Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
1. dec 2012

Ahojte kocky.. tak tu je moje nestastne auto.. dakujem Vam babulky za pomoc.. pred chvilkou som ho odovzadala, prisiel pren jeden pan a ten tak v pohode, ze moze byt, tak ma moc neptesil.. snad sa bude pacit oslavencovi.. A kocky suhlasim s Vami, moc ma to neoslovilo, auto tak skoro nechcem vidiet..

pristela
1. dec 2012

Holky vkladám tortušu 😀 počkám pokial prídu pre nu a fujazdim ešte do brlôška 😵
Inak mám taký pocit, že iná než krivá torta na 30tku neexistuje 😀 😀 ked u mna objednávajú 😀 buduci vík. mam dalsiu, ale aspon nie zas k 30tke 😅

mariann2
1. dec 2012

@pristela ty si neskutočnáááá

dada2007
1. dec 2012

...policajná a moja prvá stonožka 😅 .......ešte som robila podkovu, ale zabudla doma cvaknúť.....tak mi ju sesterka u nej v robote cvakla a že pošle foto....tak to vám dám pak.......

gabina275s
1. dec 2012

inak dievčatá som vám ešte nepodakovala za rady ako s písmenkami ,tak vám dakujem ,zmenila som hmotu na smartflex a asi pri nej ostanem tie písmena s tým išli jedna radosť a čo som sa natrápila doteraz z K2 uf ,tak vám pridám aj ja čo som robila, jedna je na naše výročie tu som trošku odflákla ,vidno že bola pre nás hihi

gabina275s
1. dec 2012

toto je na výročie našato je prvá, druhá len taká maličká pre kámošku mala narodky a tretia na zákazku

lamps
1. dec 2012

@pristela Žanetka, nehnevaj sa na mňa, ale ty nemáš vôbec žiadne výčitky svedomia dávať sem takéto nádhery? 😀 😀 😀 Ja som skúšala krivú tortu len raz - sebe k narodkám a akosi som sa nestrafila a urobila som si veľký otvor na to druhé poschodie 😝. Och musím sa ešte veľmi, veľmi veľa učiť, fakt ma nechceš za učnicu ? Táto tvoja je prenádherná 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵.

dadka212
1. dec 2012

ahojte, moje víkendové

pristela
1. dec 2012

jee, holky dakujem , pozeram na foto 😝 vydím , že zelena farba z tej torty ušla 😀

@lamps no pamätám sa že ti nevyšla ☹ tak treba skusit znova 😵 ja to tiez vzdy len tak od oka a vzdy trpnem , že či .... 🙄
túto mi dovolili robit podla seba aj farebne , daný bol len tvar-krivá a chuť 😀 tak som sa vytesovala a planovala az som na nu uplne zabudla-som si pomýlila datumy 😀 😀 😀
no a buduci vikend to tiez cele nechali na mna 😵 😵 😵 😵 podmienky su zas len krivá a chuť , ale inak ze si mozem robit co chcem , tak zase nebudem vediet čo chcem 😅 😅 😅

@jenie123 reakciu chlapov nesmies brat vazne 🙄 je to iná rasa 😀 😀 😀 😀 na auticku si si mákla , vypada ako angličák do zbierky, super ! 😵

jenie123
1. dec 2012

@pristela dakujeeem, hrala som sa s nou skoro cely den.. aj som presvihla vahu.. chceli 3-4 kg a nakoniec mala 5.. ale zaplatil mi aj za kilo navyse a v pohode.. ja sa chystam krivu tortu spravit sestre k narodkam, tak dufam, ze sa podari.. ale ta tvoje je prekrasna.. ulozim si ju ako inspiraciu, je naozaj uzasna.. 🙂

bzucinka2
1. dec 2012

@pristela prekrasna, neskutocne krasna jemnucka...

mizulienka
1. dec 2012

dievcata, ked chcem urobit na vrch torty karamelovu slahacku, staci, ze upalim cukor a do toho dam slahacku a necham vychladnut a vyslaham? nepotreubje to odstat cez noc?
prosim SURNE! dakujem 😉

lamps
1. dec 2012

@mizulienka ja som nechávala dobre vychladnúť - uvarila som doobeda a poobede som ju vyšľahala.

