Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
5. okt 2012

@levandulka3 dakujeeeem 😵

reruna
5. okt 2012

@florentina nevím, odkud máš ten recept na krém nastavovaný moučnou kaší, ale v originále určitě není žádná Omega či jiný 100% tuk, ale dává se tam máslo: 250 g mléka uvařit s 1 vanilkovým cukrem a 2 vrchovatými lžícemi polohrubé mouky, po vychladnutí vyšlehat s máslem, já to přidávám k uvařenému salku, ten salkový krém je pak jemnější a ne tak sladký, ale jinak se to dá použít i samotné, ale je to takový ten klasický máslový krém, který mě samotný moc nechutná,

iwulka23
5. okt 2012

Bodkovana 😀 už nechcem bodky ani vidiet 😀 ale po 2 týždnovej pauze mi prišlo vhod sa kusok pohrať 🙂 chýbalo mi to ♥

jaannuusskkaa
5. okt 2012

Pekarky moje poradte cim malujete alebo tienujete obycajnymi praskovymi farbami alebo nieco special???

pipka
5. okt 2012

@jaannuusskkaa malujem gelovkami a tienujem praskovymi...teda kvietky hlavne 😉

jaannuusskkaa
5. okt 2012

@pipka gelovky pouzivam aj ja ale tienujes iba obycajnymi praskovymi ziadne specialne praskove???jednoducha klasika???

pipka
5. okt 2012

@jaannuusskkaa obycajnymi...ale su tu skusenejsie kvetinkarky, tie ti isto poradia viac 😉 ja som zatial len na jednej svadobke a jednej k vyrociu..a vtedy som pouzila praskove klasika obycajne 😉

jaannuusskkaa
5. okt 2012

@pipka aj tak si na tom lepsie ako ja :D ja mam iba 1 meninovu a 2 narodeninove klasiky :D tak aj mala pomoc pomoze dakujem 🙂

mrka2
5. okt 2012

ahojte, uz som vas dlllho necitala.. nejako sa mi nechce chodit na internet.. 😝 len vas polajkujem a idem 😀
pridavam svojho konika a este jednu som robila vlacik Tomas - ale to jedlu oblatku a to sem ani nedavam - prieci sa to mojmu tvorivemu citeniu 😀 😝

mamina1978
5. okt 2012

@florentina Moja ....tu je video este raz pre teba....... 😉 🙂 😀 😀 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=O_RBjdL2H5g
micmo
5. okt 2012

Ahoj holky, tak na mne byla prosba jestli bych udelala puncovy dort...Vubec netusim jak se dela, ani jak to ypada 😒 Pripadam si uplne pitoma,ale jedina puncovina s kterou pracuji je ta kterou tvaruji dort... Uff porate mi prosim , nebo nejaky recept by byl nejlepsi. DEKUJI MOC!!

mrka2
5. okt 2012

@daducha neskutocne!!! fakt krasa!

yamahafazer
6. okt 2012

@micmo ja som robila akurat vtej dvojposchodovej poslednej spodnu puncovu tortu a je to normalne ako punocovy rez to nepoznas puncove zakusky ?tak isto to spravis len boky obtries maslo s cukrom a potiahnes hmotou.
http://www.google.sk/search?q=puncova+torta&hl=...

simasa
6. okt 2012

Dobre ranko prajem,
@lamps musim Ti povedat, ze Ta za ten extruder milujem. Sice mam svaly, ze by som aj Ramba pretlacila, ale inac paraaada 😀

lamps
6. okt 2012

@simasa Silvinka to som rada, že ti slúži 😅, a po posilovaní s ním budeš mať pekné vyšportované ruky 😀 😀 😀 ja som na to nemala nervy ☹ a máš krásnu robotu, takú čistú a predcíznu. Tortička je bombová 😅 😅 😅. Ozaj a nejdeš ty náhodou na stretko do Trenčína? Lebo ja áno

