Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
22. nov 2012

@jper krasne torticky 🙂. recept je na prvej strane tejto diskusie dole od alionusky. ale ja davam nemej cukru a robim z americkych vacsich 300g balikov. Z jedneho sacku za 1,19 eur mam zhruba 1200g hmoty zalezi ckol mi to vezme curku

jankaferancova
22. nov 2012

@jper 180g cukrikov Marschmallow (2 balenia),ak chces mat marcipan biely,tak biele penove cukriky,maju ich aj v Tescu,v Lidli,ked je americky tyzden,pripadne si kupis 4 baliky Marschmallow a povykrajujes tu ruzovu vrstvu, 600g pras.cukru, 2PL studenej vody, 1ML kys.citronovej, 0,5cm pasik Hery, pot.farbivo podla potreby a mandlova prichut.

Misku vhodnu do mikrovlnky si vytries Herou al.inym palmarinom,vsypes do nej vsetky cukriky,pridas vodu,kys.citronovu, farbivo a premiesas.Misku daj do mikrovlny na cca 2 min a kazdych 15 sec.vypni a premiesaj,aby nedoslo k skaramelizovaniu cukrikov.Po cca 2 min.ked sa cukriky rozpustia si primiesaj 400g cukru a zvysnych 200g vysyp na podlozku a do stredu si daj polotuhu hmotu,ktoru vypracujes tak,aby pohltila vsetok cukor,ak to nepojde ruky mozes trosku preplachnut vodou.Valkaj si to na praskovom cukri al. Solamyle,zvrchu neposypuj aby nezostali biele skvrny.

nika1985
22. nov 2012

@jakelina nic si z toho nerob kazdy ma pravo mat chvilku oddych a na vianoce dvojnasobne. Ja som vacsinou sama s malou robim doma vsetko,zahrada,pes,torty hackovanie a vsetky prace a musim stihat to je o tom ze kto chce spravi mam kopu kamosiek co by chceli aj modre z neba odomna a tiez su na materskej a iba sa stazuju ako nestihaju a nemaju priestor a tak a pritom im manzelia nosia obedy z prace az na stol 😠 ja sa len pousmeje ake sme len rozdielne a sikovne 😉

pipka
22. nov 2012

@lamps no ono by to hadam aj fungovalo..len Tomi ma este len dva roky..a jemu nevysvetlis, ze dve minuty musis sediet na treste 😅 😝 ten sa na mna vy...z vysky a robi si svoje 🙄 a teda capancov dostava..ale ani to nic platne..ani zvysenie hlasu...jedine zakaz sladkosti ako tak zaberie 😅 🙄
kym by hanka pockala, kym sa tomi dohra a da jej to sam...tak chuda zmaturuje asi 😅 😀 😀

holt, u nas teraz to blbe obdobie vzdoru a s tym nic nenarobim...jedine vypadnut z domu...fakt 🙄 😀 😀 😀

nika1985
22. nov 2012

babule prosim neulozili ste si ten link na vianocne pecivo spadol mi cely pocitac a na tomto to nemam ulozene prosim

pipka
22. nov 2012

babule, inak len tak pre zaujimavost...u nas na cukrarni oznam, ze do 26.11. prijimaju objednavky na Vianocne pecivo...ze 8€ / POL KILA ...ina sumička co? 😅 😅 😅

dada2007
22. nov 2012

@pipka waw.........ja som si dala cenu 1Oeur za kilo.......

lokalistin
22. nov 2012

@nika1985 pre istotu som ho aj skopirovala do receptov lebo ja tiez nikdy nic neviem najst 😀

luciahromadkova
22. nov 2012

@verunkah to je smartflex flower, pouziva sa na kvety, da sa s tym potiahnut aj torta, ale rychlo to tvrdne,
skor je preto lepsi smartflex velvet na potahovanie, a vychadza to aj lacnejsie,z toho mozes aj modelovat aj potahovat, ale stalo sa mi ze som musela kupit aj SF flower, lebo nemali a ide potahovat aj s tym

luciahromadkova
22. nov 2012

@pipka ja to chapem ved to musia napiect, zabalit, a hadam ked si niekto zmysli 22.12, tak nebudu piect, cena asi normal, ved suroviny drahe, a to ked takto v Time na Saratovskej?
akurat ma dnes stve ze sa trepem s drobcom kvoli luskom vanilky do lidla a tam ani 1, este mrknem v lamaci, ale asi aj tam nebude 😀 😀 😀 😀

luciahromadkova
22. nov 2012

@daducha je perfektný 😉

jakelina
22. nov 2012

@nika1985 no právě, tento víkend jsem taky nechápala. Co já všechno stihnu, chodím spát po půlnoci každý den a na konci týdne jsem už fakt unavená jak hrom a kamarádka co jsem jí pekla dort na minulý víkend mě dostala. Chtěla poslat fotku dortu až to budu mít hotové, tak já jí v 19 hodin posílám na Skype dort a její dcera mi píše, že maminka se podívá až ráno, ona už spí. 😲 😲
Tak jsem se zařekla, že fakt nebudu v prosinci péct a trochu užiju předvánoční atmosféry. Nepůjdu sice spát v 19 hodin, ale chci taky trochu užít volna. 😀 😀 😀

