012

@mizulienka krásne sú 😅, práve som ti písala na fb, že či aj spávaš 😅

janulkamartinko
27. jan 2012

@katulkaaaaaa Krasna 🙂

@mizulienka zlatucke obe 🙂

janulkamartinko
27. jan 2012

@adka_praha paradna 🙂

ajka82
27. jan 2012

ahojte, oprava tych nepodarkov z minula... sa tesim 🙂
baby skuste mi poradit, prosim... svokrovi k 65tke mozem dat na tortu taketo ruze? samozrejme este cimsi dozdobim alebo sa to moc chlapovi nehodi?