Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
2. feb 2012
jakelina
2. feb 2012

@vera_vila to je škoda, mně teda kopec zatím nikdy neudělal. Peču při 160 stupních a boky nemažu. 😝 Uvidíš příště, jak se povede, však to můžeš uřezat do rovna a je to. 😉

pristela
2. feb 2012

@vera_vila andelička, aby ti cesto neurobilo kopec, ked sa naleje do formy, treba ho v nej este "premiesat" pak vyhladit zarovno a strcit do rury 😉 mne kopec takto ziadne nikdy neurobi 😉

anibas
2. feb 2012

@mizulienka to by bolo super - ale nemám ani zlatú, ani medenú a do PO nepoutekám - mali dať vedieť skôr - úplne WAU by bolo niečo takéto:

mamina1978
2. feb 2012

@vera_vila Pristela ti to poradila dobre. Mne sa tiez niekedy robili kopceky a ja len potrasiem opatrne formou sem a tam a je to zarovnane.Kopceky uz potom nebudu 😉

anibas
2. feb 2012

@dajna11 ty si poklad - prekrááásne 😨 😨 😨 😨 😨 😨

mizulienka
2. feb 2012

@anibas wow tak toto ano 😉

lussy23
2. feb 2012

@zdenallicka krásna torta @reruna krásnučká tortička

reruna
2. feb 2012

@dajna11 super stránka, jak se dají ty fotky uložit? když kliknu pravým tlačítkem na obrázek, jak jsem zvyklá, tak tam možnost uložení nemám a hodně jich tam je nádherných pro inspiraci...

vera_vila
2. feb 2012

@pristela
@mamina1978
@jakelina
Děkuji... No, já mám ve zvyku vždycky těsto rozetřít víc do krajů, i když se to potom sleje, ale jakoby je tam toho těsta víc... U buchty mi to vždy funguje... No, bohužel tady to asi nefunguje... No nic, mám z Kitty dost zbytků korpusu s krémem, tak to nechám kopečkem dole, doplácám punčovinou a hotovo... No, akorát jsem ji zapomněla vytáhnout z mražáku ☹

larah
2. feb 2012

@mamina1978 prepac ze otravujem, ale prave som sa dozvedela, ze ten chalan je aj jaskyniar 😕 no to teda co s tym? 😲 😲 😕

jakelina
2. feb 2012

@reruna no mně to nejde ani otevřít, tak mám smůlu. 😀 😝

dajna11
2. feb 2012

@reruna no nejde to ,škoda,to som nezisťovala.....ja to mám z knihy tú stránku takže sa inšopirujem tam🙂!

dajna11
2. feb 2012

@reruna no ale tu už idú uložiť🙂

dajna11
2. feb 2012

@reruna síce je ich tam menej,ale aspon niečo🙂

mamina1978
2. feb 2012

@larah A ja som si myslela , ze komlikovanejsi chalan uz nemoze ani byt 😀 😀 😀 . Mylila som sa 😉 🙂

mamina1978
2. feb 2012

@larah A rada pomozem, ale na temu jaskyna mam len tuto z internetu ale ta sa mi moc nepaci...
😒
http://www.toprecepty.sk/recept/2537-jaskyniar/

Myslim , ze tomu notebook by sa viacej potesil.... 😉

reruna
2. feb 2012

@dajna11 ten druhý link mi nějak nejde, ale nevadí, uložila jsem si celou tu stránku cakelava a aspoň tak pro inspiraci...

bianca
2. feb 2012

kocky davam do pozornosti vcera vytvoreny album na FB.Ked uz nieco nepouzivate a chceli by ste to predat tak pridajte foto a navrhnite cenu.Mozno niekomu pomozete a vam sa nebudu kopit nepotrebne alebo duplicitne pomocky hlavne ak stale obnovujete arzenal zbrani a klasicke veci menite za piestove ci silikonove http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.33492...

larah
2. feb 2012

@mamina1978 aaach jaaaaj ☹

mamina1978
2. feb 2012

Dievcata , nemate nahodou niektora recept na nejaku,, gastanovu plnku´´ ?
Ja som vyslahala gastany so slahackou a za 10 minut bolo po miske 😨
Ale to by mi v torte urcite nedrzalo, by sa asi roztieklo, ze ???... 😅 😅

reruna
2. feb 2012

@mamina1978 myslíš čokoládové tyčinky ledové kaštany rozehřáté ve šlehačkce a na druhý den ušlehané? to je takové řidší, musí se dát ztužovač, já jsem to měla v dortu, ale při krájení to teklo....
Jinak dělám kaštanovou z kaštanového pyré - rozmrazit, vyšlehat s máslem a přidat zakysanou smetanu a cukr podle chuti nebo ušlehat šlehačku, přidat to pyré a máslo...

mia114
2. feb 2012

Radost z torticky, poslala mi oslavenkyna 🙂

mamina1978
2. feb 2012

@reruna No u nas je dostat len varene a vakuovo balene gastanove,, bobule´´ ( v celku )
200g ma to balenie, tak to som rozmixovala a s vyslahanou slahackou a troskou cukru zmiesala mnam.
Ale neviem ci by to snad so stuzovasom alebo musim este s maslom doplnit, ak by som to chcela dat do torty ako plnku ? 😅

reruna
2. feb 2012

@mamina1978 aha, já právě znám jen mražené kaštanové pyré, co mají u nás v Lidlu a potom ten krém z těch čokoládových tyčinek kaštanových - do toho tvého krému bych dala máslo, a mělo by to pěkně ztuhnout, ale pod potah bych to raději nedávala, jen máslo s cukrem

mamina1978
2. feb 2012

@reruna to len ako plnku do vnutra som chcela. 😵 Dakujeeeem za radu, vyskusam... 🙂

lamps
2. feb 2012

Babulky zas vás idem otravovať 😉, pokúšam sa robiť svoj prvý kvietok na drôtikoch. Jednotlivé lupienky kvietku sa mi podarilo dostať na drôtiky aj pekne vymaľovať, ale problém je v tom, že sa mi lupienky na tých drôtikoch točia dokolečka dokola 😝. Prečoooooooooo? Drôtik som predtým ako som naň dala lupienok namočila do vody, ale mám pri tejto robote pocit, že som totálne mantavá a nechopná ☹

vera_vila
2. feb 2012

@lamps Já jsem sice ještě nedrátkovala, ale co jsem četla návody, tak prý se musí na konci drátku udělat jakoby očko a pak drátek trochu zatáhnout dolů, aby se ten háček zachytil do hmoty a tak by to mělo držet na místě a netočit se... Já budu zkoušet drátkovat tak za týden...