Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jarka87
27. okt 2012

Ahojte baby 🙂 Prosím vás, potrebovala by som poradiť. Nikdy som nerobila ešte tortu obtiahnutú marcipánom, ale chcem to skúsiť. Kúpila soms i pravý marcipán mandľový, avšak cchela som sa spýtať na nejaký recept jednoduchý na tortu. Celkový - aj korpus, aj plnka. a potom vrchná vrstva je krém? to treba dať stuhúť do chladničky? a na to rozvalkat ten marcipan a potiahnut? alebo to treba predtym nejak namocit vodou? som úplný začiatočnik a ako pozerám na vaše výtvory - tak nechápem 🙂 ste skvelé 🙂 prosím preto o radu, chcem to skúsiť k narodeninkám. fakt uplne nejaky recept na klasicku okruhlu - s plnkou - nieco jednoduche 🙂 na com bude ten rozvalkany marcipan drzat 🙂 plus, objednala som si aj nejake tie vypichovacky - to ked sa lepi navrch to treba tiez niecim potriet predtym? dakujem za vsetky rady, snad sa mi niekto ozve 🙂

muffinka8
27. okt 2012

@mimcak ja používam smartflex. Keď bolo teplo a tortu som vytiahla z chladničky tak sa orosila hneď. Teraz keď už doma je chladnejšie, tak sa mi to nestalo. Ale podľa mňa keď bola vonku už hodinu tak je asi normál, že sa zohriala, tiež sa mi to už stalo a aspoň sa dobre lepili ozdoby 😀 😀 ale isto by sa ti nerozpadla si myslím. A možno keby bolo vonku ešte dlhšie tak aj uschne 😅

muffinka8
27. okt 2012

@jarka87 tu je téme kde nájdeš recepty https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ ale určite si vyskúšaj dopredu. Ja kým som našla recept na korpus, tak som skúšala všelijaké a nič sa mi nepodarilo, až napokon mramorový korpus a čokoládový. Ale to je všetko individuálne. Plnky tiež treba skúsiť dopredu. Napríklad také pribináčková čo ju tu často robia, tak veľmi záleží od surovín aké dáš a treba pridávať postupne. Lebo napríklad v recepte je, že 2 Creme Ole a ja dám ledva jeden a je to tuhé. A tak je to aj s ostatnými.
Inak aj ten marcipán 😒 len málo žienok tu s ním poťahuje, lebo to nie je jedniduché a myslím, že pre začiatočníka už vôbec nie. Skôr možno na nejaké postavičky a ozdoby. Ja som si kúpila smartflex velvet a veľmi dobre a ľahko sa s ním pracuje. Skús aj na stránke Torty od mamy pozrieť. Tam je ku každej prkotinke diskusia a nemusíš tak hľadať v jednej dlhej téme. Len zadaj čo hľadáš a čítaj.

vlada111
27. okt 2012

@anibas Sabi si sa ukvietkovala, super. Kedy si to stihla? A ozaj, na dnes to zatiaľ nevyzerá 😀

muffinka8
27. okt 2012

@jarka87 takto v jednej odpovedi to by bol román písať čo všetko chceš vedieť. Chod ozaj na tú stránku Torty od mamy napríklad a tam zadaj: ... čo pod poťah. ... ako potiahnuť tortu ... (sú k tomu aj videá) ... čím prilepiť ozdoby ... prípadne skús google a vyber si čo ti bude vyhovovať.

aduskatt
27. okt 2012

@vlada111 zena, ty chces to mrna nosit do vianoc, ci ako?🙂))

dadka212
27. okt 2012

ahojte moje víkendové, ešte jednu minitortičku idem dozdobiť, mi zostalo vela krému tak som urobila korpusík 🙂

dadka212
27. okt 2012

@enya00 máš to moc natenko vyvalkané a tortu pred potiahnutím nemáš poriadne vyrovnanú, to treba poobrezovať a poriadne pomazať aby to bolo rovné už pred poťahovaním....

magali
27. okt 2012

dievcata vidim ze to tu mate fakt tazke..je tu uz strasne vela stran a ziadnej zaciatocnicke sa to nechce citat, takze na kazdej druhej strane tie iste zaciatocnicke otazky, ako napr pred par dnami odomna 😀

ja uz mam takmer ozdobenu tu moju prvu, teda nasu spolocnu, vacsiu zasluhu ma na nej priatel 😝 este prilepit pismenka, potom uz len stuha dokola a sviecka nakoniec a mozme zajtra oslavovat.. nebolo to az take tazke, ale prvykrat je proste stres ale aspon uz viem co a ako, takze este urcite vyskusam nieco.. ak nezabudnem prihodim sem potom foto

dakujem za rady

zuul
27. okt 2012

dakujem vam dievcata, uzasne ste.
@aduskatt
@lamps
@dm1 a aky alkohol? hocijaky? alebo len biely zmiesat s praskovou farbou?
@79zuzana tak dnes vecer to skusim, na ciernu nastriekam pearl sprej, mam ten biely myslim. dakujem.

