Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
28. dec 2012

@dm1 nádherné perníčky
@ajka82 ďakujem. skusim teda dávať menej vody.
@florentina krásna
@zuul ďakujem a koľko stoj íto jedlé lepidlo?
@1zaza ďakujem. za radu @aduskatt perfektná @niobe63 krásna
@pralinka25 ďakujem. hlavička práveže držala super, ale odpadavala noha a kridlo. ale už drží. neviem ale či prežil cestu za synovcom. Musím sa opýtať🙂

pristela
28. dec 2012

@eliska22 jo jo , stolík je oblúbený u každeho 😀 som ho raz videla v Ikea a prosto som ho musela mat 😀 mi ho vtedy teperil @lusil2005 Lusil mangelko 😵 , ten stolik je bombovy , bo je oblý na rohoch , sklo je hruhe a vlozene do rámu a hlavne je celokovový čiže nerozhegatelný 😀 😀 😀 bo mne uz decka znicili 3 nove stoliky v obyvke 😠 ako ich stale odsuvali, posuvali, ale tento uz mame 3roky asi a držíííí ako nový 😉

vlada111
28. dec 2012

@pristela čo by som ja dala zato keby sa moja takto nevinne zabávala a nemusela som upratovať tú spúšť čo po sebe nechá každých desať minút 😠

aideen
28. dec 2012

Zdravím holky! Dlouho sleduji vaši diskusi a jdu k vám pro radu. Mám dělat tento dort (viz níže foto) a nějak mám dilema, jak na to. Takovéto vlasy jsem ještě nedělala. Normálně tlačítkem na česnek? A nejdřív dort asi potáhnout, že? Nebo lepit přímo na krémem omazaný dort? děkuji všem za rady 🙂

lawli
28. dec 2012

tak kočky hlásim sa po Vianociach...s ďalšou tortičkou, už som mala mať pred sviatkami poslednú ,aj som to tu písala ,že je to moja tohoročná tortová bodka....no nebola 😀 😀 😀

bzucinka2
28. dec 2012

babulky nejako vas poslednu dobu nestiham citat, ale hadam po novom roku sa polepsim 🙂 tak moje posledne tohotrocne a zacinam opat 2.1. no kedy si ja mam oddychnut 🙂 a moja prva cokoládova...
keby som tu uz nebola, tak vsetkym vam prajem krasny a uspesny cely novy rok, nech sa vam dari v osobnom , sukromnom, pracovnom aj tortickovom zivote 🙂 cmuk

florentina
28. dec 2012

@aideen ahoj. Podle mne je možné lepit i přímo na krém, ale já bych lepila na potažený dort, aby ti to nikde neprosvítalo a nebylo to oblemcané. A dělala bych to lisem na česnek.

lamps
28. dec 2012

@pristela 😀 😀 😀 oooooooo ženiť sa mu zachcelo, už je dospelý, chlapček môj, dávno som ho nevidela 😀 😀 😀 a ufónica? odkáž mu, že nejaká krásavica pre neho určite bude 😉

mimcak
28. dec 2012

Tak moja posledná tohtoročná. A idem dať hore nohy ,lebo mám toho dnes dosť. Dokončenie torty a teraz mi odišla návšteva,lebo mám dnes narodky tak idem si ich v klude užiť a trošku vás počítať. 😉 🙂

mimcak
28. dec 2012

o foto som zabudla

eliska22
28. dec 2012

@pristela no veď ja mám v obyvke taký ten akože drevený z ikei, máme ho 2 roky a deti ho už stihli zničiť 😠 takže kukám po novom a tento by sa mi veľmo hodil, tak idem googliť 😀

eliska22
28. dec 2012

@lawli krásna tortuľa, čím poťahuješ? ešte stále MMF? lebo krásne potiahnutá je 😵

