Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
5. sep 2012

mne uz to dnes hrabe, ale to nevadiiiiiiiiiiii🙂

aduskatt
5. sep 2012

taaak a treti korpus v rure🙂) normlane som so sebou spokojna 🙂

dm1
5. sep 2012

@lamps mas ju super ale pre druhy pripad skus lupene susit opacne napr. vo vnutri lyzicky alebo tak. lebo ty ich mas prehnute ale kvietky orchidejky su skor opacne tvarovane boze pisem jak hotentot ale neviem to lespie popisat. ked to budes mat tak bude to vypadat prirodzenejsie. Proste lupene prehnute tak, aby ti v strede vytvorili akoby jamku na tu stredovu cast

lamps
5. sep 2012

@dm1 no pochopila som a toto som potrebovala vedieť, stále mi na naj niečo nepasuje, ale teším sa, že som ju dokázala aspoň dať dokopy, ďakujem 😅. Ani ma nenapadlo použiť lyžičku

dm1
5. sep 2012

@lamps 🙂. Ja ked robim bez drotiku tak si urobim misticku z alobalu a susim v tom a aj ta zabezpeci ze je to prirodzenejsie. Ono netreba to nejako extra ohybat a tvarovat ale je to tak podla mna krajsie trosku vyhnute ako rovne. Tak ako to mas ususene sa vlastne susia do oblucka na lalie napriklad
Inak ja som si nakuppila take tie plastove lyzicky za par centov 10ks a super sa na tom susia lupene aj na pivonky a ine kvietky

muffinka8
5. sep 2012

@lamps všetci si myslia, že to čo ti zaplatia már rovno zisk, ale že si musela do obchodu nakúpiť, doma piecť a zdobiť niekoľko hodín, riad umývať ... a všetky pomôcky nám asi tiež z neba spadli zadarmo 😀

maca77
5. sep 2012

@lamps no a najviac sa mi "páči" keď mi hovoria že si pečením slušne zarobím .. len škoda že to stále počúvam práve z úst ľudí ktorým pečiem doslova zadarmo keĎže ide o rodinu, známych a pod 🙄 ... a teraz po 3/4 roku zistím že po zaplatení všetkých nedoplatkov a mnohých pomôcok ktoré som využila len raz lebo niekto to veľmi chcel som nezarobila dokopy nič 😝 tak som si povedala že jednoducho rodina nerodina už nebudem na nikoho asi prihliadať 😖

maca77
5. sep 2012

@dm1 Ďakujem za tie rady ktoré si tu teraz napísala ... musím to aj ja skúsiť s lyžičkami alobalom a podobne 🙂

pipka
5. sep 2012

inak neviem ako vy, ale ja som prisla na to, ze cim prachatejsi clovek, tym vacsi zgrlos 😝 😅
taki by si najradsej objednavali priam neviditelne torty..ze do kila 😀 🙄
a ti co ziju od vyplaty k vyplate si kludne objednaju aj vacsiu a este s kludom nechaju tringelt aj 5€ 😕 😉

cestovatelkaandrea
5. sep 2012

tak uz som dorobila drobcovi na zajtrajsie narodeniny tortu na taku malu rodinnu oslavu a Thomas mufinky do skoly pre spoluziakov. uz mozem ist aj rodit 😀 druheho drobca. Do toho bieleho pasika pod tortou napichame sviecky Happy Birthday.

ivkaivka
5. sep 2012

ahojte, často vás pozerám a sklánam sa pred vašimi dielami. Ja som taký amater, no netrúfam si tu dať moje výtvory, bola by to urážka tejto skupiny.

