Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
17. nov 2012

@vecernicci také se tak rozplývám nad miminkami, už se těším na dvojčátka holka/kluk od bratránka ve čtvrtek s enarodila a krásné váhy měly!Také toužím po holčičce 😵

ajka82
17. nov 2012

babyyy, ja sa tak tesim...boli si pre tie dve torticky pat a mat a phineas a ferb, pan dosiel aj s chalanmi, no taka radost, ked to videli 😵 to taka odmena na nezaplatenie pre mna, ked som to videla 🙂

dadka212
17. nov 2012

@iwulka23 ja pečiem asi rok a pol a upiekla som ich asi 400 +- ja ich nerátam 😝

iwulka23
17. nov 2012

@dadka212 a to si vyucena cukrarka??lebo aj ja sa blizim k roku a mam ich 43 aj to niesu ziadne umelecke diela..hehe...

dadka212
17. nov 2012

@iwulka23 nie 😀 ja mám obchodnú akadémiu 😝

jenie123
17. nov 2012

@dadka212 tak to je poriadne vela torticiek.. A aj tak perfektne vyzeraju.. ja som zatial na 15-tej.. 🙂
toto je moja dalsia torta pre dievcatko, chcela farmu.. boli si pre nu rodicia, boli spokojni a pred chvilou mi pisali, ze ju ukazali dcerke a ona im ju nechcela vratit, rozplakala sa, ked ju pichli este do chladnicky.. zlata.. 🙂

ajka82
17. nov 2012

@dadka212 dadi, tie husenky su ake nakazlive 😅 😀 vcera v noci ked dosiel mm domov a otvoril chladnicku tak zahlasil, ze ju musi reklamovat, ze inkubator na ich mnozenie on doma neste 😀 😅 este aj dospeli 30rocni si ju pytaju na solavy 😝

dadka212
17. nov 2012

@ajka82 😀 no odo mňa ich už našťastie nechcú 😀 možno už sú pre nich okukané 😅

iwulka23
17. nov 2012

@dadka212 a to si sa sama tak naucila??lebo mas krasne dielka

jakelina
17. nov 2012

Dokončený křtinový, dělala jsem podle fotky, tak taková klasika.

anibas
17. nov 2012

ďakujem 😵 😵 😵 😵
@kvietocek7 žiadna finta neexistuje - všetko prácne a časovo náročné - vyrezávať po jednom písmenku 😉 😉 😀 😀

anibas
17. nov 2012

@mariann2 ďakujem 🙂))) na lístky mám JEM čiernu sadu, ale hmotu som oddeľovala trhaním, bola hrubšie vyvaľkaná a nedala sa oddeliť :DD a na lupienky žiadna formička - gulička a kávová lyžička 😀 😀 😀

lamps
17. nov 2012

@rapunzel1 nie, ja nejdem akosi sa mi nechce 😀 😀 😀 aj som rozmýšľala, že pôjdem, ale ak tam bude zas tak veľa ľudí a budem sa len pozerať čo sa robí, tak to si môžem aj doma pozerať videá. Ale viem, že chcela ísť @nika1985, ak môžeš pošli jej tel. č. na tú slečnu, ktorá to organizuje, lebo ja som stratila jej vizitku, aj by som v pondelok behla do obchodu a povypytovala sa ako to tam na stretku bude, ale nebudem stíhať, mm má dennú, takže deti vystrájam do školy, škôlky a na krúžky sama a ešte idem aj k dr. so sebou 😝

simasa
17. nov 2012

Ahojte babule,
pridavam torticky...

lamps
17. nov 2012

@simasa Silvinka, nádherné sú a to s topánkou je neskutočne krásna 😅 🙂 😅 🙂 😅 🙂 😅 🙂 😅 🙂 😅 🙂 😅 🙂 😅 🙂

jakelina
17. nov 2012

@simasa nádhera všechny

pristela
17. nov 2012

@simasa jemine tie su naaaadherneeee 😵 😵 😵 aaach 😵 😵 😵 😵

@iwulka23 ja tiez nepocitam , pečiem malinko, myslím že nejak 100 torticiek uz mám , ale neviem isto , prvú som urobila v januári 2011 😀 takže o chvílu to budu 2rokyyyy 😀 vyucena cukrarka tiez niesom /to skoro nik tu/ len som vela študovala na nete, precitala uuuplne celu tuto tému, pozrela par videí a začala 😵

vlada111
17. nov 2012

@pristela ty si dora. Hlavne, že na stretku si sa bála, že ťa nakazím. Mohla si mať dievča 😎

vecernicci
17. nov 2012

@dadka212 tak já jsem vyučená jako zootechnik 😀 😀 😀 a mám jich na kontě asi taky kolem 400 a taky peču asi rok a půl 😀 😀 😀

simasa
17. nov 2012

@lamps
@jakelina
@pristela
Dakujeeem 😵

vlada111
17. nov 2012

@lamps ďakujem, sme v pohode. Len to moje šitie mi ide na nervy, ale hádam o chvíľu stehy vypadnú. Malá je zlatá, a teda naozaj voňavá 🙂

vecernicci
17. nov 2012

@simasa koukám že tenhle týden všichni dělají Pata a Mata 😀 😉

jakelina
17. nov 2012

@vecernicci no ty jsi ale blázen, osm dortů za víkend. 😝 Ale zase máš výhodu, že ti někdo pohlídá děti nebo i pomůže, mně ne 😝 😝 😝 Já spíš ještě chodím pomáhat tchýni, protože je pořád nějaká nemocná.

vecernicci
17. nov 2012

@vlada111 já chci takyyyyy 😉

vecernicci
17. nov 2012

@jakelina jo to je strašná výhoda, tchýně se na kluky jen klepe, tak si tam chodí hrát, ale taky je docela nemocná, nedávno měla prasklej meniskus, ostruhy na patách, takže hůř chodí a má cukrovku, ale stejně je akční 😀 jak říká děda, jak mají mít rozum ty děti, když ho nemáš ty, bábo 😀 😀 😀

vlada111
17. nov 2012

@anibas uf a tie písmená Sabi 😒 Si sa namakala...

kvietocek7
17. nov 2012

@anibas ved to ze je to narocne a tie pismenka su fakt vizitkou 🙂 ale ja ako amater dufam,ze postupnym cvikom si to nejak osvojim 😅 😅

kvietocek7
17. nov 2012

@luciahromadkova paraaadna torticka, aj my sme mali k 2narodeninkam take auticko. A robila si to podla nejakej predlohy ci videjka alebo?

lamps
17. nov 2012

@vlada111 juj, ja ti tak v dobrom aj závidím, také krásne voňavé ... a s tým šitím ☹ to nič moc. Mňa pozašívali po Filipkovi obyčajnými niťami, lebo tie vstrebateľné im došli. A potom mi vyberali stehy 😝 😝 😝, to bola hrôza a k tomu som mala otrasné hemoroidy, tak na sedenie som mesiac po pôrode ani len nepomyslela

dadka212
17. nov 2012

@iwulka23 ano sama s pomocou internetu 😀