Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
29. júl 2012

@vecernicci jéééj tak prosím tu hortenziu, lištu na ornamenty mám, s kvetinkami je aká? Tá silikónová to je tá ružová? Ja po nej pozerám dlho, len neviem, či by som ju využila. No ty si na tom ešte dobre, ale ja na mojich tortách nezarábam, tak si vieš predstaviť čo to je u mňa, keď niečo kúpim 😀

abriela
29. júl 2012

@lawli dakujem. Nasa nakupci, kupuje uz pre viacere kocky.
@anibas Sabi, mozem ta poprosit tiez o prebierku a doruceni penazi? Ak s tym nemas problem, prosim posli mi cislo uctu do IP.
@vecernicci ak nakupis, napis nam potom kolko e-ciek mame poslat, kedze ty nakupujes za korunky.

vecernicci
29. júl 2012

@abriela jééé přepočítávat korunky na éčka to bude vyšší dívčí 😀 😀 😀 ne vážně, pak to dáme nějak dokupy tam, ale pro holky co tam nejdou písnu do IP cenu, aby věděly, kolik poslat @anibas 😉

vecernicci
29. júl 2012

holky, teď v tom mám hokej, kdo chtěl tu lištu s ornamenty, @lamps si pamatuju, ale ještě nekterá jste ji chtěla 🙂
si sepisuju seznam, pro koho co mám, ať v tom nejsou zmatky 😝

jakelina
29. júl 2012

@vecernicci mně zrovna dnes volala kamarádky z jižní Moravy, že mi koupila něco na dorty, že tam mají obchod kde to mají a prý jestli mám nějaké silikonové formičky a tak. Tak čekám co mi přiveze, jestli to co ty máš pro mě, tak to vezmu sebou a holky si to snad odkoupí na Slovensku. 😀 😀 😀 Uvidím, přijede příští týden.

rapunzel1
29. júl 2012

super, a farbu pri tej červenej a čiernej dávaš akú? gelovku? alebo akú a priamo na cukríky pri roztápaní? Lebo ja keď som dala supergelovku na cukríky, tak sa doslova rozsypala tá hmota

lamps
29. júl 2012

@vecernicci áno mňa si pamätáš dobre 😀

Inak dievčence akú objednávku som ja dnes dostala. Bol tu pán, ktorý vydáva dcéru a svadba bude až v Taliansku 😀, normálne sa mi trasú kolená. Zatiaľ sme sa predbežne dohodli na poschodovej torte s nejakou maslovou plnkou, aby torta vydržala takú dlhú cestu. Tak som túžila robiť peknú svadobnú tortu a teraz ani neviem od samej radosti nič... vôbec nemám žiadnu predstavu. Ale dohodla som sa s ním, aby vyzistil od dcéry akú má asi predstavu. Tak ja mám zas vianoceeeeeeeeeeeeeeeeee 😀

larah
29. júl 2012

@vecernicci ja som chcela lištu ak myslíš na tu

vecernicci
29. júl 2012

@jakelina jasně, pohoda, já myslím, že si to holky rozeberou 😉

jo a už vím kdo chtěl tu druhou lištu @larah, už jsem to našla

@vlada111 ta formička je ta růžová a mají tam i tu druhou růžovou http://cukrarske-pomucky.cz/silikonove-formy/ a lišty jsou ta s andílky je dvojka a ta s ovocem a kytičkama je trojka http://cukrarske-pomucky.cz/pomucky-na-marcipan... akorát u nás jsou za 39 a ty andílci byli myslím za 29
a mají i tohle rádýlko za 29 http://cukrarske-pomucky.cz/radylko-na-marcipan...

jakelina
29. júl 2012

@vecernicci tak to jsou pěkné rozdíly v cenách co 😝

vecernicci
29. júl 2012

@jakelina to víš, zdá se mi že holka přidražuje, dřív si na každou věc hodila tak desetikorunu a teď 😝
třeba to rádýlko jsem si koupila asi před rokem originál za 119 a ona to určitě origoš nemá

jakelina
29. júl 2012

@vecernicci no právě, já jsem minule byla naštvaná, objednala jsem si takové stříbrné 3D srdíčka z čokolády a přišly mi úplně rozdrobené, prostě to mrskla do balíku mezi kýble a sáčky s hmotou. Vůbec žádná snaha to nějak zabalit, aby to vydrželo přepravu.
Jsi domluvená s florentinou na ty dortové formy. Holky už asi nic nechtějí, tak já pošlu objednávku na to ostatní a chci něco i pro sebe. Došly mi drátky, tak to k tomu přihodím.

