Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
4. mar 2013

@pipka ked robila ten kaktus tak tie hrany na nom z ktorych vybiehaju ostne tak tie cele stipkala nechtami, namiesto kliestikov, vraj to je jej najlepsi nastroj 😝 a na konci ked robila tie kolaciky s plnkou navrchu tak do tej plnky davala kusok kandovaneho pomaranca a strkala to tam tak ze do toho zaborila tie nechtiska, no ja by som to jest nechcela 😝

wera.g
4. mar 2013

jaaaaj a nechceš sa prísť ku mne vyblázniť? 😀 podelím sa rada, ja najbližšie týždne neviem čo skôr, hoci kvietkových moc nebude 😅 🙂 @lamps

lucula73
4. mar 2013

@kader ahoj,tak ako ti už napísali,ten krem čo si upresnila,nesmie ísť pod poťah,je tam veľa pudingu.........aspoň 500gr. masla keby si tam dala,tak snáď.........najlepšie len maslom s cukrom potrieť,prípadne zbytky korpusu primiešať 😉

dm1
4. mar 2013

@kader tak je to kremom tam by si musela dat az 2 masla cize 1:1 pomer mlieka a masla pod potah. Ono kludne do zbytku kremu zaslahaj este maslo ak ti zostane krem a obtri to pod potah alebo iba maslo s cukrom a pripadne odrezkami

bambula1307
4. mar 2013

@kader do vnutra mozes dat krem aky chces, ale vrch treba viac masla. Na 0,5l a 2 pudingy ja davam 2 masla a 20gkg cukru. 😉

kader
4. mar 2013

@lucula73
Takže dovnitř do dortu to dát můžu, ale pod potahovací hmotu buď přišlehat ještě máslo, nebo to potřít čím?
A ty broskve nevadí?
A jak hodně se má ta hmota rozválet?
Děkuju moc!

lamps
4. mar 2013

@wera.g 😀 😀 😀 ja by som aj, len si ďaleko 😅

kader
4. mar 2013

Holky, jste zlatý!

bambula1307
4. mar 2013

@1zaza joooj nadherene diela..ja tiez ukladam..akoze sa neda neulozit 😉

kader
4. mar 2013

Takže pokud tam přidám to máslo a potřu to tím, tak mi to pouštět už nebude?
A já myslela, že je to tím mléčným marcipánem, nebo těma broskvema! 🙂

bambula1307
4. mar 2013

@kader broskyne urcite nie do toho cim budes obotierat..do vnutra mozes..na vrch nie. Ja si tiez robim mliecnu potahovku a rozvalujem na cca 2-3mm

lamps
4. mar 2013

@kader môžeš potrieť maslom, do ktorého mašľaháš zvyšky korpusu a touto kašičkou potrieš celú tortu, dáš ju stuhnúť do chladničky a potom ju potiahneš, hmotu treba rozváľať asi na 4 mm

wera.g
4. mar 2013

@lamps pošlem ti teda zopár mojich objendávok a zavolám zákazníkom, že sa o málinko zmení miesto odberu? 😀 😀

kader
4. mar 2013

@bambula1307
No já mám tenhle recept a chuťově je Mňam.
0.5kg fondánu
0.5kg moučkového cukru
150g plnotučného sušeného mléka
125g omegy
popř. pár kapek vody

Je to OK ?

lucula73
4. mar 2013

@kader ano,dovnutra akýkolvek krem ,ale pod poťah nie................
a hrubka?neviem,ako máte radi,niekto guľa natenko,niekto hrubšie.........má to aj výhody aj nevýhody.......hrubší poťah lepšie zakryje nerovnosti a netrhá sa tak ako tenký poťah 😉

lamps
4. mar 2013

@wera.g no neviem, či by boli ochotní ísť od Malaciek až do PE 😀

hankyt
4. mar 2013

@mamamajka citala som ze miesto čer.far.davaju do RED VEL cviklovu štavu

wera.g
4. mar 2013

za tvojimi tortičkami? kamkoľvek 🙂) ale fakt škoda, že si tak ďaleko, by som si u teba zajednala kurz na tie tvoje neskutočné postavičky, stále si ich obzerám 🙂) mala by si z niečoho trvácneho aj tvoriť, ako umenie 😉 @lamps

muffinka8
4. mar 2013

Prosím vás, ak zjemním parížsku krém (bez masla) s mascarpone čo sa k tomu hodí okrem ovocia? Aby to nebol len korpus a krém 😕

bambula1307
4. mar 2013

@kader myslim, ze recept je ok..ak ti chuti 😀
Ja mam trochu iny
ja davam
na 500g pr. cukru
250g plnotucneho sus mlieka
lyzicu glukopuru a tolko vody kolko potrebuje na zmiesenie...iny som neskusala... 😎

mimcak
4. mar 2013

@lawli Ďakujem ti tá stránka čo si dala je super ,celkom dobre veci tam majú. 😉 A ďakujem Vám všetkým čo ste mi pomohli. Tak uvidím čo si vyberiem,budem dumať celú noc 😒

lamps
4. mar 2013

@wera.g 😅 😅 😅 tak si urob výlet 😅 😅 😅 a vieš, že si plánujem kúpiť nejakú modelovaciu hmotu, takú, čo schne na vzduchu, niečo ako modurit a chcem niečo vyskúšať, hlavne kvôli mojim babám, tie sú vždy nešťastné, keď sa im pokazí postavička z torty

pristela
4. mar 2013

@tinamk jee, dakujem , si zlatáá 😀 nie je len z hmoty vymodelovaný , on nebol velky , toto je tusin on : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3562766...

1zaza
4. mar 2013

Všetkým ďakujem za palčeky 🙂
@pipka @lussy23, @elamaslakova, @zuzana92101, @lamps, @jakelina, @dm1 dievčatá ste zlaté, ďakujém

wera.g
4. mar 2013

@lamps jaaaj rada by som rada, keby bolo viac času, hneˇd ťa otravujem, že kedy budeš mať na mˇna čas 😀 Noo, tak to si hneˇd nejakú krásnu od teba objednám, už sa neviem dočkať 😵
@pristela Pristelôčka že si na mˇna zabudla, žeee? 😉)) a prosím prosím, nemáš nejaký fotopostup podľa ktorého si robila bicyklík tak aby stál? ˇDakujem 😉

kader
4. mar 2013

@bambula1307 Děkuji, určitě vyzkouším taky!

lamps
4. mar 2013

@wera.g ja viem, čas je uzkoporfilový tovar ☹

pristela
4. mar 2013

@wera.g nezabudlaaaa , zajtra sa obetujem , nejdem na výlet čo idú moji ☹ ☹ nemôžem- tu vidíte vyhody práce z domu ☹ dnes som musela spichnut Pipinu , este namalovat ju a zajtra strihnem teba 😀 len este netusim ako 😀 😀
Bike som aj fotila ale kde to mam to netusim 😕 ono mne v pohode stal sám , idem mrk ci mam tie fotky 😕

wera.g
4. mar 2013

@pristela nieeee to v žiadnom prípade, kvôli mne neruš svoj program, rodinka je na prvom mieste, ja fakt počkám, vážne 😉 ja len či si náááhodou nezabudla na mˇna, ale viem že máš toho veľa, každopádne mne to fakt neponáhľa natoľko aby si nešla kvôli mne na výlet, to neroob 😉 joj ak by si mala fotky, to by bolo super 🙂 lebo ten môj bol labilný a to len ležal a na stredu musím stojatý spraviť :-/

wera.g
4. mar 2013

@lamps presne ako vravíš ☹