Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
26. apr 2012

@mamina1978 nemam iny sprej, ale skusala som aj zlaty bokom, tiez z tej rady a tiez je to taky suvix... takze budem vediet... ale uprimne povedane, pred chvilou mi to bolo plus, lebo som chcela perletove cela postele, tak som nemusela malovat, len som to rychlo prestriekala... 😀

mamina1978
26. apr 2012

@bzucinka2 to hej ,do vnutra na lupienky 🙂 , ale s tou drotikovou stonkou spolu s kvietkom a vo vzduchu na dvoch poharoch som nevedela. 😕

bzucinka2
26. apr 2012

@mamina1978 no ja som si to davala nad misku 🙂
baby nemate niektora postup na kacerku Daisy a kacera? 😉

anoli85
26. apr 2012

Ahoj, potřebuju poradit nějaký dobrý recept na potahovku i na modelování. Mám zkušenosti jen s WI, ale chuťově není úplně nejlepší, proto bych chtěla opět zkusit nějaký ten falešný marcipán. Kdysi jsem ho zkoušela, ale muselo se sním pracovat hned, pak ztvrdnul a nešlo s ním pak pracovat. Přinejhorším ho udělám dvakrát, jednou na figurky, pak na potah. Chci to na narozeninové dorty pro moji Sofii, jeden bude patrový, druhý malinký kulatý. Budu moc ráda za Vaši pomoc 🙂

reruna
26. apr 2012

@anoli85 strana 1 téhle diskuze recept od alionusky na marshmellow fondan - MMF

lussy23
26. apr 2012

@1katuska73 krásna

lussy23
26. apr 2012

@mamina1978 nádherné @eliska22 krásna @mariann2 krásna @anibas perfektné

alenv
26. apr 2012

ahoj děvčata.. prosím raduu.. když zapichuju ty drátky do dorty, kdy na konci něco mám tak nejen, že mi to na konci špatně drží, ale v tom dortu se mi to klinká.. a točí.. jak to děláte, že to tam je napevno.. já s dortem hnus a drátek se v něm točí

alenv
26. apr 2012

jo a nemáte uložný nějaký opravdu pěkný dort s ovcí shaun.. ne 3D

alenv
26. apr 2012

jo a ještě jak to děláte, aby jste neochutnávali 😀 😀 😀

jakelina
26. apr 2012

@alenv podívám se do zrcadla, co mám naproti vany a když leze ven velryba, tak neochutnávám. 😀 😀 😀

alenv
26. apr 2012

@jakelina já si to zrcátko asi musim dát všude po kuchyni 😀 😀 😀 já mám za 3 měsíce svatbu a hubnu, ale to vždycky si aspon líznu 😅 😅

bzucinka2
26. apr 2012

@mamina1978
@lamps baby vy ste poklady, este mi to tak aj vyrobit 😀

aduskatt
26. apr 2012

@zdenallicka http://www.tortyodmamy.sk/lopta-futbalova
neviem, ci pomoze, ale tu je to fajn rozpisane

ajka82
26. apr 2012

baby prosim, nemate nejaky tip pre 10 rocnu babu? kujem 🙂

b.janka
26. apr 2012

@vecernicci prosím ťa aký máš recept na rolády.... môj otec ich miluje... tak by som mu spravila ku kávičke

a babuľky nemáte dobrý a odskúšaný recept na opitý izidor?

viem že sa tu zaoberáte tortičkami... ale chcela by som pre zmenu spraviť zákusok... mm už pojedol skoro všetky sladkosti čo sa v dome nachádzali... tak musím niečo upiecť... lebo neviem čo zje v najbližších dňoch... zásoby dochádzajú 😀 ... tak ak máte ešte nejaké dobré recepty na zákusky sem s nimi... ďakujem

katulkaaaaaa
27. apr 2012

ahojte neviete kde by som kupila taketo podlozky pod tortu na nete?a ak ich niektora poznate su to jednorazovky,ci?......super cas ze?uz sa dve hodiny hrajeme s autickami,ten moj syn tusim k zivotu spanok nepotrebuje a to ja mam pred sebou dnes 3 torty 😝

katulkaaaaaa
27. apr 2012

@dm1 dani prosim ta idem podla tvojej torticky robit ,,sniclu" to si robila z puncoviny alebo z coho?u mna je problem ze pani ma alergiu na kakao,cokoladu....takze nemozem s tym zafarbit...tak si praskovou ci gelovkou skusim? a salat asi z marcipanu ze?dakujem 😵

marci2305
27. apr 2012

@katulkaaaaaa Skús pozrieť stránku šikovná mama.sk, myslím, že som ich videla tam,keď som tam bola, len neviem či mali také drážky. A podľa mňa sú to jednorázovky. Nestáli veľa a boli také ľahučké.. 😉

zdenallicka
27. apr 2012

Holky, kolik budu mít královské glazury z 50g (nechci gramáš, jen jestli toho bude moooooc - co pak s tím???)?

Potřebuju přilepit něčím kamínky na dort... tan svatební mi pije krev..😝

zdenallicka
27. apr 2012

@alenv Nevím, jestli jsou opravdu pěkné, ale dělala jsem tyhle dvě..

alenv
27. apr 2012

jsou krásné 😉 ale ted jsem se dozvěděla, že to nemá být shaun ale timmy a přijdou mi uplně stejný 😀 😀 a né mini rozdíly tam jsou

alenv
27. apr 2012

holky prosím jak to to děláte s těma drátkama v dortu, aby tam byly pevné? Mě se v něm točí 😠

bzucinka2
27. apr 2012

@katulkaaaaaa tie mavaju aj na www.korunaplus.sk, ale isto aj ostatne stranky...

dm1
27. apr 2012

@katulkaaaaaa ano je to puncovina a vyvalkala som to najskor v namrvenom korpuse, perniku... a potom v hnedom cukre aby sa to tak ligotalo ako vysmazane. Salat je z hmoty + trosku pipping gelu ofarbeneho biela+zlta ako majozena

lusil2005
27. apr 2012

@katulkaaaaaa v t-fornaxe ich maju aj stvorcove aj kruhove. peceniehrou.sk

dm1
27. apr 2012

@katulkaaaaaa su to take tvrdene kartonove podlozky nieco taketo http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/zlate-tvr... maju rozne ale na nete teraz vidim len tieto. Maju ich aj inde. Kludne to mozes pouzit znova ked si das pozor a nezaspinis si to zo spodu. Ja to vacsinou pre nase torty davam opakovane da sa to z vrchu aj umyt vlkou handrou

dm1
27. apr 2012

@lusil2005 si ma predbehla 🙂