dada2007
22. nov 2012

@jakelina určite sa dá všetko stihnúť.......či už na materskej alebo keď je žena v práci.....ja som napr. minulý rok spravila pre rodinu 20 druhov(pre našich a nás) s ročným a 4 ročnou.........tento rok idem prvý krát piecť na objednávky......a veru, či mladá, či staršia, či s prácou, či na materskej......objednávali rad radom 😅 😀 každá hovorí....že aspon medovníky s deťmi doma budú robiť, ale ostatné ,,nechali" na mňa......pohodlné? nevedia to? nechce sa im? ........asi ani neriešim.....
.......ja sa tiež teším na pohodové predvianočné pečenie, chystanie, zdobenie atd.............síce som zobrala torty aj na december,ale manžel je bez práce.....čiže každá torta dobrá(aj ked vieme.....že tie torty nám plat či hypotéku nezaplatia 😒 😔 )

jakelina
22. nov 2012

@dada2007 tak pro tebe dobře a mně to třeba strašně baví, dělat cukroví a hodně se s tím vyhraju. Myslím, že ho mám hezké, dělám malinké, aby byly všechny zhruba stejně velké a i hezky zdobím. Lidem se to líbí i chutná a i po mně chtěli, ať jim upeču, ale mně se do toho nechce. Možná, kdybych nechodila do práce, ale takhle jsem utahaná už jak přijdu a nechce se mi ještě být až do noci v kuchyni. Pro nás peču taky těch 15-20 druhů a hodně druhů i z dvojité nebo trojité dávky. Pak spoustu rozdám. 😉

luciahromadkova
22. nov 2012

prosim radu ak niekto ma cas, aj ked pozerala som na dortomanii prepočet, mam urobit tortu pre 50 ludi, bude stacit 2 poschodia stvorec spodok 30x30 a 20x20? tak velku tortu som este nepiekla dakujem

nika1985
22. nov 2012

@dada2007
@lokalistin dakujem velmi pekne ukladam to pre istotu uz 2x jeziska asi poprosim o externy disk pre taketo pripady 😉

jakelina
22. nov 2012

@luciahromadkova já myslím, že ano. Záleží taky na krému, když dávám pribináček, tak mám dort hodně těžký a ty bys měla mít kolem těch 10 kilo. Můžeš dát ještě nahoru 10x10, kdyby to bylo málo.

pristela
22. nov 2012

Holky tak ja tento rok pre nas drobne pecivo nepeciem ! objednala som si u @dada2007 , u nas totiz jeden druh z tych xy druhov co peciem , menej nez zo 4dávok nema vyznam robit , medovnicky tu neje nikto, a ostatne moj chyti do ruky naraz 10kuskov a cele si to vrazí do ust 😠 behom hodiny je trebars dvojita davka vanilkovych rozkov prec a mozem piect znova ☹ vzdy mi povie ved ich schovaj! este aby som policajta robila kvoli cukroví 🙄 uz ma to nebaví stat cele dni za linkou a pri rure, vsetci mrkaju telku len ja sa potím v kuchyni , chalanov pomahat mi absolut nebaví, alebo len tak zopar vykrojiť a dalej mama rob si sama , mne zacina rozpravka v telke ☹ a to nevravim ze na silvestra som vzdy musela dopekat nove 😝
Jedine co budem piect tak to je štedrák, toho si konecne ted mozem napiect aj 4plechy kedze nebudem musiet drobne pecivo 😝 a este napeciem mini slane a ak sa zadarí tak oplátky a hotofffka 😀

luciahromadkova
22. nov 2012

@jakelina dakujem

luciahromadkova
22. nov 2012

@jakelina no ved to..., kazda pecieme a potom rozdám, sice sa kazdý teší, ale ja som unavena a zmorena...., mozem sa na to..., spravim si tento rok par pre nas s drobcom a hotovo a nejaku vianocnu tortu
dik za radu, ale z tej torty nic nebude, lebo sestra pise, ze radsej teda 2 kolace pre 50 ludi??? /do prace na svoju oslavu/, no zistila co stoja suroviny a rozmyslela si to, len neviem ako tie kolace bude prenasat 😕
a to jej jasne, ze spravim len za suroviny, ved nezoberem od sestry za pecenie, ale s tou tortou ma dojala, napisala to vcera o 23,00 🙄

jakelina
22. nov 2012

@pristela já peču malinké rohlíčky a třeba i z 3 kilo mouky vanilkové a pak ješt mandlové a makové atd... 😀 😀 😀 U nás se sní i 20 kilo cukroví, to bych se nedoplatila, kdybych to měla kupovat. 😀 😀