dadka212
27. okt 2012

@zuul alkohol najlepší biely ja robím s vodkou

zuul
27. okt 2012

@dadka212 d. tak musim kupit vodku 😀

saminka
27. okt 2012

dobre ranko, tak jsem dokoncila jeden nepeceny a teda byla to makacka s tim zele, no je ho tam vic ale snad to na chuti nezkazi, dame si ho vecer u kamosu, jdem k nim na veceri 😉

saminka
27. okt 2012

tak tady ;-0

mariann2
27. okt 2012

baby , krásne tortičky ste popridávali

mariann2
27. okt 2012

a moje tohtotýždňové, vytrápené, v utorok som si obarila obe ruky horúcim karamelom, tak s pľuzgiermi a bolesťou robené 😒

aduskatt
27. okt 2012

@enya00 ta torta musi byt maslovym kremom povyrovnavana uz pred potahovanim a dobre zachladena🙂, neboj, postupom casu to bude lepsie a lepsie

mimcak
27. okt 2012

@dada2007

@muffinka8 nerozpadla ved vydržala,celú výstavu 😀 ,ale nečakala som ,že to bude robiť keď ste ju tu vychvalovali,že sa nerosí a ja po predošlej skúsenosti s cukríkmi som chcela mať istotu,že mi to víjde tak ako má.Ale zas na tej výstave sa mi už zdalo,že sa nerosila.Len som sa chcela uistiť či to robieva aj Vám,alebo len mne. 😖 Ale inak robilo sa mi s ňou dobre a žiadny neporiadok po miesení hmoty tak ako po cukríkoch,že mám cukor až za ušami 😝 (obrazne povedané)

mimcak
27. okt 2012

Ja vás baby obdivujem a nechápem ako to stíhate toľko piecť ,písať tu ,venovať sa rodine a také krásne výtvory aj tak máte.A kedy spíte aj ja chcem nato recept,ved kolko krát tu vidím,že ste tiu písali ešte o 2.00 ráno .A nehovoriac o manželoch kolko sa asi nahudrú aspoň ten môj by určite 😀

jenie123
27. okt 2012

@kvietocek7 robila som bohusov korpus zo stranky torty od mamy.. upiekla som si klasicky oval, mensiu silikonovu babovku a malu misku.. tortu i suknu som kazdy zvlast naplnila aj ozdobila.. v sukni bol otvor na barbie.. suknu dala na korpus a pichla don babiku.. a potom uz len dozdobila..

lamps
27. okt 2012

@zuul biely alkohol ale nič sa nestane ak farbu rozpustíš aj v kvapke vody

maya30
27. okt 2012

@mimcak dakujem 😵 na tie ornamenty je plastova forma, ale velmi zle sa s nou pracuje, pripravovala som ich dopredu po 3 vecere a dnes rano mi uz poriadne trpli ruky...ale nenasla som nic podobne co by bolo jednoduchsie okrem stencils, len este nemam odvahu skusat cierny stencils na biely potah 😉

nika1985
27. okt 2012

moja nocna 1xplnena na skusku pribinak s ovocim neterke ako darcek keby som mala cas tak by som to strhla a dala zeleny potah ale hadam sa bude tesit

vlada111
27. okt 2012

@aduskatt ani mi nehovor, asi upečiem nejakú tortu, nech sa to pohne 😝

pipka
27. okt 2012

@vlada111 a okna uz si pred Vianocami poumyvala, haaa? 😅 😀

muffinka8
27. okt 2012

@magali ja som sem prišla až po svojej druhej torte. Ale čítala som iné fóra, kde to nie je všetko v jednej téme a naozaj sa tam dá veľa dozvedieť. A potom som hlavne tu otravovala 😀 už s konkrétnymi otázkami.
Ono dá sa v pohode hocikomu odpovedať na jednu dve otázky, hoc aj recept napísať. Ale komplet návod na tortu to fakt nejde 😒 A to ani nevieš aká je daná osoba zručná, či aspoň koláč nie upiecť a tak. Lebo niekomu kto ani palacinku neupiekol sa ťažko radí 😅

simasa
27. okt 2012

@mariann2 Krasa. A Ty co si vyvadzala, ze si sa obarila? 😨

lawli
27. okt 2012

@kvietocek7 nie nepotieram ,mne osobne sa lesklé torty neľúbia... 🙂

lawli
27. okt 2012

@79zuzana ďakujeem 😉

yamahafazer
27. okt 2012

@mimcak mne to robi chladnicka ja mam dve chladnicky jedna je strasia tu zapinam ked mam viacej toriet a ta strasne mrazi a to ju mam na minimum a torty uplne ako zmrznute keby boli tak tie ked potiahnem a stoja vonku zacinaju sa rosit lebo sa zacinaju oteplovat prudka zmena ztoho chladu ked vytiahnes na teplo,ale co mam novu chladnicku tak ta vobec tak nechladi silno ztej ked vytiahnem von tortu tak sa mi este nikedy nerosila.Ono je to prudka zmena teplot aj na inych hmotach to robi ked mas silno zachladenu a vytiahnes do toho tepla a dlhsie ju zdobis tak sa rosi.