koira
28. dec 2012

ahoj holky koukám tady na ty vaše krásný dortik..me ceka delat muj prvni potahovaný dortik..jen mam dilema...budu delat mickeyho na kulatou formu...jen nevim jesli je lepsi obarvit si hmotu a pak z ni udelat ten obrazek nebo je lepší namalovta obrazk primo na dort?diky moc za rady

eliska22
28. dec 2012

@koira no podľa toho ako vieš maľovať, bo ja by som to určite nezvládla 😝 😀

eliska22
28. dec 2012

@vlada111 Vladi, veď ja som zistila, že ťa nemám na fb, tak som si ťa dovolila požiadať o priateľstvo 😉 práve som sa totiž preklikala na tvoju dnešnú tortu čo si pridala a je úžasnáááááááá 😵 😵 tá princeznička nemá chyby 😵

pristela
28. dec 2012

@lamps haa, lenze ked mu vyhovieš, vies co ta caka za 9mesiacov?????? 😀 😀 😀 budeš makať len na pristeliných ufóncov a ja budem musieť pristaviť novu miestnosť s polickami 😀 😀 😀 😀 😀 a otvoriť ti nove konto na smartflex 😀

pristela
28. dec 2012

@eliska22 tento odporucam je nadherny a taky netradicny hlavne 😉

holky uuuzasne torticky 😵 😵

lamps
28. dec 2012

@pristela 😀 😀 😀 ale nie, veď ja jej dohovorím 😀 😀 😀 nech si mladí najprv užijú život bez detí a starostí 😀 😀 😀 a až potom nech si založia rodinku 😀 😀 😀. A čo by si ty izbu pristavovala, nech sa mladý muž - ufónik ako správny chlap postará o svoju ufóniu rodinku 😀 😀 😀. Ty počuj a to budeme aj my dve rodina?

lamps
28. dec 2012

@pristela jaj a ozaj, to ti vyrobím z lásky, žiadne konto na Smartflex nepotrebujem 😉

sisix
28. dec 2012

@mimcak vse nej 🙂

mimcak
28. dec 2012

Jaj konečne som Vás dočítala.Inak ten stolík je ozaj pekný. Len v KE Ikea nieje ☹ ☹ ☹ 😠 No čo už zas nemôžme mať všetky rovnaký stolík,ale .... keby bola možnosť 😀

hankyt
28. dec 2012

@makinka2 ja som dala na pribinačkovy marcipan,no hroza,ako sa to tahalo,este ze to bolo len pre nas

dm1
28. dec 2012

@jenie123 tak kludne lepidlo nedaj vraj vobec nemusi byt ja som to bze neho este neskusala ale uz budem musiet bo mi doslo. a ono aj ked to skusia bez lepidla je to tak desne slane ze ich po prvom raze prejde chut skusat 😝

vlada111
28. dec 2012

@eliska22 už som potvrdila. Najprv som kukla tvoje torty a hneď som vedela, že si to ty 😉 Ďakujem za pochvalu, musím ju sem hodiť, teraz ale letím prebalovať 🙂

aduskatt
28. dec 2012

tak ja mam na dnes dobojovane.............mam co robit este, aby som sa polepsila v praci s cokoladou, aj ked, s ruzou som spokojna, len transfer mi trochu popraskal☹

jenie123
28. dec 2012

@dm1 vyskusam ho tu u nas zohnat a ked tak vyskusam bez.. a co si vsetko vyrobila z toho cesta..?

pipka
28. dec 2012

neviem komu dakujem za darcek...poslala som ho hned robit radost dalej 😵 😵 😵 😵 😵

aduskatt
28. dec 2012

@pipka aj ja som dnes tak dostala a poslala, viem komu, neviem od koho🙂

jakelina
28. dec 2012

Já taky děkuji za dárčky, přišlo mi jich postupně už asi deset a posílám dál do světa 😉

dm1
28. dec 2012

@florentina pridavam teda aj stromcek aj ked brutalne zle sa mi to fotilo mame ho akurat pod oknom tak sa mi to krasne obleskovalo 😝. Snad to nie je az tak mimo temu ked su tam pernicky 😀