Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
25. mar 2013

@emilkaaa ťažko povedať, ktorý krém je naj... každému chutí niečo iné, ale skús pozrieť do tejto témy: https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ možno nájdeš niečo, čo bude vyhovovať práve tebe. Ja robím parížsky často a zatiaľ sa mi vždy podaril - na 1 šľahačkovú smotanu dávam 100g horkú čokoládu spolu ich prevarím a dám chladiť do druhého dňa, hneď po vytiahnutí z chladničky to vyšľahám (pre istotu dávam 1 štužovač šľahačky dr. Otker) v tej istej miske, v ktorej bola šľahačka v chladničke

jakelina
25. mar 2013

@florentina 😀 😀 a byli jste to na fotce vy dva??? 😀 😀 😀

zuzana_1
25. mar 2013

@aduskatt a piect nic?! 😕

florentina
25. mar 2013

@jakelina podoba čistě jen náhodná 😎

aduskatt
25. mar 2013

@zuzana_1 ale ano, len neviem co, mozno zopar vanilkovych rozkov, zltkovy rez a hovoto🙂) urcite nebudem vypekat, ja osobne velku noc viacmenej ignorujem🙂

mimcak
25. mar 2013

Ako namiešam bordovú farbu?

daducha
25. mar 2013

@jakelina aj ja som rovnako ako sa povie po Vasom " cáklá " 😀 .Nedavam detom skoro nic farbene,chemiove, lestene a neznasam gumenych medvedikov 😝 .Radsej im kupim drahsiu 65% cokoladu a aky su stastni 😀 .A jogurty podobne iba ozaj smotanove,moje deti nikdy nemali v ustach Kostikov,Monte a podobne blbiny.A uz som vylucila aj jeden u nas velmi popularny zvolensky jogurt,zistila som ze je tam modifikovy skrob,tak uz mi ostali iba sabinovske 😀 a Vasa Hollandia,ten je skvely ...

jakelina
25. mar 2013

@daducha přesně tak, já si na to taky hodně dávám pozor. Však to je investice do zdraví a to to nejdůležitější co může být. Ono když člověk fakt poctivě čte složení všeho tak žasne. Sirupy i sušené ovoce si dělám sama doma, protože to sířené co se prodává to je hnus. Chce to věnovat tomu nákupu víc času a pročítat složení. Teď už vím co je dobré a co ne a jenom když kupuju nějaké nové zboží, tak se v obchodě zdržím, než to nastuduju. 😝 😝

aduskatt
25. mar 2013

@mimcak do cervenej malilinko ciernej.......
alebo kupit gelovku Burgundy

zuzana_1
25. mar 2013

@aduskatt moj pristup 🙂

bambula1307
25. mar 2013

@jakelina dievcence plne schvalujem vas pristu k farbivam a konzervantom..tiez sa sazim doma co najviac dopestovat ..zeleninku aj dzemiky a sirupceky..predsa je to naj. Len ten moj manzel ma nechape..ten chce vsetko nakupovat... ☹

katkak23
25. mar 2013

baby ked niekto chce čoko čoko tortu aku robievate....coko korpus a nutelovy ci parizsky co cokopribinak....no ja neviem....poradte lebo parizak mne osobne neeeskutocne chuti s orechovym korpusom :o(

aduskatt
25. mar 2013

@katkak23 cokocoko s parizakom🙂))a niekedy banany alebo visnovy frutafill🙂

muffinka8
25. mar 2013

@aduskatt keď dávaš banány krájaš ich na kolieska, alebo tak celé len na polovicu? A koľko vydržia kým zhnednú?

aduskatt
25. mar 2013

@muffinka8 na kolieska, ked je to pre babatka, tak rozmixujem, ale to do pribinkau🙂) inak, oni nezhnednu, lebo krem ich zakonzervuje🙂 leda tak od cokolady🙂

njonja
25. mar 2013

Ahojte moje zlate..odmlcala som sa s tortami, lebo som sa uz viac zaoberala pecenim, ako vlastnym synom a rodinou..Tak som si naordinovala tortovu pauzu 😀 . Takze tu su len moje posledne dve... a @pristela srdienko, ty ma stale prehliadas! Kuk FB, som ti odpovedala na tvoju spravu🙂

slavkakuckova
25. mar 2013

@peroli to je pekná torta 🙂

anibas
25. mar 2013

@wera.g mne sa páči táto 😀 😀 😀

mimcak
25. mar 2013

@aduskatt Ďakujem

aduskatt
25. mar 2013

@anibas ta je perfektna🙂)))

daducha
25. mar 2013

Ahojte, moje najnovsie,tu hranatu pre surodencov som mala viac menej urcene, ze obdlznik,pre maleho vyssi a auticko a kittina ,srdiecko muselo byt ruzove s vlnkami na vrchu okolo 😉 ,poschodova bola pre maminu na oslavu narodenin,ako vzdy ked peciem pre rodinu kvety som nestihala robit tak som oskubala svoje zive 😀 ...Ale maminka ani nechcela nic vycackane,ked vidi aka som unavena,tak si aj sama chcela piect ,ale to som jej nedovolila 😉

daducha
25. mar 2013

@jakelina no ved prave to susene ovocie nechapem preco musia síriť,normalne mam problem zohnat bez toho a ked som aj nasla v bio obchode tak ma zabila cena ze 4 Eur za asi 150g ☹ .Ale medzi kamoskami som ako exot 😀 vsade okolo deti jedia vsetko mozne,moji este v zivote salam ani pastetu ,ani ziadne majinezove salaty nechutnali a zijúúú 😀 .vyprazam tak raz za mesiac,aj to file,rezne jedli asi raz v zivote u maminy 😀 .ale tak hadam sa mi ta investiacia do ich zdravia vrati 😉

aduskatt
25. mar 2013

@daducha ja doma vyprazam asi raz za pol roka🙂

dm1
25. mar 2013

kocky pridavam svoje vikendove teda 2 boli na sobotu rano a tu klobaskovu som brala do roboty kolega si dal spravit tak to som robila nedelu. vsetko som mala opakovacie a aj mi to momentalne vyhovovalo aspon som nemusela rozmyslat co kde lebo nebol na to moc cas sme behali kade tade 😝. ta lalia vypada tak divno nafarbena ale nebolo to take zlte ten stred 😕 bolo to take jemnejsie neviem preco to tak blesklo 🙂

aduskatt
25. mar 2013

@dm1 ta klobasa ako ziva🙂))

dm1
25. mar 2013

@daducha krasne vsetky a tie orchidejky su prekrasne aku mas formu? na take este nemam vykrajovacku 🙂

aaaaaaa uz citam ze su zive 😀

jakelina
25. mar 2013

@dm1 psala, že jsou živé ty orchidejky, alespoň já jsem tak pochopila

dm1
25. mar 2013

@jakelina uz aj ja ale ja najskor pozriem obrazky a az potom citam 😀

jakelina
25. mar 2013

@dm1 vždyť se nic neděje 😉

eliska22
25. mar 2013

@njonja krásne 😵