Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
10. dec 2012

@kikina84 jasne staci aj na 2 ;)

jakelina
10. dec 2012

@mizulienka já mám na ořechy mlýnek 😉

dm1
10. dec 2012

@zsuzsu co sa tyka cien za perniky to mas velmi tazko lebo velmi zalezi od zdobenia podla mna su zlozitejsie aj jednoduchsie vzory, zdobenia. A pri domceku samozrejme aj velkost tiez su rozne. Ja medovniky normalne nepredavam tiez mam problem urcit cenu ale viem ze sa predavaju tak okolo 10-15 eur podla toho ake velke teda aspon co som videla ceny

zsuzsu
10. dec 2012

Dakujem. Tiez som myslela tak asi nikaych 12 libier to isti :D a uvidime reakciu :D lebo suroviny ked to rozratam, tak to nic moc lebo nemozem zaratat napr.kilo muky ked tam islo 500 g. Inak tie domceky nie su nic extra aj ked konecny vysledok je pekny , ale pre tych domacich to je nieco nove asi ked sa im to tak paci :D len nech sa paci aj na dalej :D musim si spravit niaku reklamu pre seba aby nabuduci rok toho bolo viac. 😀

florentina
10. dec 2012

@lamps děkuji sluníčko...ve středu to hned vyzkouším...mám požadavek na dort s psíky a travičkou....

artepf
10. dec 2012

ahoj holky, tak jsem si prohlédla všechny nové dorty, chvíli mně to dalo, než jsem se pokochala a poukládala jako inspirace, hlavně mě těší ty vánoční, protože mi to vždycky připomene, že už se Vánoce blíží a já už se jich nemůžu dočkat 😵 . Přidávám taky moje dva poslední dorty 🙂 .

mizulienka
10. dec 2012

ahojte dievcata, potrebujem radu 😨 ved ako stale 😨
mam robit tortu na sposob tejto, vid foto dole...ako by ste postupovali?
vytlacim si obrazok a cim mam zacat? ako to robite vy? tieto 2D obrazky su pre mna komplikovanejsie ako vymodelovat postavicku 😕 dakujem

mizulienka
10. dec 2012

@artepf ta vianocna je uplne dokonala, ta siska vyzera, ako keby si ju teraz odtrhla zo stromu 😕

jakelina
10. dec 2012

@mizulienka jaký obrázek???

jakelina
10. dec 2012

@artepf krása 😉

mizulienka
10. dec 2012

@jakelina jaaj prepacte, samozrejme som ho nepridala 😠
tu je 😉

jakelina
10. dec 2012

@mizulienka vytiskni si to a pak podle barev vykrajuj a skládej na dort. 😉 Ono se to nezdá, ale je to celkem piplačka. Ty detaily budeš muset domalovat štětcem.

lussy23
10. dec 2012

@artepf krásne tá šiška ako skutočná

lussy23
10. dec 2012

@evala777 krásne
@marci2305 krásna je

@lilianka1199 peknučké

lussy23
10. dec 2012

@eliska22 som vyučená cukrárka, preto pečiem. ale to je to, čo ma na to mvšetkom najviac tárpi......... ale už sa lepšie cítim, ďakujem, že ste ma podporili @glee krásna
@micmo krásne
@anibas nádhera
@dm1 ale veď ja robím podľa videá ,aj postavičky podľ apostupov, ale stále to nejde. ja neviem. proste naši m inechcu dovoliť robiť tort,y brta vraví, že torta nema byť pekné ,ale musí chutiť a mamina že to neni na výstavu. oni m inecchú veriť, ale ja chcem robiť torty☹ len s ahanbi mi msem dávať, lebo tu su aj azčiatočníčky dokonalé a dávaj úsem krásne torty. a ja len cchem aby sa vám moje výtvor ypáčili a aj moji mpriateľom.

@luciahromadkova krásne

@eliska22 a rady si beriem k srdcu, a stale makam stale som robila torty, aj keď naši msa to moc nepáčilo. nemám proste ich dôveru. .

pristela
10. dec 2012

Holky mne tak cinklo 🙄 , ze by som chcela robit kamion, ja viem ze budem nadavat 😀 😀 😀 tiez nemam rada chlapske torty 😝 ale take som este nerobila tak chcem 😀 a sups ho , vcera objednavka , ze kamion z mc Queena 😀

@artepf obe náááádhernéééé, ale tá zimnáááá 😵 😵 😵 srdcová uáležitosť a čo tam po tom , že šiška vypada ako skutocná 😝 ale ten medovníček !!! ten vypada ako skutočný 😀 😀 😀 😀 😀 ach si ma nevšímaj 😀 fakt krasne vsetko vymodelované 😵 😵 😵

lamps
10. dec 2012

@pristela to máš super zariadené 😉, ja som sa tu minule vytešovala, že mám super objednávku pre 15-ročnú slečnu. Urobila som si bledulinko ružové ruže a teraz neviem s akými kvietkami ich mám ešte skombinovať 😝 nemáš nejaký typ, keď ti to už tak super "cinká" ? 😀

patrikmisko
10. dec 2012

ahojte , pridávam foto mojej "už 6-tej " torty, pre môjho synčeka k 2-narodeninám 😵

pristela
10. dec 2012

@lamps ja bych dala nieco drobne maslové , biele, alebo drobne zelenkavé aasii 😅

lamps
10. dec 2012

@pristela no to biele tam určite niečo dám a chcú tam aj niečo v fialovej 😝 to je farba, ktorú ja nemusím a majú tam byť motýle

aduskatt
10. dec 2012

tak medovniky hotove, mala ukazka...ale nie som spokojna....robila som s roayl Icingom, ale tusim klasika bielkova mi bola lepsia, ani neviem preco

rachel36a
10. dec 2012

dievčence prosím vás, aké používate štetčeky na maľovanie a prachovanie, to si môžem kúpiť normálne v papierníctve, alebo tie v cukrárskych potrebách sú nejaké špeciálne....

lamps
10. dec 2012

@rachel36a ja používam obyčajné z papierníctva alebo z Dráčika 😀

aduskatt
10. dec 2012

@rachel36a ja pouzivam klasika z papierka a na tie najtensie linky stetce co sa pouzivaju na malovanie na nechty🙂

muffinka8
10. dec 2012

@aduskatt a to sú aké štetce na nechty? nejaké špeciálne? a kde sa kupujú?

rachel36a
10. dec 2012

@lamps
@aduskatt ďakujem som si aj myslela ale radšej sa poradím s profíčkami... 🙂

aduskatt
10. dec 2012

@muffinka8 ja som to kupila u nas v obchodaku...uplne tenulililinke, menej ako 1mm maju..........

dadka212
10. dec 2012

@muffinka8
@rachel36a ja som tiež kúpila štetce na nechty....je ich tam tuším 6 a stáli 3eura a sú super 🙂

pristela
10. dec 2012

@lamps sím ťa mám veeela šitia , tak sa i nechce že radsej som ti kukla inšpiračky z netu 😀 😀 😀 jasne ze poschodia niesu podstatne, ale tak mozno nieco pomoze , ja by som raz chcela robit taku tu tortu s veeeeeeeeeeeeela farebnymi motýlmi 😵

Ospravedlnujem sa za tapetovanie 😝 😝

rachel36a
10. dec 2012

@dadka212 ďakujem...