Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

danciacik
13. sep 2012

ahojte cukrárky, dlho som medzi vami nebola ale začínam zase tak prosím o rady. mám robiť takú tortu ako je na obrázku len namiesto tých drobných kvietkov majú byť ružičky, chcú tak stredne veľkú tortu čo poviete aké priemery poschodí majú byť, každé poschodie iná plnka, tak akú? a čím ju vystužiť aby cestu vydržala? a ako pripevniť tie stuhy? Za všetky rady veľkéééé ďakujeeeeem

lawli
13. sep 2012

@ajka82 ja by som tie čísla modelovala ,aj tie mi prídu ako robené...ak vieš aké točené srdiečka robím na svadobné tortičky ,tak toto je podobné a tie srdiečka si robím týždeň dopredu a pekne držia 😉

ajka82
13. sep 2012

@lawli dakujem 🙂 , tak to uz teraz aby som si rozhodla farbu a urobila ich

simasa
13. sep 2012

@anibas No cerveneho mozes aj liter, ale kvetiny si slubovala 😀

simasa
13. sep 2012

@anibas @daducha Beriem aj daduchu autom z TN?

lawli
13. sep 2012

@ajka82 no podľa toho nakedy tu tortičku máš...ja som včera robila zase to srdiečko ( idú na dračku 😀 😀 😀 ) a tortičku mám až na budúci týždeň ... 🙂

dajna11
13. sep 2012

ach jaj kočky,je to počasie vonku!!!! a tak ja dalšie muffiny,pani nechcela velmi farebné,tak som sa musela velmi krotiť 😀 😀 😀 😀

lucula73
13. sep 2012

@dajna11 krásne,ja si s dovolením ukladám všetky tvoje mufinky,ťa ale obdivujem 🙂
a aký máš recept na ne?ak to nie je tajnosť?

mamina1978
13. sep 2012

Moja dnesna letecka torticka je konecne hotova 😝 🙂 Na zelanie bolo lietadlo a helikoptera 😉
( plnka pribinacikova s malinami) 😉 🙂

lamps
13. sep 2012

@lawli 😀 😀 😀 ja som sprej nechcela, aby som nemala zlatú celú kuchyňu 😀. Ružičky som nechala vyschnúť a potom som ich nasucho maľovala

nikalv
13. sep 2012

ahojte... mam jednu prosbu.... 😕 chcela by som recept na dobosovy krem... uz som robila dobosku ale ten krem bol s pudingom... a potrebovala by som na original.. ak by ste boli ochotne a napisali mi recept.. dakujem 🙂

pipka
13. sep 2012

@peroli naaadhera, kam ty na to chodis? sak ja uz to nema ani kam ukladat 😅 😀
uz mam full pc...uz mi to z neho trciiiiii 😀

@simasa ja som sa to pytala...tesiiiim sa teda na pizzu 😀 😎

pipka
13. sep 2012

@dajna11 tie tvoje muffinky...normalne ze pastva pre oci 😎

katmi
13. sep 2012

svadobná... podľa želania 🙂

pipka
13. sep 2012

@mamina1978 ty a nema to lietadlo naopak kridla? 😕 😅 😅
ale torticka krasna 😉

pipka
13. sep 2012

@mamina1978 podla mna mu ich nalep opacne... 😉

mamina1978
13. sep 2012

@pipka nieeee 😕 podla modeloveho lietadla mojho syna su kridla v predu rovne 😕 😕

mia1111
13. sep 2012

Babulky, myslíte, že mi uschnú do zajtra lístky zo smarflexu velvet na drôtiku? 😅 Keby že si ich teraz pripravím...

lamps
13. sep 2012

@lawli pozerám, že na foto tie ruže vyzerajú miestami trochu fľakato, ale v skutočnosti pekne, neboli na nich žiadne fľaky 😉

lamps
13. sep 2012

@mia1111 uschnú, už som tak aj ja robila. Mne musia vyschnúť do zajtra kvety 😀

lifinka
13. sep 2012

ahojky, přidávám právě dokončenou🙂

saminka
13. sep 2012

ahojky holky chtela bych se zeptat vas zkusenych jak moc dopredu se vlastne plni dort? oslava je v nedeli, korpus uz jsem si upekla dneska a kdy myslite ze bych mela plnit? budu plnit slehackovym lehcim kremem a ovocem a nahoru a mantinely z masloveho.Korpus je klasicky piskot, delala jsem ho na prumer 26cm z osmi vajec a je poradny, trochu vypoukly nahore ale to jen snad serezu a obratim tak to tak vadit urco nebude 😅 diky za rady...

mamina1978
13. sep 2012

@pipka takto vyzeralo moje z blizka. A torticka uz je odovzdana....

katmi
13. sep 2012

@saminka kludne mozes naplnit napr.aj zajtra.. mam skusenosti, ze torty su lepsie "odlezane" 😉

lawli
13. sep 2012

@lamps vôbec nevyzerajú fľakato , sú úžasne ,presne takáto bola moja predstava a moje vyzerali takto ☹ na slniečku sa pekne leskly ,ale nebolo to k mojej spokojnosti ☹

dajna11
13. sep 2012

@lucula73 no dakujem,to ma teší...recept mám z nejakého časopisu,ono sú skoro aj tak všetky rovnaké.250 g hl.múky(dávam pol na pol s polohrub.),3vajcia,2dcl oleja(al.masla),130g kryš.cukru,vanilka,kyslá smotana alebo biely jogurt či mlieko,1 prášok do pečiva. zmiešam vzlášť riedke suroviny a zvlášť sypké....tekuté velejm do sypkého,zamiešam a šup do košíkov,a samozrejme do cesta dáš bud čokoládu,ovocie,kakao...čo chcete 😀 😀

mia1111
13. sep 2012

@lamps jeminenku, to by bolo super... ja furt neviem, čo na tortu 😅 , potiahnem ju dnes, ozdobím zajtra, keďže si po ňu prídu až večer asi. Ach jo, malý je dnes mimoriadne zlý, neboli sme vonku, keďže prší non-stop celý deň, tak mi to dáva pocítiť 😀 . Zajtra ho šupnem do škôlky a budem zdobiť... 😅

dajna11
13. sep 2012

@pipka díky moc kočky 😀

lawli
13. sep 2012

@lamps ...takže nasucho ...vďaka za rady 😵 ...ja som sa toho nebála ,že budem mať zlatú kuchyňu...už som si raz sprejovala šišky na vianočný stromček ,tak mám prax 😀 😀 😀