Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
23. apr 2012

@dadka212 krása

luci79
23. apr 2012

@dajna11, @mishulle, @jakelina dakujem tak ju radsej vystuzim..
...to len obyc slamky popichat? A treba vrchne poschodie dat na podlozku a tak na vystuzene prve poschodie?

jakelina
23. apr 2012

@luci79 ano přesně tak

dm1
23. apr 2012

@aduskatt na dortomanii to jedna aj fotila ze ked to spravila OK a na druhy den to bolo rozliate a nebolo to vobec vidiet na tom

aduskatt
23. apr 2012

@dm1 tak co miesto toho? poradis?

dm1
23. apr 2012

@aduskatt modecor gel baby davaju

mailli
23. apr 2012

@aduskatt zkus piping gel. ten by se roztéct neměl 😉

aduskatt
23. apr 2012

@dm1
@mailli dakujem za radu...tak to musim ryyychlo zohnat, take este nemam🙂))

mariann2
23. apr 2012

@vecernicci jééj, ja robím podobnú tortičku v štýle Hannah Montana na štvrtok, akurát vyrezávam gitaru 🙂 čím si "bodkovala" ten nápis Hannah?

gagarinka
23. apr 2012

Ahojte, baby, nemáte niektorá uložený fotopostup na gitaru?????? Alebo nerobili ste niektorá v poslednom čase? Robí mi vrásky, ako urobiť ten hmatník 😕
Vďaka vopred

aduskatt
23. apr 2012

@gagarinka videla som hmatnik vcera, ked robila tak, ze dva srncie chrbty upiekla, poprerezavala a pospajala natrete kremom. jeden piekla svetly a jeden cokoladovy...............ale nepamatam si, kde som to videla☹((

gagarinka
23. apr 2012

@aduskatt A vieš, že som asi pred hodinou na to myslela, že si od mamy požičiam formu na srnčí chrbát a skúsim to tak? 🙂

aduskatt
23. apr 2012

@gagarinka 🙂robila tak banjo, ale myslim, ze sa to da vyuzit aj takto🙂

79zuzana
23. apr 2012

@florentina ja pouzivam len cerstve malinky do torty, alebo aj ked jahody ale len cerstve... neviem, mrazene mi nejak nechuti a ani som to este neskusala s mrazenymi 😉

79zuzana
23. apr 2012

@luci79 urcite by som vystuzila slamkami. Potom je jedno aky korpus pouzijes. Ja robim stale len nadstavovany 🙂

gagarinka
23. apr 2012

@mariann2 parádna 😵 ja plánujem tvar obkresliť zo synovej gitary, má takú malú detskú drevenú, len ten hmatník mi robí vrásky a tie struny

aduskatt
23. apr 2012

@gagarinka to zvladnes, drzim palce🙂

79zuzana
23. apr 2012

@gagarinka ja som robila tuto gitarku http://www.facebook.com/photo.php?fbid=36991005... Struny su vlastne snurky priviazane na sparadlo a vpichnute do torty 🙂

gagarinka
23. apr 2012

@aduskatt no budem musieť, už som to kamoške sľúbila 😅 ďakujem za podporu

pristela
23. apr 2012

žienky nemate niektora vypichovač alebo vykrajovacku na hortenziu a chceli by ste ju predať ? 😀 😀 som sa zamilovala do hortenzii 😅 😅 😅 a vyrezavat kazdu zvlast je na hlavu, tak skusam najskor vas a az pak sa vrhnem na e-shopy 😅

gagarinka
23. apr 2012

@79zuzana tiež super 😵 dúfam, že tá moja bude aspoň spolovice taká pekná

aduskatt
23. apr 2012

@gagarinka to das🙂).ja mam teraz hlavu v smutku z rosy na tortu🙂........ale inak ako s eshopom a piping gelom si asi neporadim.a kedze to bude moja prva torta na zakazku, nechcem nic podcenit

florentina
23. apr 2012

@vlada111 děkuji, vyzkouším....ale asi školácká otázka, co je zlatý klas?

A když už jsem u té neznalosti surovin, co je to ten krém ole?

pristela
23. apr 2012

holky nemate niektora toto ? je to dobre? http://www.pravacokolada.sk/en/vykrajovace-a-vy...

aduskatt
23. apr 2012

@florentina zlaty klas je vanilkovy pudingovy prasok a crem ole je puding bez varenia, obe sa kupuju normalne v potravinach

lamps
23. apr 2012

@aduskatt ja robím rosu na kvietkoch DecorGel-om, je v takej 50 g rube ako zubná pasta a rosa ním urobená je ako skutočná. A hlavne je toho menej ako piping gelu.

aduskatt
23. apr 2012

@lamps jojo, dik.....a to tiez asi inak ako cez eshop nezozeniem, ze?🙂

mariann2
23. apr 2012

@pristela ja mám tuším tri kusy a tu najväčšiu nepoužívam, má priemer 5cm, neviem či by sa ti taká zišla, ak áno, napíš adresu, darujem ti ju

florentina
23. apr 2012

@mates22 děkuji, holky já toho musím tolik vyzkoušet🙂