Inak dievčence mne už začína praskať aj tá slonia slečna, asi ma trafí, dnes robím Veronke tortu a ona má byť na nej 😖

lamps
1. dec 2012

@pristela No to sú super objednávky, tíško závidím, ale v dobrom 😉

livia76
1. dec 2012

Moja dnešná pirátska 😉

aduskatt
1. dec 2012

aj ja pridavam svoju trosku do mlyna..zadanie bolo ze hneda a jednoducha..........5,3 kg, cokopribinacik s rumom a jahodami🙂

jankaferancova
1. dec 2012

Mamuľky moje,potrebovala by som nejaky fajnový a hlavne overeny recept na plnu do dorty,nejakú jogurtovú,tvarohovú alebo mascarpone.Dakujem Vam moc moc moc 😉

lokalistin
1. dec 2012

@pristela nadherna a super podpisana,to neodstrihne nikto 😀

rapunzel1
1. dec 2012

@jankaferancova jedna šľahačka na šľahanie, jeden tvaroh, alebo mascarpone, 3 lyžice cukru, niekto dáva ešte jednu kyslú smotanu a všetko vyšľahať s jedným creme ole, len vsyp ten prášok a vyšľahaj do husta, ak chceš viac plnky, tak raz, alebo 2x toľko, môžeš dať potom do toho ovocie, ale ak chceš tortu poťahovať, tak ju musíš obtrieť maslom s odrezkami a cukrom, lebo tvaroh aj šľahačka poťah roztápa

rapunzel1
1. dec 2012

@katka9102 http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...
http://www.tortysnov.sk/plnky, tu máš hodne plniek tiež, niekedy je dobré si toho prečítať viac,aj pri deťoch, ja mám tiež dve a keď zaspia a chcem sa niečo naučiť, tak čítam, skús aj torty od mamy, je tam mnoho receptov, aj dortománia, aj táto stránka torty snov, sú tam recepty aj na korpusy aj krémy, keď budeš mať konkrétny problém kľudne sa pýtaj, ale vysvetliť všetky pravidlá, ktoré sú pri marcipánových tortách, to je tak na viac strán...

blcha
1. dec 2012

@pristela krasna torta ja budem mat zaciatkom roka 30a veru jedine krivu chcem no neupecies mi? lebo taku paradu krivu nemam sancu zvladnut ale musim sa to naucit 😀 😀 nadherna je 😉

lawli
1. dec 2012

moje dnešné tortičky...

jankaferancova
1. dec 2012

@rapunzel1 Dakujem pekne,viem,ze pod potah treba dat maslovu plnku,ja som doteraz robila take pudingove kadejakych prichuti,orechove,ale taku som este neskusala,neviem nejak som sa toho bala,ale preco to neviem 😉 super,tesim sa o tyzden peciem tortu - lietadlo pre krsniatko tak vyskusam tento od teba,este raz veka vdaka!!!!

lawli
1. dec 2012

@pristela úžasna...aj to číselko sa mi moc ľúbi... 😵 😵 😵

daducha
1. dec 2012

@pristela no ved aj ja to tak robim a potom to je labilne 😝 ,najprv potiahnem spodok, dak davam slamky a obaleny kartonik.ty das ten obaleny kartonik iba na omaslovany spodok a tak potiahnes ? Inak ta coko v pohode vydrzala, len ten vrch bol iba 16 -ka,aj tak som sa bala.

daducha
1. dec 2012

@pristela je uzasnááááá,krásna....

daducha
1. dec 2012

jezisi, uz som to pochopila, ty pomaslujes podlozku a prilepis na uz potiahnutu tortu.Joj, dnes mi nedochadza, to bude tymi upchatymi dutinami 😀 ,sa mi ja mozog upchava 😀 😀 .Na vsak ako by ju krajali 😀 😀 .jaj som to ja truba 😅

blcha
1. dec 2012

@aduskatt krasna torta velmi sa mi paci taka jednoducha a fakt nafdherna 😉

lucula73
1. dec 2012

@dadka212 dadka prosím ťa,koľko mal asi rozmery ten kufor a váhu?aspoň približne vieš?mám robiť budúci víkend a potrebovala by som sa okolo 5kg zmestiť....
a čo drží ten vrchnák,punčovina?či niečo iné si dala??
moc vďaka........ 😉
@pristela neskutočná tortička,nádherná......

idem pokukať ostatné 😉

aduskatt
1. dec 2012

@blcha dakujeeeeeem🙂 aj mne🙂 a ta pani tiez chcela len jednoduchu...........a kedze ju objednavala vcera poobede, na viac vymyslaciek velmi cas nebol