Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
25. jan 2013

@sisix to jo, ono ve školce je prý málo dětí, jasně, že to může být viróza a zrovna do toho prstík 😖 , vždyť já v noci už ani nespím 😔 buď naříká tento, nebo mladší...

lifinka
25. jan 2013

@vecernicci brzy se uzdrav hlavně ať to není ta pr.chřipka....prý zase řádí!!!!!!!!!!!!tak pozor, nepodceňuj dr...

florentina
25. jan 2013

@ivkaivka já jsem lepila obarvené kousky dohromady, ale to nebude nejideálnější postup. Na mou omluvu byl to můj úplně první pekařský počin v životě. To si spíš umím představit buď barvit a nebo vyválet zelený základ a na to dát malé barevné kousky a rozválet do toho. Takhle se to prostě mělo tendenci trhat.

sisix
25. jan 2013

@lifinka no jo, to je vsude stejne. Drz sa

terezka87
25. jan 2013

Tak jsem manželovi upekla malou dortičku k narozeninám podle you tube.... ještě musím hoodně co vylepšovat ...

lussy23
25. jan 2013

@florentina parádne
@terezka87 krásna

mariann2
25. jan 2013

@jakelina juj, normálne mám zimomriavky, hlavne, že je syn v poriadku, i keď ani totálka na aute nepoteší 😢

vecernicci
25. jan 2013

@lifinka jestli jste spíš na pohotovosti nechytli nějakou chřipku ☹

jakelina
25. jan 2013

@mariann2 díky 😉

anibas
25. jan 2013

@vecernicci Markétka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a keď manžel uvidí tortičky v chladničke - čo povieš ???????????
@jakelina ochh - príšerný zážitok a škoda auta ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nech ta zima končí - ja už chodím len s kuchynskou soľou - u nás sa tiež neodhrňuje a pozemok máme hore kopcom, tak ani z autom nevyjdeme 😝

vecernicci
25. jan 2013

@anibas s tím už nic nenadělá 😀 😀 dělala jsem je s rouškou na "hubě" aby náhodou někdo něco nechytl 😉 jsme si je v lékárně s prckem koupili, že si budem hrát na doktora 😉

lamps
25. jan 2013

ahojte babuľky, pridávam svoju 100-tú tortu, robenú s chrípkou a zapáleným hrdlom ☹. Mali sme všetci doma chrípku a ja s Veronkou a Filipkom máme do toho zapálené hrdlá, tak sme na antibiotikách. Ani neviem, čo ste za ten týždeň popísali snáď sa mi podarí všetko dočítať

anibas
25. jan 2013

@lamps krááásna

pralinka25
25. jan 2013

@lamps torticka milunka krasna a prajem skore uzdravenie vsetkym doma

anibas
25. jan 2013

Žienky normálne by som aj niečo upiekla - keby to mal kto zjesť 😝 😝 mm sa na mňa zlostí, že som navarila segedínsky na 4 dni a on pribral 3 kilá !!! 😀 😀

petoska
25. jan 2013

prosím o radu, jsem začátečník 🙂 co jiného se dá použít místo jedlého lepidla na dort? jestli teda vůbec něco je? děkuji moc

aduskatt
25. jan 2013

@ivkaivka ja som urobila valceky dala k sebe, postacala tak, ako ked farbis a potom vyvalkala.vzniklo toto

vecernicci
25. jan 2013

@lamps krásná, drž se děvče, přesně vím, jak ti je, mně je od tý chřipky ještě blbě od žaludku, jak nemám chuť k jídlu, tak jsem se přistihla, že jím jen jednou denně, tak to musím napravit 😝 ještě, že mám z čeho trávit 😉
@petoska záleží, co chceš lepit, jestli jen ozdobičky, tak stačí trošku vody, nebo naředit trošku potahovky na takovou kašičku a tím přilepíš, jestli chceš lepit jedlý obrázek, tak máznout trošku medem 😉

vecernicci
25. jan 2013

jinak to vypadá, že to chytil i prcek, začíná mu to přesně jako mně ☹ to bude zase noc ☹

ingak
25. jan 2013

@vecernicci ja by som farby nechcela použiť, budu to papať dvojročny a trojročný tak preto by som chcela nieco prirodne

petoska
25. jan 2013

@vecernicci jen ozdobičky, tak mooc děkuji za radu 🙂

pralinka25
25. jan 2013

@ingak a keby si urobila ten zaklad biely? ja sa malym detom snazim robit biele torty s farebnymi doplnkami ked nechcem aby pojedli vela farbiv. bohuzial so spenatom potahovka fakt nepojde. ked tak mozno existuju nejake farbiva bez eciek ale ten spenyt tam bude citit totiz ine je to pouzit akoze do cesta to som citala ze sa tak farbi ale potahovka jezas o niecom inom

sisix
25. jan 2013

@ingak silver spoon koukni na to

lamps
25. jan 2013

@vecernicci no presne ako píšeš, tiež nám nechutí nič papať, krmime sa len liekmi ☹ , ale to sa spraví, ja mám chrípku po 20-tich rokoch

ivkaivka
25. jan 2013

dievčence vdaka, za info a inšpirácie

sisix
25. jan 2013

Marodi, preji klidnou noc a at je rano dobre. 😉

lamps
25. jan 2013

dievčence je tu z vás niektorá s civilným menom Zuzana Hanková? Prišla mi žiadosť na fb a ja netuším o koho sa jedná 😕

anetka1701
25. jan 2013

Zdravím. Omlouvám se, že se takhle "vkrádám", ale potřebovala bych poradit. Chci udělat dceři k narozením dort s potiskem na jedlý papír. Na internetu to nabízí opravdu hodně firem, tak jsem se chtěla zeptat, jestli máte některá dobré zkušenosti a mohla by jste mi jí doporučit. Na ceně tolik nezáleží, hlavně aby to bylo pěkný :o) Díky.

vecernicci
25. jan 2013

@lamps jo děvče, já měla teplotu po 15 letech a umírala jsem jako správnej chlap 😀

lamps
25. jan 2013

@vecernicci 😀 😀 😀 ja zatiaľ neumieram, len som vyradená z prevádzky 😀 😀 😀