Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
14. jún 2012

@reruna dakujéééééém....... 😵 😵 😵

dada2007
14. jún 2012

@vecernicci tebe sa to ozvala tá cukráren? reku či odpísali na mail......alebo tak........no zvedavááá ženská som 😀

lamps
14. jún 2012

@laura033 pozri si toto video: http://www.lorna.estranky.sk/clanky/zaujimave-v... hmotu treba rozvaľkať tak na 4 mm, pred potiahnutím si musíš povrch torty pekne vyhladiť, aby si tam namala nerovnosti a až potom poťahovať 🙂

laura033
14. jún 2012

@lamps dakujem velmi pekne no na tom videu to vizera uplne lahko a ked to skusam tak sa mi to stale hrcka.....🙂 no vyskusam dufam ze sa to naucim zajtra to skusim na mensiej a potom budem skusat na velkej na svadbu:Dked nic aspon sa zasmejem:D:D:D

vierkasteffi
14. jún 2012

a na akej stranke su postupy vyroby figurok dakujem 🙂

zklimekova
14. jún 2012

dnes som lentilkovala 🙂...

lamps
14. jún 2012

@laura033 ono to chce len trošku praxe, ale neboj každou tortou to bude lepšie. Skús si potiahnúť misku a trénovať na nej 😅.

lamps
14. jún 2012

@vierkasteffi napr. torty od mamy

laura033
14. jún 2012

@lamps to je dobry napad potahovat misku:D:D to potom mozem stiahnut a dat na tortua zjest:D:D:D no uvidim zajtra napisem ako to dopadlo:D

lamps
14. jún 2012

@laura033 áno na miske môžeš trénovať pokiaľ hmotu úplne nezničíš 😅 alebo neušpiníš. Keď je hmota použiteľná môžeš ju použiť aj na tortu. Len si hmotu poriadne zabal, aby ti neobschla

lucula73
14. jún 2012

dievčat prosím vás,neviete mi poradiť,či možem dať čokotransfer rovno na korpus?????? 😕 😕
neostal mi pribináčikový krem a neviem čo by som tam mohla natrieť,ak treba ...........
vďaka moc 🙂

laura033
14. jún 2012

@lamps dajkujem za rady:D:D:D zlata🙂

lamps
14. jún 2012

@laura033 za málo, ale zlatá ešte nie som 😀 😀 😀. Veď na to je tu táto "kecárnička", aby sme si tu radili 😀 😀 😀

lamps
14. jún 2012

@lucula73 to netuším, ja sa čokotransferu bojíííím, ešte som neskúšala

reruna
14. jún 2012

@lucula73 tak potři máslem s cukrem

lucula73
14. jún 2012

@lamps
@reruna ja som už robila viac krát,ale vždy som dala pod to krem a teraz nemám...ale asi fakt maslo s cukrom....
ďakujem 🙂

mizulienka
14. jún 2012

@lucula73 alebo maslo s nutelou nemas?

lucula73
14. jún 2012

@mizulienka mám.......a ty si to už dávala?
teraz som volala s mamou a mi povedala,že ak čokolvek dám,že sa mi to bude šmýkať na tom,som z toho jeleň...ale myslím že z úplne suchého korpusu to bdue viac odpadavať 😕

misa1982
14. jún 2012

ahoj holky mam dotaz kolik si mam vzit za kolacwe a za venecky?za rez si beru 200kc dekuji za rady 🙂

dm1
14. jún 2012

@lucula73 potri to zlahka cokoladou roupustenou len slabucka vrstva a potom daj na to coko s transferom

malinovka333
14. jún 2012

ahojte, mohla by som vas niektoho poprosit recept na nejaky ovocny krem a parizsky krem dakujem

aduskatt
14. jún 2012

podávam nove hlásenie🙂)) ten karamelovy krem je dnes este lepsejsi ako vcera tesne po vyslahani, takze odteraz ak karamel, tak tento🙂

dm1
14. jún 2012

@aduskatt aky si robila?

aduskatt
14. jún 2012

@malinovka333 smotanu na slahanie uvaris s cokoladou, das do chladnicky vychladnit, najlepsie cez noc, potom vyslahas a prislahas maslo

aduskatt
14. jún 2012

@dm1 karamelovy podla seba🙂 slahacka prevarena s bielou cokoladou, vyslahat, prislahat karamelove salko a zelatinovy stuzovac.....

wera.g
14. jún 2012

ahojte, taak hlásim prvú objednávku na tortičku 🙂 teda.. kamarátova mamina ma poprosila, či by som neupiekla 🙂 no a teraz.. že mám vymyslieť akú, že ona netuší... je to pre jej dcéru k 25 narodeninám... a ja neviem... to ju mám akože spraviť zadarmo, či si mám za materiál vypýtať? A to ako.. spočítam koľko ma stáli vajcia, poťahovka, farby, múka, atď? ajajaaaaj, no asi to vidím tak, že im ju zdarma spravím, ja si vypýtať neviem 😀

wera.g
14. jún 2012

@aduskatt mňam, no to znie skvelo, no musím ju niekedy vyskúšať 🙂

lucula73
14. jún 2012

@dm1 ďakujem....už som to presne tak urobila,natrela som natenučko džem,potom natenučko tú čokoládu a na to som nacapila ten transfer.......ale sa mi dnes nedarilo,na niektorých miestach sa mi to trochu rozmazalo,nemám síl robiť nové,kašlem na to,je to pre kamošku..

@aduskatt a ten stužovač tam musí ísť?bolo by to riedke?lebo znie to fajnovo,ale želatinu nemusím

aduskatt
14. jún 2012

@lucula73 tak miesto toho prislahaj vanilkovy creme ole🙂

aduskatt
14. jún 2012

@lucula73 tu zelatinu tam vobec necitit, len krem ostane jemny, ale husty🙂