simasa
6. okt 2012

@lamps Dakujem 😵 Ano, idem. Tak sa stretnemeee. Tesim sa! 😵

lamps
6. okt 2012

@simasa aj ja sa teším 😅 😅 😅 a dúfam, že sa tam na mňa aj niečo nalepí 😀

bzucinka2
6. okt 2012

@jakelina dakujem aj mne sa velmi pacil z tych tohtotyzdnovych som sa najviec z neho vytesovala a pani ta bola v siedmom nebi ako ma vychvalovala a ked odisla, tak asi o 15 minut mi prisla sms sama chvala tak ma to potesilo 🙂
vsetkym velmi pekne dakujem za pacitka 🙂 ste uzasne
@pipka 😀 😀 😀 tak ta nema dobre hrany na vyrezanie 😀 😀 😀

jakelina
6. okt 2012

@bzucinka2 tak to je strašně milé, když někdo takhle chválí a i napíše. Moc ti to přeju. 😉

jakelina
6. okt 2012

@florentina já si myslím, že ten tuk tam být nemusí, ale nejsem zase tak zdatná pekařka. On asi dobře ztuhne a pak se ten krém neroztéká, jinak netuším proč by se tam dával. Ještě monžá kvůli ceně, že je to levnější než máslo. 😀 😀 😉

lamps
6. okt 2012

@jaannuusskkaa ja maľujem práškovými, jemne si vytieňujem a potom si tú istú práškovú farbu, rozpustím v troške alkoholu a dotieňujem. Keď treba miešam aj viaceré odtiene farby

florentina
6. okt 2012

@reruna já ho mám z webu dortomanie, když jsem hledala co a jak na svůj první dort a sem jsem ještě nechodila. a já bych ho do dortu taky nemusela, používám ho jen pod potah a tam mi zase chutná víc než máslo s cukrem. A tak budu dávat bez omegy, stejně jsem to kupovala jen kvůli tomu, tak mám po starostech....děkuji

@mamina1978 děkuji zlatko moje 😵

@mrka2 moc pěkný holčičí koník
@simasa perfektní dort, jako vždy, paráda.....
@jakelina myslím, že kvůli ceně ne, dává se ho tam moc málo, na to, aby to něco ovlivnilo. A já ani nevím,kolik to stojí. Nicméně @reruna už psala, že tam být nemusí, tak to máme potvrzené a o to lépe....

bambula1307
6. okt 2012

ahojte dievcata ktore ste chceli recept na veterniky poslem, nebojte sa, len teraz nestiham 😎 ..ale odpoveim vsetkym 😉

mia114
6. okt 2012

Ahojte babulky. ja som dnes v praci, tak si vas idem trosku precitat ked mam chvilku cas 🙂
Chcela by som vas poprosit, robili ste niektora bananovu a nugatovu plnku?

jakelina
6. okt 2012

@bambula1307 dej ho prosím do receptů 😉

dajna11
6. okt 2012

ach tak moja lopta,hotový horor bola.....a moja prvá lalia...nieje to bohviečo ale tak snád to ukáže na torte dobre s tymi ružami a lístkami a tak 😀 😀

jakelina
6. okt 2012

@dajna11 míč je krásný a kytička taky

lucula73
6. okt 2012

ahojte
no pridám moju rýchlovku,fakt že narýchlo zbuchanú,nebolo času,pokus o kaly,skúšala som to prvý krát,neni to ťažké,len by to chcelo s ešte pohrať s tým.. 🙂

@simasa prosím ťa,koľko asi je dlhá tá tenisová tortička?možem si uložiť?asi budem robiť,máme v rodine tenistu...vďaka. 😉

broucek2
6. okt 2012

holky, našla jsem pěknou formu http://www.dortformy.cz/produkt/slza-dvojita/ mají dokonce 2 průměry a pak ty, co nakupujete v DORTISIMU, tak o víkendu mají na vše 10 % slevu