Chcela by som vás poprosiť, nemáte nejaké inšpirácie na tortu s jablkovým motívom? (nie jablková plka, ale obrázok) dcéra budú mať o chvíľu v škôlke jablčkové dni, tak nech niečo vyskúšam. Veľmi pekne dakujem

lifinka
5. sep 2012

@dm1 tak to bych taky mohla zavést, taky si říkám, že by mohl být dort hladší🙂 takže hladit stále dokola 😀 dík

simasa
5. sep 2012

@aduskatt vcera som tam bola a este tam nebol. Vedela som cislo balika, tak mi to tetusa pozrela, ze podany bol, ale nedorazil. Pockam do zajtra a zavolam Kamke nech to reklamuju.

eliska3
5. sep 2012

@cestovatelkaandrea krásna tortička 🙂 biela pusa je s marschmalow cukríkov? Ja by som chcela tortu potiahnuť takouto bielou poťahovkou, ale práve nechcem to s týchto cukríkov, príde mi to moc sladké a tvrdé.

simasa
5. sep 2012

@lamps aj ja prave robim futbalku. Ale len taku jednoduchu na zelenom podklade. Uz som taku robila. A cez tie komenty sa treba preniest. Ved horsie by bolo, keby Ta lutovali (a mali by skutocne preco), no nie? 🙂

lucinka
5. sep 2012

babule please... kamoška chce odo mňa tortu... s mužom budú spolu oslavovať "30"... chce ju bielo-hnedú, ich iniciály, "30", a motýle... čoko MMF som už urobila, motýle sa sušia, len moja kreativita je na bode nula... 🙄 vôbec neviem ako sto skombinovať... nemáte nejaké inšpirácie?? 😕

aduskatt
5. sep 2012

@simasa ja som rada, ze to dopadlo tak ako to dopadlo🙂

aduskatt
5. sep 2012

@eliska3 ked si pridas kyselinu citronovu podla chuti, urco to nebude sladke🙂)a tvrde uz vobec nie, MMF je z tych maksich hmot🙂 teda pokial to neprezenies s cukrom a solamylom

eliska22
5. sep 2012

@aduskatt a mňa nechceš za kamošku 😀 😀 😀 http://www.facebook.com/media/set/?set=a.310605...

vlada111
5. sep 2012

@lamps jéééj gratulujem, to je super krok dopredu. Len tak ďalej. JA viazanie milujem, to mám na kvetoch najradšej, a vlastne ani nevime prečo 😀

lucula73
5. sep 2012

@ivkaivka a mufinky nechceš?to je asi praktickejšie do školky....ja som takéto našla,..ešte červíky by som tam dorobila a možno aj žlté jablčka...my tiež budeme mať,tak asi urobím 🙂

aduskatt
5. sep 2012

@eliska22 chceeeeeeeem 😀 😀

maca77
5. sep 2012

@ivkaivka ja by som urobila niečo s jesennou tématikou ... napr. ježko okolo neho jablčka, farebné lístie 😉

blcha
5. sep 2012

ahojte babulky prosim vas mate neaky dobry osvedceny recept na tiramisu prosim vas hodte mi ho sem 😉

pipka
5. sep 2012

@eliska22 no neviem ci len aduskatt ale aj ja ta chceeem, uz som ta poziadala 😀

anibas
5. sep 2012

@dm1 Danka bola som v Reprome včera a nič nemajú, chcela som tiež kúpiť !!! 😠 😠 😠 😠

@simasa nevadí - ja aj v kufri sa poveziem 😀 😀 😀

anibas
5. sep 2012

@lamps ja som mala niekedy tiež ten pocit z ľudí - tote reči, že v akom som balíku s tortami, ale že celý deň zavretá v kuchyni, deti jak bezprízorné ... dnes som nechala u kaderníčky za farbenie a strihanie 30 € !!

ikula2
5. sep 2012

@dajna11 ani ja nemam uplne gulatu ale zrezany spodok, robim na 2x a spojim ale s tou velkostou teda neviem take malinke nerobim 🙂 , ale urcite nejaku malu misku

blcha
5. sep 2012

@lucinka ahoj lucka mohla by si mi prosim ta hodit recept na coko mmf ja sa chystam spravit torticku v tvare kabelky obidve sestri maju narodeniny tak rozmyslam ci spravit dve mame kabelky alebo jednu vacsiu ja sa zatial len ucim robit torticky a tada skusila by som to coko mmf zatial som len par torticiek spravila
ale chodim tu citat tuto temu a vzdy pozeram tie krasne torticky tak sa to chcem strasne naucit takze teraz budem robit kazdemu v rodine tortu nech sa mozem zdokonalovat 😀 😀 😀