Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
17. jún 2012

@dajna11 ja ho mám a vôbec ho nepoužívam, keď potrebujem tenkú šnúťku používam obyčajnú striekačku 😀 a trávu robím lisom na cesnak 😀

mizulienka
17. jún 2012

dievcata ja viem, ze to uz bolo tisickrat vloznee, ale date mi prosim vas fotku takej torty, ona bola tusim uplne bledunko fialkova a na nej take take kolieska, vacsie kolieska vykrojene mensim kolieskom a ten "okraj" tam bol okolo celej torty a taky tenkrasny fialovy kvet, bola poschodova...davala mi ju raz @janula.h a tiez aj @simasa, prosim prosim vlozte mi ju este raz, mala somju ulozene ale neviem to teraz vobec najst.

dajna11
17. jún 2012

@lamps hej?a prečo to robíš radšej tým ako extruderom?ide to lahšie?striekačku používam aj ja,aj lis,tak neviem či sa mi oplatí toto kupovať

dajna11
17. jún 2012

@mizulienka takáto nejaká?

lamps
17. jún 2012

@dajna11 striekačka má vyhodu, že sa dá dať do mikrovlnky 😀 a potom to ide ľahšie. A keď som skúšala robiť extrúderom trávu bola taká biedna. Lepšie mi to ide cez lis. Ku tomu extrúderu je tých násadiek viac, ale ja ich vôbec nevyužívam, nejako sa mi s ním nerobí dobre.

mizulienka
17. jún 2012

@dajna11 si poklad, presne tuto som hladala, ukladam znova 😉 dakujeeem 😉

marcah
17. jún 2012

@lamps no kedze oslava bude v juli a dufam ze bude horuco, tak idealne nejaku, kde mozem dohodit nejake kusky cerstveho ovocia - asi nie prilis maslovu, skor asi slahackovu ale aby mi drzala 🙂... dakujem velmi... a korpus robis piskotovy alebo mas aj specialny recept na korpus? ( ja som fakt uplny neznalec - vacsinou si tortu od niekoho objednam a hotovo, ale kedze teraz budeme oslavovat u babky v rakusku a tam su tie ceny za torty nehorazne, tak som si vravela ze to proste skusim sama...)

dajna11
17. jún 2012

@lamps dakujem,vidíš to ma ani nenapdalo dať striekačku do mikrovlnky aby to šlo lahšie.ja mám extruder taký umelohmotný a tak teda aj ten možem dať do mikrovlnky nie?ty kokso a ja sa mordujem a tlačím 😀 😀 😀

dajna11
17. jún 2012

@mizulienka za málo,túto milujem aj ja 😀

zuziq
17. jún 2012

baby mozno odveci otazka ale s akymi stetcami malujete na torty? je to jedno ci to kupim v cukrarskom obchode alebo pouzijem klasika maliarske stetce? 😕 napr. ci tie vlakna nie su nejake specialene alebo co 😕

vecernicci
17. jún 2012

@dajna11 musíš si do toho dát nahřátou hmotu, pak to jde dobře, ale nemůžeš to dát do mikrovlnky, protože je kovový, na to je lepší stříkačka, tu tam švihneš, přihřeješ a je to, jinak já ho mám taky, ale používám ho spíš když potřebuju rovný pásek 😉

vecernicci
17. jún 2012

@marcah tak udělej pribiňáčkový krém, ušleháš dvě šlehačky 33% se třemi lžícemi moučkového cukru, přidáš dva tvarohu, zakys. smetanu a 2 creme olé, ty pudinky za studena, podle chuti čokoládový, vanilkový, kokosový a hotovo, k tomu se hodí všechno ovoce a korpus dělám osvědčený, vždycky s mi povede, je to do 23 cm formy, 5 vajec, 20 dkg cukru, 20 dkg polohrubé mouky, čtvrtku prdopeče a 5 lžic horké vody a já dávám ještě 5 lžic oleje
normálně ušleháš cukr se žloutky, vodou a olejem do pěny, opatrně přimícháš mouku s prdopečem a pak opatrně zamícháš sníh z bílků 😉

vecernicci
17. jún 2012

@dajna11 teď čtu, že je umělohmotný, tak to je super, ten švihneš do mw a půjde ti to ven samo 😵

