Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
5. mar 2012

@dm1 Danka - že hore cenu ??? Už aj zákazníci si všimli zdražovanie a preto mi rušia objednávky 😀 😀 😀 za 2 týždne len 1 punčová torta - to pôjde vajec 😕 😕 😕 😕 😕 😕

mizulienka
5. mar 2012

@dm1 Dani ty tiez len 9??? 😕 😕 😕 😲 😲

dadka212
5. mar 2012

@anibas ja som kupovala teraz v tortomanii za 22,90 inak objednávam z pečenie hrou za 25 plus poštovné, lebo tu v BA nikde nemali...a pečeniehrou sú aspoň promptní a mala som to na druhý deň 🙂

dm1
5. mar 2012

@anibas ty mas tiez stale 9 ze? no ja som aj tak uvazovala ze teraz sa mi aj tak neda piect moc a ked zdvihnem na 10 aspon nebudem musiet tolko zamietat 🤐 . Kto by chcel objednal by si aj za tu cenu. Ale zase na druhej strane preto som si aj vzdy drzala tu cenu na 9 ze ten rozdiel 1 eur na kilo je akoby rozdiel v cene potahovky MMF a pripadne SV. Ale uz som aj ja zacala pouzivat tak pol na pol takze je to aj jedno. A najhorsie ked sa robi torta na ktoru vystriekam polovicu zlateho alebo perletoveho spreju to je potom radost pocitat tie sumy 😝

mizulienka
5. mar 2012

@anibas na zapade to ludia asi zatial nevsimli, alebo to neriesia, lebo ja mam tolko objednavok, ze ich musim rusit a same velke torty, stale mam dilemu, ako vyriesim tu tortu pre 90ludi 😕

dm1
5. mar 2012

@mizulienka jj a to som predtym mala este 8 🤐

enya00
5. mar 2012

@bzucinka2 ja to nemusím vôbec,ale neter to má rada 🙂

mizulienka
5. mar 2012

@dm1 ach jaaj...a take krasne torty robis Dani 😔
som si ista, ze keby si dala aj 10, aj tak ti zakaznici, ktorym si robila torty, tak sa vratia.

dadka212
5. mar 2012

no na západe je to iné, tiež mám kopu kopu objednávok a už aj na apríl, máj, jún aj júl 😀 že si to zajednávajú dopredu aby som im to určite urobila aby som nemala plno 😎

janca13
5. mar 2012

Dievčatá prepáčte že vám sem zase leziem,ale chcela by som sa spýtať...ja poťahujem len s hmotou s cukríkov ale chcela by som vyskúšať nejakú kupovanú hmotu tak by som chcela vedieť kt.by bola asi najlepšia na poťahovanie a zároveň aj na kvetinky.Dakujem

dadka212
5. mar 2012

@janca13 najlepšia na poťah aj na kvetinky je podla mňa smartflex velvet predávajú po 1,4kg alebo potom white icing predávajú po 1kg

mizulienka
5. mar 2012

@dadka212 tak mas co robit 😉
ja teraz, ked som sa rozhodla, ze budem brat menej objednavok ako keby sa vrece s nimi roztrho, niekedy sa stane, ze denne aj 2-3 objednavky musim odmietnut.
ale teraz uz bude teplejsie, budeme dlhsie vonku s detmi, tak sa mi nebude chciet stat pri rure 😉

dadka212
5. mar 2012

@mizulienka presne hovorím si, že zoberiem už menej a stále pýtajú takže robíma j 7-8 toriet za víkend....

dm1
5. mar 2012

@janca13 suhlasim s dadkou smatflex je super

janca13
5. mar 2012

@dadka212 dakujem,tak idem hned objednať a vyskúšam 😉

dm1
5. mar 2012

@dadka212
@mizulienka ja uz nemam problem povedat nie uplne cudzim ludom len horsie je ked uz mam plno a zavola nejaka kamoska, znamy alebo svokra 😅 ta ma brutalne ukecava vzdy aj ked ozaj nemozem aj tka jej vzdy ustupim.. Ale tiez ked vola niekto komu som uz robila viac torticiek to mi je luto rusit.

anibas
5. mar 2012

@mizulienka @dadka212 - 😅 😅 😅 😅 😅 😅 no mne to v lete vadiť nebude, že bude málo 😀 😀 😀 - ale to je zákon schválnosti - bude teplo 40 C a budú ľudia volať o torty

mizulienka
5. mar 2012

@dadka212 coze Dani??? to ako stihas? to je muz cely vikend pri detoch??? ja som mala na vikend 6 ale bola som hotova, ty si potom aka sikovnica 😉

mizulienka
5. mar 2012

@dm1 ja mam zakazdym zly pocit, ked odmietnem niekomu tortu a znamym som zatial neodmietla, to asi nikdy nebudem vediet 😒

dm1
5. mar 2012

@mizulienka no ja uz som parkrat aj znamych odmietla... no nerozkrajam sa predsa a clovek potrebuje aj spat aj rodinu ma... a najlepsie ked mi zavolaju ze tuto sobotu tortu... no tak take na 99% rusim zial hned

lawli
5. mar 2012

@dm1 tak sme na tom rovnako ,ja mám tiež cenu 9 € / kilo a to len od januára ,predtým som mala cenu 8 € 😅 ...plánuješ teraz dvíhať ,si si to už nejako preratávala ?? Lebo aj mne mamina hovorila ,že to nebudem vychádzať na tom ,tak neviem čo robiť a či potom budú chcieť za takú cenu 🤐 a čo zo zákazkami ,ktoré som si už zobrala ?? 😔 ☹

dadka212
5. mar 2012

@mizulienka no ja neviem nejako to stíham v pohode...napríklad od 8 večer do 1 hodiny ozdobím 4 torty v pohode, ale postavičky mám spravené vždy skôr aspoň väčšinu tak priebežne cez týždeň robím 🙂

lamps
5. mar 2012

dievčence aj ja pečiem stále za 9 eur za kg

mizulienka
5. mar 2012

@dadka212 tak ty si potom velmi sikovna ja som taka spomalena 😕 😲 ja ked mam 2 torty na 1 vecer, tak tak do pol 2 robim 😝 😔

mizulienka
5. mar 2012

@lamps a na okoli ostatne dievcata za kolko pecu? lebo ja viem, ze v BA pecu aj za 12eur a nemaju radi, ak niekto pecie lacnejsie.

dm1
5. mar 2012

@mizulienka nic si z toho nerob ja som este suchtavejsia 😝 😅 . Ja od tej 8 do 1 by som tak jednu urobila. Aj ked pravda je ze uz si nerobim ozdoby vopred teda malokedy. Ale zalezi aj od vyzdoby samozrjeme

anibas
5. mar 2012

@mizulienka to sa potom robí z WI a Zeeasanu 😅 😅 😅

lawli
5. mar 2012

@lamps a plánuješ ísť s cenou hore ??

dadka212
5. mar 2012

@mizulienka neviem či šikovná, ale nejako to už mám šup šup 😀 ja mám proste vždy predstavu čo urobím a idem, nevymýšlam priebežne, možno tým to je 🙂

lamps
5. mar 2012

@mizulienka viem, že piekli za 9 - 10 eur za kg
@lawli rozmýšľala som, že dvihnem cenu len mi je to akosti blbé. Ale keď tak pozerám ako sa hybu ceny v obchodoch asi budem musieť.