Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
13. júl 2012

@mamina1978 dekuji

mamina1978
13. júl 2012

Dievcata, neviem ci to niekomu pomoze, ale vcera som si kupila srdcovu formu na pecenie a na boku boli rozpisy a miery, ze to = 26 cm gulatej. Tak sa tesim, ze viem z kolko vajec mam urobit korpus. 😉 🙂 a recept mam na 26-28 cm korpus. Tak ak by vam to pomohlo a mate doma srdce s rovnakymi mierami, tak je to ako 26 cm gulata forma 🙂 kuk foto ... 😉 🙂

florentina
13. júl 2012

@pristela no jasně, jen ty, co si určují kam pro ně dojet si to holt musí také po zásluze odřídit, jako chudák @vecernicci ....tak jestli ji taky dobrý řidič, řekni kam a my dorazíme 😀 ...jen aby se nám z toho místo cesty na stretko nestala okružní jízda po zemích českých a slovenských....protože to by tak časově vycházelo /všechny objet a jet zase domů 😀

florentina
13. júl 2012

@pristela jo a ten Nemo má sladký kukuč

monikad1
13. júl 2012

mojej švagrinkej🙂))

monikad1
13. júl 2012

@mates22 to robilo aj mojej dcére, bolo treba ho len vyčistiť🙂

florentina
13. júl 2012

@vecernicci no jasně, protože jsi skromná a slušně vychovaná žena, tak to neřekneš, ale doufám, že ve skrytu duše si to myslíš, když už ti budeme svěřovat své životy 😀 ...no já mám řidičák 15let, ale to nic neznamená, podstatné je, jak píšeš, že člověk musí jezdit. /tak aby jste se teď nebály vy, tak řídím denně/...teď mě tak napadá, doufám, že nepíšeš, že to odřídíš, jen pro to, aby jsi nemusela nikam cestovat, ale proto, že se na to cítíš 😀 ....myslím, že to bude ještě prča...

jinak z toho co uvádí seznam, tak časový rozvrh by byl cca takový - odjezd: Praha @evvina 5:30, Hradec @vecernicci 7:00, Olomouc @jakelina 9:30, Cíl cca 12:00-13:00 /i s pauzou na oběd někde po cestě a nakládkou spolucestujících/....to vše za předpokladu, že nebude nikde objížďka, kolona, extra bloudění atd....takže počítejme s případným čekáním a zpožděním, když nebude, bude to super a když jo, tak ať nejsme zpruzené hned od rána 😀

bzucinka2
13. júl 2012
moonlightka
13. júl 2012

ahojte potrebujem surne radu ako sa lepi cukrova oblatkazkom na torta s obrazkom na potah? dakujem

janulkamartinko
13. júl 2012

@mariann2 ,
@ajka82 ,
@pipka ,
@mates22 ,
@anibas dakujem vam vsetkym moc za rady,nakoniec to vyrezal moj manzel 🙂 zajtra pridam foto,no uz nikdy viac nabuduce objednavam oblatku 🙂

ajka82
13. júl 2012

@janulkamartinko zlaty manzel 🙂 sikovni ste... moj by mi tak maximalne daval rady ako sa to najlepsie robi, ale nechytil by sa toho 😝

bambula1307
13. júl 2012

@mamina1978 jeeej a jedina odtialto. Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂, zatial sa mi nic zle nestalo aj ked je piatok 13 🙂. Akurat Zuzka mi korpus nacala este pred plnenim 🙂. Ked som torticku krajala...pytala sa " mami co to robis? Torticku? Ja ti ju zezerem " 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Este,ze je pre nas 😉
Posielam cmuk 😉

jakelina
13. júl 2012

@florentina já se na tu cestu taky těším, vy už budete vymluvené a já přistoupím do rozjeté debaty, tak snad mě vezmete mezi sebe.

mariborka
13. júl 2012

Ahoji pekařky a cukrářky - jdu za vámi pro radu... jaké jsou nejlepší potahové hmoty na dort pro děti - i chutnéé??? Moc děkuji za tipy. Dcerka si přeje opět Barbie.. 😵

aduskatt
13. júl 2012

@mariborka nuz, tazko radit, kazdemu chuti ina a kazda z nas pracuje rada s inou🙂 ja osobne mam rada Smartflex alebo MMF

mariborka
13. júl 2012

@aduskatt Jednou jsme měli dort od cukrářky a ten byl chutný - ale myslím, že když se zeptám, čím jej potahovala - tak určitě neřekne.. :( Ale byl výborný - zato ty domácí marcipány jsou pěkný hnus.. :(

florentina
13. júl 2012

@jakelina to víš že jo, právě pro to, že my už budeme vymluvené a budeme potřebovat někoho, kdo nás v tom vystřídá🙂

mariborka
13. júl 2012

@aduskatt Možná to byl smartflex velvet - fakt výborný... a jak se barvěj??

florentina
13. júl 2012

@mariborka mě chutná jen pravý marcipán, tak potahuji tím...sto lidí, sto chutí....

aduskatt
13. júl 2012

@mariborka potravinarskymi farbami🙂 gelovymi alebo praskovymi

mariborka
13. júl 2012

@florentina To máš pravdu - ten jsme měli loni koupený,ale nebylo to to, co jsme měli od cukrářky.. 🙂

Kolik kg hmoty vyjde na 1 kulatý dortík??

janulkamartinko
13. júl 2012

@ajka82 este nekric,tortu pridam zajtra 🙂

ajka82
13. júl 2012

@janulkamartinko uz len to ze ti pomohol 😉 urcite to bude dobre

eliska22
13. júl 2012

@moonlightka ja som si na to kúpila aj taký gél, čím som to potrela aj po vrchu potom tú oblátku, inak som to zatiaľ nerobila, ale že sa dá aj medom potrieť 😉

pipka
13. júl 2012

@moonlightka ja som ju medom lepila a v pohode 😉

maca77
13. júl 2012

@moonlightka ja som jedlým lepidlom lepila na poťah 😉

lamps
13. júl 2012

hotovooooo 😅

dada2007
13. júl 2012

@lamps jéééééééééééééééjo 😵 😵 😵 😵 😵

aduskatt
13. júl 2012

@lamps perfektnaaaaa

janula.h
13. júl 2012

@lamps jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej rozkošníííí ufónici 🙂