Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
16. mar 2012

@larah čtu asi s křížkem po funuse, do lednice proti zápachu dej normální grilovací uhlí, to čím topíš na grilu venku. Ono má nějakou schopnost nasát pachy. Jednou jsem to četla v nějakém časopise a používám to.

lamps
16. mar 2012

moja tiramitsu torta je hotová. To bola taká rýchlovka, išlo to rýchlo a "bezbolestne"

mizulienka
16. mar 2012

@lamps Andrejka je nadherna ta torta a ten kvet, nadherny a krasna farba.

lamps
16. mar 2012

@mizulienka ďakujem Lucka, na počudovanie som sa presne strafila do svojej predstavy, to sa mi často nestáva 😀. Ty máš krásneho toho Pata a Mata, už som ti písala na fb 😅

alenv
16. mar 2012

@lamps no to je krása.. a jak jsi udělala tak krásně oranžovou 😕

jakelina
16. mar 2012

@lamps a jak to máš nahoře, nalitou čokoládu?? Je moc krásná. Jak jsi dělala ty boky?? Pod tou čokoládou je krém a na to jsi to lepila??

mizulienka
16. mar 2012

@lamps dakujem 😉 aku mas prosim ta oranzovu farbu? ci si miesala?
a ozaj, odkaz Filipkovi, ze dufam, ze klince ostali iba na torte 😀

lamps
16. mar 2012

@alenv 😅 ďakujem, zafarbila som si poťahovku na oranžovo a potom som kvietok ešte domaľovala práškovými farbami Sugarflair 😅

lamps
16. mar 2012

@jakelina vrch torty som posypala práškovým kakaom cez sitko. Boky som robila roztopenou čokoládou. Na papier na pečenie som si urobila obdĺžnik a doňho som porobila tie haky baky. Dala som to stuhnúť do chladničky, potom som to odlúpila z toho papiera a nacapila na boky torty. Pre istotu som to previazala tou stuhou, ja by som ju tam najradšej nedávala, ale bála som sa, aby tie boky nepadli pri prenášaní torty. Dobré duše odtiaľto mi to tak poradili 😅

@mizulienka používala som obyčajnú pomarančovú z drogérie a práškovú Sugarflair Tangerine edible tints a trochu červenej.

janula.h
16. mar 2012

babyyyy ako robíte s tou blbou abecedou mne stále nechcú vyjsť tie písmenká pomooooooc

dm1
16. mar 2012

@janula.h vyvalkas na tenucko nechas chvilocku obschnut zalezi z akej hmoty robis vacsinou ani netreba. Potom si zoberies sacok alebo foliu a das kusok hmoty medzi 2 folie. pritlacis sablonu a behas s tym po stole akoby aby sa to dobre otlacilo cez celu hmotu. Potom das dole spodny sacok, odstranis prebytocnu hmotu navyse zostane len pismenko pripadne stred "A" napr. a to vypichni sparatkom opatrne. Potom uz len rovno aj s tym sackom hore prenes pismenko na tortu /ak treba prilep vodou/ a stiahni opatrne vrchny sacok dole

janula.h
16. mar 2012

@dm1 ĎAKUJEEEEEEEEEM a nepovieš mi prečo ma to nenapadlo už skôr?? a ja tu trieskam tou abecedou o tablu aby vypadli písmenká 😠 už je načase ísť do práce lebo blbnem 😀

dm1
16. mar 2012

@janula.h 😀 . Inak sacok netreba na tie pismenka co maju aj ten vyhadzovac tie nove napr. co je Grovy s tym sa robi super

janula.h
16. mar 2012

@dm1 ja mám taký pekný font ako kurzíva či jak sa tomu nadáva

jakelina
16. mar 2012

Můj dnešní s letadýlkem a večer musím dodělat ještě jeden. Letadýlko jsem se snažila napodobit podle Pristelky, děkuju za nápad. 😉

jakelina
16. mar 2012

Poslala jsem dvě stejné fotky, já už jsem fakt přepracovaná. 😀 😀 😀

lamps
16. mar 2012

@jakelina krásne letadýlko a celá tortička aj s mafinkami 😅 😅 😅 😅

jakelina
16. mar 2012

@lamps děkuju 😉

yamahafazer
16. mar 2012

moje dnesne

pristela
16. mar 2012

suprove torticky baby !!!! tu je taka lahoda kukat cez vikendosy 😵 😵 😵
Baby , dnes o 16 mi vola teta, ze ideme okolo zastavíme sa pre tortu 😀 😀 😀 😀 😀 a ja že pre akú????? ja ani korpus upeceny, ani plnku, ništ 😝 😀 😀 😀 ale ze na kavu mozu dojsť 😀
torta ma byt az zajtra o 10 doobeda 😉

zdenallicka
16. mar 2012

@pristela Však času dost, ne? 😀

pristela
16. mar 2012

@zdenallicka ja ti neviem , nemozem sa dokopať k upeceniu korpusu 🙄 🙄 pečiem ho už od stredy a stále nič 🙄 😀

zdenallicka
16. mar 2012

@pristela 😀 😀 😀

Hele a co to má být za dort?

pristela
16. mar 2012

@zdenallicka Kitty jednoduchy , ved co narobis s kitty 😝 takze stiham 😝

zdenallicka
16. mar 2012

@pristela A tu už máš hotovou, ne? 🙂 No stress..:D

marci2305
16. mar 2012

Moje včerajšie, prvé na objednávku pre cudzích. Dnes som odovzdala a chválabohu sa páčili...Som si vydýchla... 😉 Uf....

marci2305
16. mar 2012

@yamahafazer Ten Gargamel je úžasný.... 😉 😉 😉

marci2305
16. mar 2012

@lamps Táááák ta sa ti veľmi podarila...Fakt nádherná 😉

lamps
16. mar 2012

@marci2305 😅 😅 ďakujem 😅 😅

marci2305
16. mar 2012

@lienika Však je dokonalá 😉 Nič jej nechýba 😲