Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
25. feb 2013

@pristela tak taky šikulka.
Ještě jsem si vzpomněla, že kamarádka má dva kluky a oni se koupali spolu ve vaně, bylo jim 2 a 4 roky. Vzali taťínkovo holení a hráli se na holení. Jezdili si tím po puse a udělali si na krku a u nosu takové malé řezné rány. Kamarádka uslyšela řev a přišla do koupelny a oba krvavé krky, jako kdyby se něčím podřezali a ve vaně plno krve. To bych se asi na místě vyvrátila. 😖 😖 😖

vecernicci
25. feb 2013

@jakelina tak to je mazec 😝 by mě asi švihlo 😀

ajka82
25. feb 2013

@reruna to vyzera ako polystyren vo folii 😉

lamps
25. feb 2013

@jakelina to bola určite scéna ako z hororu, asi by ma piclo

marianabila
25. feb 2013

@zuzana92101 chcem sa opytat,ako sa robia dlzne a makcene nad pismenka,ked na sablone s pismenami nie su?dakujem

timotejkabrejkova
25. feb 2013
aduskatt
25. feb 2013

@marianabila makcen si urobis z pismena V, odrezes si to, kde sa pismeno spaja, ved vies🙂

timotejkabrejkova
25. feb 2013

@hankyt nadhernééé

adka_praha
25. feb 2013

ahojte... idem vas otravovat... 😨 mam robit tortu s barbie... nemate nejake sikovne obrazky? najlepsie by bolo zminimalizovat potahuvku na uplne minimum a uplne the best by bolo nepouzit ju vobec... 😅 nemate nejaky link, kde by boli sikovne rady, tipy, co sa da spravit s kremom a striekackou???? 😒 veeeelmi pekne dakujem...

timotejkabrejkova
25. feb 2013

Žienky ja som v škole v prírode postrihala záclonu pre bábiku na závoj a tak zavolali rodičom že to musia prísť zaplatiť 😀

timotejkabrejkova
25. feb 2013

Žienky čo sa mi dnes stalo ja tu s vami do obedu na nete dvihnem hlavu a bolo pol dvanástej a obed neuvarený 🙂 to sa mi ešte nestalo 🙂 Joj presťahovala som sa za partnerom od domova cca 90 km a tak som odišla od celej rodiny a priateľov tu nikoho nepoznám a ešte som si tu nenašla prácu a tak som rada že môžem s niekym pokecať. Druhý krát ma pošlite variť Ďakujem 😀

timotejkabrejkova
25. feb 2013

adka_praha

adka_praha
25. feb 2013

@timotejkabrejkova ta ruzova vyzera tak jednoducho krasne 🙂 a este nejaky navod? 😅

emilkaaa
25. feb 2013

@lamps a ked môžem poprosiť cez aku stranku objednávš lebo ja som objednavala cez natortu.sk a rose rosado tam nepiše a bojim sa či ta rose je rovnaka ako použivaš ty. a ešte jedna prosba skušala som robiť ľaliu no neopodarilo sa asi som mala tenke drotiky lebo každý sa krutil v inú stranu, ty použivaš aku hrubku? dakujem za radu

timotejkabrejkova
25. feb 2013

@ adka_praha

adka_praha
25. feb 2013

@timotejkabrejkova kde si k tomu prisla? ja bud neviem hladat na nete, alebo si kuzelnik... 😅 😀 😵

timotejkabrejkova
25. feb 2013

@adka_praha skús zadávať cez google aj v iných jazykoch.

hankyt
25. feb 2013

@reruna to nie je torta to su polisirenove kruhy

rachel36a
25. feb 2013

@timotejkabrejkova ja používam flower a tiež sa mi tie kraje nevlnia, asi ešte neviam ako na to

reruna
25. feb 2013

@hankyt ha, ha - ale víš, že jsem si to myslela, že to vypadá jako polystyrén - jen mi bylo blbé se zeptat - co kdyby to byl dort a ty ses urazila 😀 😀 ale kvítečky máš opravdu krásné 😉

timotejkabrejkova
25. feb 2013

@rachel36a Takže niesom sama 😀

lamps
25. feb 2013

@emilkaaa ja mám presne túto: http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/farba-gel..., problém s točením drôtika v lupeni som mala donedávna aj ja 😀 😀 😀 a dievčence tu, mi poradili, aby som lepšie popritláčala hmotu ku drôtiku. Na konci drôtika robím také očko, dobre popritláčam kosticou a nechám poriadne do druhého dňa vyschnúť. Netreba ich kontrolovať a pozerať, kým nie sú suché

reruna
25. feb 2013

@adka_praha kamarádka dělala takovou krémovou barbínku - krém je klasický krém máslový nastavovaný kaší, ten perfektně drží, ale tu trpělivost na stříkání těch pusinek bych neměla, to bych raději potáhla

lamps
25. feb 2013

@timotejkabrejkova tu sa dobre kecá, mne sa stáva, že sa tu zabudnem večer, pozriem na hodiny a je aj po pól noci 😀

rachel36a
25. feb 2013

kočeny moc ďakujem za všetky páčitká a rady....

rachel36a
25. feb 2013

@timotejkabrejkova ma to aj štve, že mi to nejde,chcela by som ísť na nejaký kurzík ak by bol niekde v okolí

aduskatt
25. feb 2013

@lamps ako vcera, ze?🙂))