vecernicci
17. jún 2012

@zuziq já jsem si koupila takovou celou sadu asi 8 štětců u vietnamců, jsou to kosmetické, ale maluje se s nimi super a vůbec nepelichají a stáli 99 korun celá sada 😉

lamps
17. jún 2012

@dajna11 😀 😀 😀 o tlačení mi niečo hovor, ja som dolámala dva lisy na cesnak a nenapadlo ma dať hmotu do mikrovlnky, aby to išlo ľahšie 😀 😀 😀 Keď máš umelý extrúder pár sekúnd v mikrovlnke mu neuškodí 😉

zuziq
17. jún 2012

@vecernicci ide do toho pribinacikoveho aj kysla smotana? ja mam ulozeny recept bez a dnes ho chcem skusit. Mam ju tam radsej dat alebo to chybat nebude? 😕

dajna11
17. jún 2012

@vecernicci no to ma nenapadlo....to je na fimo hmotu,stál 5eu a má kopec iných nadstavcov,tak ho dám nahriať ,hned to skusím poobeddee🙂

dajna11
17. jún 2012

@lamps tie lisy som zlikvidovala aj ja a to som mala jeden taký super,krásna tráva z neho išla....taký som už nenašla.....minule som mala už otlaky na dlaniach ako som tlačila,potom som ho šlahla o zem a šulala rukami 😀

lamps
17. jún 2012

@marcah ja robievam tento korpus http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t..., plnku: šľah. smotany uvarím s 2 bielymi čokoládami - odstavím nechám vychladnúť, dám do chladničky a na druhý deň vyšľahám spolu s 2 stužovačmi šľahačky, potom do toho vmiešam 2 mascarpone. Na plnku môžeš dať jahody, lesné ovocie. Táto plnka nesmie ísť pod poťahovku, lebo by ti ju pustila. Pod poťahovku môžeš dať maslo vymiešané s pr. cukrom a zvyškami korpusu - treba to poriadne ponorným mixérom vymiešať, aby bola z toho taká hustá kašička a ňou potrieť vrch a boky torty 😅

janula.h
17. jún 2012

@mizulienka že je dokonaláááááááá 🙂 ja ju tak chcem niekomu robiiiiiiť

lamps
17. jún 2012

@dajna11 no a ľudia ani netušia, koľko sa mi s tou trávou narobíme 😀 😀 😀, to je pomaly ako kosiť trávu na záhrade 😀 😀

Inak dievčence boli si pre tortu - tú zelenkavú s kvietkami, také nadšenie z torty som už dávno nevidela, táááááák sa z nej tešili a nechali mi 10 eur tringelt 😀 😀 😀

vecernicci
17. jún 2012

@zuziq když ji nedáš, tak bude moc tuhý a blbě se natírá na korpus, ale dávat nemusíš 😉

lamps
17. jún 2012

@dajna11 tá torta je krásna, len mi nejde do hlavy, ako urobila tie kolieska tak pekne. Ja by som ich po prenesení na tortu mala kadejaké čapaté len nie guľaté 😀 😀 😀

lamps
17. jún 2012

@zuziq ja používam úplne obyčajné štetce - jedny mám z dráčika a druhé z papierníctva 🙂

ladydia
17. jún 2012

tak ešte jedna pre svokra k 50-ke a jedna ku nedelnej kavicke 🙂 a už vykladam nohy 😎

marcah
17. jún 2012

@vecernicci
@lamps dakujem dakujem a dam vediet ako som dopadla... ak sa podari aj esteticky tak dam aj fotku 🙂 , drzte palce

dajna11
17. jún 2012

@lamps to je super že si videla spokojnosť,to mne sa málo kedy podarí vidieť ako sa zákazník tvári 😀 😀

dajna11
17. jún 2012

@lamps veed to je to.....ja som robila po boku a to len jeden rad tak nejako a veru som ich stále urovnávala...

larah
17. jún 2012

@ladydia zlato ty este vládzeš vypekat?či už priučaš to malinké v brušku 😀

reruna
17. jún 2012

@lifinka to nemyslíš vážně, že se mu to nelíbilo 😠 někteří fakt už neví, co by chtěli, asi bych mu řekla, a´t si to zkusí sám, příště už mu nepeč, děláš krásné dorty, tak se nenech odradit!