Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana92101
16. feb 2013
1zaza
16. feb 2013

@mrka2
@zuzana92101 Ďakujem vám dievčatá, ste zlaté 🙂

lamps
16. feb 2013

@janula.h jaj, ďakujem, ale ja sa ňou vôbec necítim. S mm sme jednoducho dospeli k takémuto rozhodnutiu, tak sme ho urobili a ani jeden z nás to nevnímame ako nejaký hrdinský čin - jednoducho máme doma o jedno krásne, zdravé, niekedy až veľmi živé dieťa viac. A ktorý status myslíš, ten pár dní do zadu?

dadka212
16. feb 2013

@vlada111
@reruna dakujem kočky 🙂
reuna no to je extra red od sugarflair 😉

cabalkova
16. feb 2013

Holky, moc dekuju za libitka u krtkoveho dortu, tolik jsem jich v zivote nevidela, tesi me to skoro stejne jako dnesni krasne pozitivni tehotensky test. 🙂

lamps
16. feb 2013

@cabalkova to je krásna správa, gratulujem 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

cabalkova
16. feb 2013

@lamps Moc dekuju, mela jsem fakt radost z obojiho. 🙂 Ja vim, ze to je nesoumeritelny, ale tak se to seslo. 🙂

janula.h
16. feb 2013

@lamps áno ten a ja som to myslela tak ,že máte veľké srdiečko

lamps
16. feb 2013

@cabalkova treba sa tešiť z maličkostí rovnako, ako z veľkých vecí 😅 😅 😅

mizulienka
16. feb 2013

@cabalkova super sprava, aj ja blahozelam 😉

lamps
16. feb 2013

@janula.h ďakujem 🙂 🙂 🙂

lokalistin
16. feb 2013

@cabalkova gratulace

tinamk
16. feb 2013

ahojte dievcata moja dnesna..krasne diela ste napiekli..

sisix
16. feb 2013

@lamps to je sila, ty lidi si nevidi do huby. A vam ..... velka poklona

vierka0
16. feb 2013

ahojte tortarky, chcem sa vas opytat na farbenie potahovej hmoty..robila som dnes potahovanu tortu, mala som marshmallow potah, ktory som potrebovala nafarbit na tmavo hnedu, dala som tam wilton hnedu, no kym som dosiahla potrebny odtien, z potahu sa stalo cosi podobne mokremu piesku, uplna katastrofa..ako je mozne ze vase potahy su tak sytych farieb ? kedze predpokladam, ze ta zmena konzistencie bola sposobena mnozstvom farby ☹ je rozdiel pri farbeni kupovanych potahovych hmot a marshmallow potahu ? budem vam velmi vdacna za nejaku info, kde nastala chyba 😝

lamps
16. feb 2013

@sisix ďakujem veľmi pekne 😅 😅 😅

mizulienka
16. feb 2013

@vierka0 marshmallow hmotu nezafarbis na syte farby, baby do tej hmoty pridavaju roztopenu bielu cokoladu a ze vtedy sa da lepsie zafarbit...ale podrobnosti neviem, lebo ja pouzivam kupovanu hmotu.

lokalistin
16. feb 2013

@vierka0 MMF sa neda tak dobre zafarbit zacne sa mrvit baby ked chcu velmi syte farby davaju cokoladu do toho,ale lepsie na farbenie su kupovane hmoty,väcsinou pouzivaju smartflex

vierka0
16. feb 2013

@mizulienka kupovane sa farbia lepsie ??

mizulienka
16. feb 2013

@vierka0 ano, ja pouzivam smartflex a on sa farbi uplne super.

vierka0
16. feb 2013

@lokalistin @mizulienka skoda ze som to rano nevedela 😉 tak asi si kupim trosinku smartflexu na taketo tmave vecicky, dakujem krasne za info, fakt som nevedela..ozaj, aku mate spotrebu smartflexu na tortu, napriklad klasicku 26cm jedno poschodie ?

mizulienka
16. feb 2013

@vierka0 ja spotrebujem asi tak 700-750g

vierka0
16. feb 2013

@mizulienka este raz dakujem za info 😉

mizulienka
16. feb 2013

@vierka0 rado sa stalo 😉

nika222
16. feb 2013

Baby co poviete na tie torty na jojke? Ja stale rozmyslam a hladam slova... ci dobre ci zle? Pekne napiekli ale myslím ze to by sme zvladli aj my co niesme vyučene 😉 asi som cakala niečo viac wow.... ale justin bol supis, toho by som nedala 😀 😀 😀 Ja ale nechpaem tych ludi, že načo také torty??? je ich tam päť a pol doma a 150 kilova torta?? šak to by som jedla cely rok...
A neviem ci ste na to už natrafili ale niektoré eshopy maju uz aj 0,7 smartu čierneho, okolo 7 ecok stoji...

mizulienka
16. feb 2013

@nika222 akoze ja by som nedala ani jendu 😀 ja take vobec neviem, este keby som mala klasika okruhlu a na nu nieco vymodelovat, tak oki 😀 😀 😀 😀 😀

a to som dobre pocula, ze ten bieber stal 5000eur?????? asi zle, ze?

nika222
16. feb 2013

@mizulienka ale krb si dala, sak to len orežes do hranata a otlacis podložkou a nasprejujes 🙂 a karamel upáliš... aspon keby to robili z izomaltuuuuuu, jaaaj...
Ten Justin to bola jedina torta ktoru som prepocula cenu, ale ostatne ze 3000 e... 😕

aduskatt
16. feb 2013

@mizulienka dobre si pocula🙂) a tie druhe dve stali 3 tis
som zvedava, kolki budu na zaklade relacie teraz chciet ochutnavky................

osobne som cakala viac, ale asi preto, ze som citalaod baby, ku ktorej mali ist, co po nej chceli a preto im to odmietla

lokalistin
16. feb 2013

@nika222
@mizulienka ja by som to tiez nedala ten ksicht bol super,ale tie gate mohli trosku lepsie tie spoje spravit,krb sa mi tiez pacil,len ja to kukam cez pc a mam to trochu rozmazane podla mna bol zly len moderator ,ze natriet konstrukciu slahackou

dadka212
16. feb 2013

no ja si myslím, že keby sa aspoň 5 z nás spojilo tak by sme dali aj krajšie 😵
teda nejako ma to neohúrilo a hlavne tie blbé komentáre, že burizonku tu skoro nikto nepozná, a tú hlavu, že je to výrobné tajomstvo....akože keď sa tam hlásia nech ukážu všetko to na čo je človek najviac zvedavý nedajú 😝