pipka
29. júl 2012

@vecernicci ahaaa, tak tu mam 😅 ja som trubka 😀 ani neviem, ze sa vola funky 😅 😅
a malu nemaju? 😕 lebo malu nemam...mam len velku 😉 A 😉 k by bola aj mala v tej cene, tak to by som si prosilaaaa 😉

vecernicci
29. júl 2012

@jakelina jasně a kde že to budete objednávat? U pomposo, že bych mrkla co mají 😉
ty formy jsem jí psala, že kulatý mám a hranatý a srdce kolik má vzít, teda aspoň o kom vím, že je chce

zklimekova
29. júl 2012

ahojte kočky , ....moje víkendové tortičky...to modré čudo mal byť Sonic X...hádam sa trochu podobá...a ešte jeden Blesk...večer mi boli povedať, že malý oslávenec nechcel dať Bleska rozkrájať...lebo to je jeho auto a nie žiadna torta....tak sa vytešujem že sa mu páčila...a ešte aj chutila...keď ho potom prehovorili :D

jakelina
29. júl 2012

U nás prší, konečně se ochladilo.

jakelina
29. júl 2012

@vecernicci pokud od Pomposo něco budeš chtít, tak napiš, já ti to objednám a vezmu v září sebou nebo ti to můžu poslat, ale to by asi vyšlo to poštovné skoro na stejno. Ona má myslím 65 korun.

larah
29. júl 2012

Moja včerajšia na želanie... prvá kniha, prvé čoko mmf a robilo sa hrozneee... topilo sa mi to a šmýkalo... bola som rada, že to aspoň takto dopadlo, ale zákazníčka bola spokojná.. inak vážila 4,5 kg...

pipka
29. júl 2012

@vecernicci asi by bolo najlepsie keby si isla do toho obchodu s fotakom a vsetko nam pekne pofotila aby sme si mohli objednat ako v e-shope...len cinskom 😅 😀 😀 😀

korinka27
29. júl 2012

@abriela Dakujem,ten veľký traktor je super!

vecernicci
29. júl 2012

@pipka mrkni k pomposo a ptej se, jestli zrovna tohle u nás mají 😉 a já budu říkat ano ne, budem hrát takovou hru, ju? 😀 😀 😀

pipka
29. júl 2012

@vecernicci uz aj mrkam 😀 to je pomposo.cz? ci sk? 😕 😉

pipka
29. júl 2012

@vecernicci aaaaa uz som to nasla 😉

luciahromadkova
29. júl 2012

dievcata, ktory e-shop zasiela rýchlo a ma aj dobre ceny, potrebujem smartflex a farby a tortomania ma v BA tento tyzden dovolenku- takze sa tam nemozem zastavit, dakujem 🙂

vlada111
29. júl 2012

@vecernicci tak poprosím len tie vypichovače na hortenziu. Radielko by mi bolo na čo? Som to trúba, ale fakt neviem 🙄 A keď budeš brať niečo od Pomposo, ja by som si to mrkla tiež, dalo by sa?

lucula73
29. júl 2012

@luciahromadkova ak možem pečenie s kamkou má víkendovú akciu bez poštovného...tak možeš aj tam...alebo z pečeniehrou ti to príde veľmi veľmi rýchlo,jeden deň objednáš a na druhý max. tretí máš doma... 🙂

vlada111
29. júl 2012

@luciahromadkova u mňa sikovnamama.sk je super a cenu na Smartflex majú 38 EUR.

pipka
29. júl 2012

@vecernicci no ak by bola abeceda takato..ale teda v dobrej cene, to by som vzala
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=50046077&tab=0

a tieto formicky?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=57042905&tab=3

pripadne nejake ornamenty ako tieto alebo aj hocijake ine 😉
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=57042905&tab=3

mima1311
29. júl 2012

@vecernicci ja na tom odkaze tych anjelickoch neviem najst 😀 😀 😀

jakelina
29. júl 2012

@pipka máš dva stejné odkazy