Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
19. aug 2012

dopiekla som dva korpusy, spravila si pribinakovy a mascarpone kremy...a asi padam haji, bo dnes sme od rana boli s deckami vonku na luke..opekacka s kamosmi...a teda mam dost z toho tepla a slnka 😝

uz aby sa ochladilo..bo zas v tych najvacsich horucavach idem najviac piect 🙄 😅 😝

pipka
19. aug 2012

inak babulky, ktore ste mi este neposlali do IP meno na tie menovky...napiste plis...nech to uz dam dokopy 😎
@itka79 , @daducha , @evvina , @larah , @dada2007 , @miciatko , @eliska22
ostatne uz mam 🙂

eliska22
19. aug 2012

@pipka dávam laik za tú poslednú vetu 🙂 🙂 🙂
a teda mne našťastie muž za nič nefrfle, a pomáha mi doma aj s deťmi a tak 😝

ajka82
19. aug 2012

@pipka Jani prosim ta, ty mas teraz tortomaniu okukanu, maju tam nejake obrucky svadobne na tortu alebo srdiecka, najlepsie strieborne? lebo na stranke teraz kukam a nic som nenasla 😕 kujem

ajka82
19. aug 2012

a baby je mi luto, ale mne sa ten termin na stretko tak zvrhol, ze nebudem moct prist, neviem sa z toho nijak vykrutit... jedine ze by sa mi podarilo v nedelu prist doobeda za vami, len neviem ci by som vas zastihla... ☹
nechcete niektora moje noclazne miesto? 😕 😅 ☹

ajka82
19. aug 2012

jaj a baby tie co idete, tak sa nebojte ak by sa niekto miesto mna nenasiel, ja vam to iesto v pohode zaplatim, nech sa vam za mna nenavysia naklady... keby daco...

pipka
19. aug 2012

@ajka82 ajus obrucky nemaju ziadne ☹ tiez som to najprv tam zhanala..a musela som si nakoniec objednat

a srdiecka neviem...ale brosne maju vselijake..ake srdiecka konkretne myslis?

ajka82
19. aug 2012

@pipka take to dvojsrdiecko male, co davaju na svadobky, som to niekde videla, ze ked nie obrucky, tak by som srdiecka dala...ale ked nebude tak skusim dlhe diely, tam by mohli mat obrucky, teda aspon co som pred mesiacom zazrela...len som leniva ist tam aj tam 😝

ajka82
19. aug 2012

teraz pozeram nejaky normalny obrazok masi a medveda, kde su celi pekne vididet nech mozem skusit vymodelovat...hadam sa podaria...
baby mi uz spia...prehadzujem rezim kvoli skolke, lebo my sme zaspavali(teda baby) o 22:30 aj neskor a vstavali o 9 😅

pipka
19. aug 2012

@ajka82 tak take nemaju...viem, akoby prekrizene srdiecka miesto obrucok, ze? tak nic take...jedine take ako brozne alebo strasove srdiecka maju...alebo potom silikonky na rozne srdiecka, ja mam take..a z toho sa da krasne urobit ak prekrizene srdiecka 🙂

dm1
19. aug 2012

@luci79 neviem ci ti uz niekto odpovedal ale je to patchwork a nestoji to nejako vela a otlaci sa to dokonaljesie ako nahrady a obsahuje to aj tu slzicku co je na tej torte http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/pc-krajko...

rapunzel1
19. aug 2012

@pipka no to máme doma úplne rovnaké, my sme takto boli tri roky, kedy som mu doslova našla robotu a buď, alebo, teraz robí, ale je zas hrdina, že on robí a ja nie.... jaaaaj, sme si našli....
ešte že máme tie tortičky, aspoň tam sa môže človek realizovať, tam mám pocit, že niečo robím pekné a baví ma to, najradšej by som pracovala v nejakej cukrárni, ale takej súkromnej nejakej, aby mi to robilo aj radosť, keď skončím materskú

