Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
8. nov 2012

@mimcak to záleží od toho, aké vysoké budeš mať korpusy a koľko plnky dáš. A hlavne pre koľko ľudí má byť tá torta, ja rátam 20 dkg na osobu a podľa toho si určím približne veľkosť. Napr. pre 20 ľudí by mala mať torta min. 4 kg

jakelina
8. nov 2012

@mimcak to jsem ráda, mám radost s tebou. 😉

muffinka8
8. nov 2012

@mimcak šak taká aby sa ti páčila 🙂 fakt neviem
@jakelina a to v recepte bolo, že do formy 21-22cm ... ale ja som to spravila tak, že polku cukru z receptu som dala do bielok a to je potom toho viac ako keď sal en čisté bielka vyšľahajú (teda aspoň u mňa to tak funguje) tak to potom tak uteká 🙂

jakelina
8. nov 2012

Jdu v sobotu na takový malý srazík, tak jsem upekla zase rohlíčky, když měly takový úspěch a chutnaly. Voní to tu božsky, jenom to šoulání a dělání a ty spálené ruce, no nic moc. 😝
Malý mi to tu ujídá.

rapunzel1
8. nov 2012

@bzucinka2 ja mám v pláne tam objednávať, ale musí dôjsť materská a ešte sa tam musím zorientovať, je tam toho hrozne veľa a už som zvládla zaregistrovanie 😎 jak veľa a nahádzať niečo do košíka, ale ešte tu otravujem holku, lebo tam neviem ako sa dá platiť....

jakelina
8. nov 2012

@muffinka8 já taky dávám část cukru k bílkům, je pak takový pevnější a nespadne. 😉

muffinka8
8. nov 2012

@jakelina 🙂 také u nás tiež mamka robí na vianoce 😵

muffinka8
8. nov 2012

@jakelina no, presne ... tie bielka sa tak "nerozbijú" keď sa primiešavajú k zvyšku.

mimcak
8. nov 2012

Ja som ju už naplnila ale manžel do mňa hučí až ma zneistil,že je vysoka ked som ju naplnila.Má 10cm výšku. Inak aj Vás polovičky niekedy tak znechutia,že máte chuť skončíť s tým pečením ☹ 😠

muffinka8
8. nov 2012

@mimcak stááále 😀 ale aj pochváli 🙂

inak kým som neprišla sem a nevyskúšala vaše recepty, tak som nikdy poriadny korpus neupiekla 😝

jakelina
8. nov 2012

@mimcak kašli na něj 😀 😀 😀 Mně se vysoké dorty hodně líbí. 😉

lamps
8. nov 2012

@mimcak no jasné, stačí, že sa mm spýtam, čo hovorí na tortu alebo na postavičku, kvietok, keď ho vymodelujem a on sa pozrie a nič.... ani obraz ani zvuk, keď sa ho pýtam že no čo?... odpovie, že ešte rozmýšľa čo a ako mi to povie 😀 😀 😀 😀

jakelina
8. nov 2012

@muffinka8 a to máš jaký recept, ten čoko co je v receptech???

muffinka8
8. nov 2012

@lamps najlepšia odpoveď na všetko: "pekné" ... ja z môjho ledva holú vetu dostanem 😀

mimcak
8. nov 2012

som rada,že niesom v tom sama 😖 😉

lamps
8. nov 2012

@muffinka8 no to chlapi inak vidia svet 😀 😀 😀 já som si už povedala, že na názor sa tých mojich chlapov doma pýtať ani nebudem. Lebo potom som z toho znechutená a neraz aj poriadne vyotčená 😝

muffinka8
8. nov 2012

@jakelina hej tam niekde som ho našla alebo tu 😕 ? ale isto niekde v týchto témach:

5 vajec
205 g cukru
205 g hladkej múky
100 g roztopenej čokolády
1 pdp
1 dcl vody
1 dcl oleja

(myslím, že som ho videla aj zo 6 vajec alebo tak)

jakelina
8. nov 2012

@muffinka8 tak si opíšu, děkuji.

lamps
8. nov 2012

@jakelina Majka, tie rohlíčky voňajú až ku nám 😀 😀 😀 moja svokra ich robievala, ale ja nemám nervy na to šúľlkať ich

eliska22
8. nov 2012

@njonja ty si jedna šikovná žienka, je to perfektné aj lampiónová tortička aj tie textilné tortičky, tie majú jedno veľké plus - nepriberá sa z nich 🙂

simasa
8. nov 2012

@lokalistin ja som dorota, ta odpoved ohladom oblatky mala byt pre kikina84 😅

simasa
8. nov 2012

@blcha Neviem, ci Ti uz nahodou niekto neodpisal (este som nedocitala), ale do pribinakoveho kremu mlieko nejde - takze vobec nevadi, ak si ho tam "zabudla" dat 😀

simasa
8. nov 2012

@jakelina Prajem skore uzdravenie - zahojenie ruciciek 😔

simasa
8. nov 2012

@florentina Ten cumak na havovi mozes urobit aj z puncoviny - ja som tak robila na medvedovi a potom normalne v celku potiahla, drzalo to uplne bez problemov.

jakelina
8. nov 2012

@simasa děkuji 😉

dm1
8. nov 2012

@jakelina mnaaaaaaaaaaaaam tie boli veru vyborne 😵

jakelina
8. nov 2012

@dm1 děkuji. 😉

jakelina
8. nov 2012

Holky zase super objednávka, prý dort na 28.12. pro chlapečka na rok, ale co nejmenší, protože mají hodně cukroví a chcou ho vlastně jenom kvůli fotce, aby měl malý památku.
Chudák děcko asi může za to, kdy se narodilo ne?? Paní si myslela tak kilo a půl, tak jsem jí řekla, že peču kolem těch tří kil a už se neozvala. 😝

simasa
8. nov 2012

@lamps Ak mozem radu - minuly rok pred vianocami, som si kupila takuto pomocku na tie vanilkove rozteky http://www.tescoma.sk/katalog/pecenie/vykrajova... Je to uplna parada s tym robit. Moj muz sice frfle, ze on ma radsej tie "sulkane", ale tak nech sa s tym prple sam 😀 😀