pristela
22. nov 2012

@jakelina 😀 😀 u nas to bude brať moj uz inak ked bude vediet že sa to kupovalo a teda musel dat peniaze za to ! lebo keby ja napeciem to je asi zadarmo a moze sa to hltať po kilách 😠 😠
inak moj niekedy ani nevidi tortu co robim -plnim, obalujem a zdobim v noci , rano pridu, vezmu a on ze : a aku si mala vlastne tortu ???? 🙄 takze malokedy vidí ako sa pri tom narobim , si povie , ze ma to baví a to asi v jeho reci znamena, ze to pre mna nieje namáhavé 😝

lamps
22. nov 2012

@pipka naša Terezka je extrémne živé, neposedné dieťa, dala nám teda (a doteraz niekedy dáva) riadne zabrať. Obdobie vzdoru to bolo niečo hrozné, prešli sme si hádzaním o zem, škriekaním, búchaním hlavy o zem .... bila aj Jurka, ktorý je od nej o 5 rokov starší a vtedy som si povedala, že to sa takto ďalej nedá. Ona bola ako neriadená strela. A už ako dvojročná musela sedieť a keď odišla z určeného miesta, trest som jej o minútu predĺžila alebo som si sadla s ňou, chytila som si ju na kolená a trest si odsedela. Opakovali sme to aj viackrát za deň, keď bolo treba. Aj teraz ešte niekedy skúša koľko povolím, ale už vie, že keď ju upozorním a ona neposlúchne, tak bude nasledovať trest. Ale je to veľmi ťažké neustále niečo prikazovať a striehnuť ako policajt a veru neraz som už bola s nervami v koncoch a aj som si poplakala, našťastie deti rastú a teraz je to už super 😅.

Dnes mi pani zrušila objednávku na tortu - slonia slečna ostala bez torty, tak ju bude mať na torte naše Veronka a ja mám menej roboty 😀

vlada111
22. nov 2012

@pristela jéééj štedrák, ten u nás tiež nesmie chýbať 😉

pipka
22. nov 2012

@dada2007 no a nepochybne bude chutnejsie a kvalitnejsie ako v cukrarni...teda myslim si..nechcem ich nejak podcenovat..ale ked to na kvanta robia, tak to podla mna ani nie je najaka poctiva domaca praca...si myslim, ze strojcekom natlacene suche keksicky, nejake linecke a predpokladam, ze take ako medovnicky...a uz vonkoncom zdobene nerobia 😝
s cim sa my pipleme aj tyzdne 😅 😉

pipka
22. nov 2012

@luciahromadkova hej hej v Time 😉 ako zakusky tam nekupujem, len veeelmi malokedy..ale zmrzku maju super...na tu sme tam v lete denne 😎
zakusok som mala parkrat a prisli mi hrozne kremove..a to ja nemusim 😖 😒

pipka
22. nov 2012

@lamps no mojko, keby som si s nim mala ten trest odsediet ja..tak je to trest pre mna...jemu by sa to pacilo 😅 😀 😀 😀 sediet mame na kolenach...sak on jak taky cecok teraz na mne 😅 😀

aale tak samozrejme su aj pohodove chvilky, kedy sa hraju a tulia sa k sebe...tie si vychutnavam...ale to je najma hned rano, potom k veceru sa to vzdy stupnuje 😅 ..ale verim, ze ked odrastu..este rada budem na tieto natahovacky spominat...v puberte 😝 😝 😝 😀

lamps
22. nov 2012

@pipka 😀 😀 😀 Janka, to ber len ako radu, nám sa to fakt veľmi osvedčilo, ale každé dieťa je iné a na každé platia iné páky. U nás jeden člen už v puberte je, druhého chytajú prvé príznaky a keď chytí puberta Terezku och, ak ju bude mať takú, ako mala obdobie vzdoru, tak ja veľmi rýchlo ošediviem 😀 😀 😀. Terezka keď pozerá videá ako vystrájala keď bola menšia, sa nás pýta, že čo jej bolo, keď tak vrieskala a trepala sa 😀 😀 😀

sisix
22. nov 2012

@lamps juu ty snad mluvis o nasi Sarince ... 😀 Jen s tim, ze ji je jedno, ze dostane trest. Proste je to holka palicata, tvrdohlava dubnova holka a je to sila. I ja sem si poplakala. Dokonce jsem premyslela, ze pro radu si zajdu. A brachu jak trapi, pro ranu daleko nejde a on je tak hodnej. a necha pi to libit. Vcera uz to ale nevydrzel a oplatil ji to a ta mu dala. Teda nastesti jsem tam byla a stopla to. Obdobi vzdaru mame od narozeni a obavam se, ze se ho jen tak nazbavime. Co bude v puberte ani vedet nchci. ☹