pipka
19. aug 2012

@rapunzel1 no ja sa tiez pri tom odreagujem 😉 mne staci tak jedna -dve na tyzden...plus domacnost a deti a mam dost.. 😅 😝 😀
a aj to mu hovorim, ze pomaly zarabam viac ako on...ci sa nehanbi 😠 🙄 ...
hladam mu aj ja robotu...len nasilim ho tam nedotlacim...musi ist sam 🙄 ...sak ma vyse sto kil 😝 😝 😀 😀 😀

zatial je na zivnosti...ale nejako mu stale nedocvakava, ze nema zakazky a z minimalneho prijmu a mojho rodicaku sa nejak zit neda... 🙄 a to mal pred mojou MD super robotu a super plat...a odisiel odtial sam, na vlastnu ziadost ked som bola pol roka na MD...zdravy clovek si klope na celo 🙄 🙄 🙄 ...ale uz to ten rok nejako dobojujem a ked zacnem robit, tak si ho podam 😠 😀 😀 😀

luci79
19. aug 2012

@dm1 dakujem za odpoved... 😉 nie je to ani drahe 😉

rapunzel1
19. aug 2012

@aduskatt ďakujeeeeem, keby si nebola tak ďaleko, tak dobehni na koštovku :D

ajka82
19. aug 2012

@pipka sak pokukam co a uvidim, este mam vlastne cas a mozem zbehnut aj do Tfornaxu, lebo pojdeme k nasim a budem to potrebovat az ked sa vratime na ten nestastny vikend ked je stretko 😒 tak ked uz sa nemozem uvolnit na noc, tak aspon si radost tortickou urobim 😎

aduskatt
19. aug 2012

@rapunzel1 no veterniky su moja srdcovka🙂

dm1
19. aug 2012

@luci79 ved prave ze ta cena nie je nejaka moc vysoka a ten patwork ma krasne ostre hrany. Aj zehlicka nie je vobec draha a ta je dobra aj od cinanana do 2 eur stoji a je dobra. Aj vypichovace od nich postacia uplne

mariann2
19. aug 2012

@pipka mňa už máš na menovku?

pipka
19. aug 2012

@mariann2 ano ano, teba uz maaaam 😎

lamps
19. aug 2012

@vlada111
@jakelina dievčence poslušne hlásim dom ide pekne dolu z pohára, skúšala som to teraz. Ešte som pre istotu poprášila celý pohár solamylom a dom dala ešte dosušiť 😅

jakelina
19. aug 2012

@lamps tak to je super 😉

jakelina
19. aug 2012

U nás je strašně horko, dělám tady kytičky a potím se až na pr.... jak se tak říká. Kurník a zítra má být ještě víc, peču až ve čtvrtek, snad se ochladí. 😝

pipka
19. aug 2012

@jakelina u nas zajtra hlasia ze 37°C 😅 😝 🙄 ...kde sa budem potit ja, sa ti aj hanbim napisat 😅 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
19. aug 2012

@pipka 😀 😀 😀 jdu se dnes asi po třetí vysprchovat a s kytičkama končím, už na to ani nevidím. 😝

aduskatt
19. aug 2012

@pipka ved to, 37 a mne sa ohlasili nasi na navstevu a otec chce fasirky, takze okrem torty idem piect aj fasirky a chce tolko, aby si mohol aj domov zobrat, takze minimalne 120 ks musim urobit.......

pipka
19. aug 2012

@aduskatt moooja tak to ti ani trooosku nezavidim 😝 😅

ja idem zajtra doobeda k vode a poobede zapinam ventilator a ani krok z bytu nespravim 😝 caka ma jedna rychlovka pre nasu Hanku k zajtrajsim narodkam...a este ani vymyslene nemam, co jej spravim 😅 😝

ale nastastieeeeee navarene mam z dneska 😎 😀

aduskatt
19. aug 2012

@pipka ja idem tie fasirky, tortu cokoladovu a von nehrozi, maly ma hnisavu anginu

vlada111
19. aug 2012

@lamps no to je super, ale ti odlahlo, že? 🙂

lamps
19. aug 2012

@vlada111 no odľahlo, ale tak máme ešte čas do štvrtka, tak by som stihla urobiť druhý. Alebo by som im dala na tortu dom aj s pohárom, aspoň by im dovnútra nefúkalo, mali by zasklenné okná 😀 😀 😀