Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

levandulka3
6. apr 2013

minulý týždeň som si naordinovala oddych, ale tento pokračujem: svadobná do daru, narodeninová pre chlapa,kvietková vo vintage štýle (poslala som ju do súťaže preto je tam nápis) a dinosaurová

lamps
6. apr 2013

@halienka skús počkať a keď tak daj ďalšiu vrstvu farby, ja používam tie z drogérie a som spokojná, dobre farbia aj hmotu aj sa mi s nimi dobre maľuje

eliska22
6. apr 2013

@levandulka3 nádherné torty, veľmi sa mi páči tá svadobná, taká krásna čistá palec hore 😵

zozo111
6. apr 2013

@eliska22 ahaa, dakujem.. a to ako s tam dava ta biela coko, to prvykrat citam 🙂 roztopena klasicka biela cokolada? uf, to som necakala 😀

halienka
6. apr 2013

@lamps a nezostávajú ti tam také nerozpustené kryštáliky?

lamps
6. apr 2013

@halienka nie, nezostávajú. Musíš to miešať, kým sa nepustia

antareta
6. apr 2013

Ahojte, máte to všechny nádherné. Já se to teprve učím od vánoc 🙂 Poradily byste mi, jak udělám marcipán, aby byl hladký a lesklý? Mě se zdá, že jej mám matný a jakoby se chtějí dělat miniaturní póry. Třeba ukážu ten, co jsem dělala svojí Terezce.

eliska22
6. apr 2013

@zozo111 ja to robím ta, že si do misky kde topím v mikrovlnke cukríky, dám najprv čokoládu nalámanú, strčím do mikrovlnky a keĎ je roztopená, ale nie celkom, tak tam dám cukríky a pokračujem ako vždy 😉 ale dá sa nájsť tuším aj recept na toto, ale neviem kde, len tam pridávajú aj šľahačku a ešte niečo 😝 ja len takto robím a v pohode sa zafarbí hmota 🙂 len je potom samozrejme iná konzistencia, rýchlejšie tuhne a inak chutí 😉

levandulka3
6. apr 2013

@eliska22 ďakujem ale nebola svadobná bola k 18 tke, ale dotyčná tam nechcela číslo vraj by ju to pokazilo 🙂

levandulka3
6. apr 2013

dievčatá pomooooooc vraj víla cililing 😢 😢 😢 😢 kto to za mňa urobí, nájdem v dvojke postup??

lussy23
6. apr 2013

@levandulka3 krásne tortičky
@antareta krásn tortička, tie zvieratká sú krásne vymodelované

lussy23
6. apr 2013

@mima595 je krásna
@dada2007 krásnučké
@nanima pekne tortičky

pipka
6. apr 2013

@lussy23 tie zvieratka su podla mna hracky-figurky 😉

lamps
6. apr 2013

@antareta aký marcipán si doma robíš? inak máš takmer taký istý obklad aj prac. dosku ako ja v mojej kuchynke 😉

mima595
6. apr 2013

@antareta -nerobis marcipan zo suseneho mlieka??,

antareta
6. apr 2013

jj, zvířátka jsou koupené - LPS, dcerka si je chtěla nechat na hraní a mě ubylo práce 🙂

lussy23
6. apr 2013

@dm1 nádherné tortičky
@petulas tie psoledné dve tortičky ten vláčik a bábika aj to prasiatko sú veľmi peknučkééééééé.. a tie prsia - ja nemám rada takýto typ toriet, teda ich ani nechválim... teda nie je to o tom ,že by boli zlé, ide o ten môj osobný dojem z takýchto toriet. 🙂
@zuzana92101 krásne tortička @tinamk nádherná tortička @eliska22 prekrásna tortička, čistá a jemná

antareta
6. apr 2013

@mima595 ano ze suš.mléka, a přesívám poctivě

antareta
6. apr 2013

@lamps kuchyň možná, ale kdybych tak měla i tak krásné dorty jako ty...

lussy23
6. apr 2013

@mia114 nádherná waw.
@pristela prenádherné dielka
@njonja nádherné. neviem čo je to garnela a vyzerá suprovo

antareta
6. apr 2013

tento je můj úplně první

lamps
6. apr 2013

@antareta keď je kuchyňa aj torty časom budú, len to chce čas a trpezlivosť 😉 a pozerám, že máš dcérku Terezku aj ja mám doma Terezku

pipka
6. apr 2013

@levandulka3 pristelka uz robila cililing aj viacere, tak pokukaj alebo popytaj od nich 😉

lussy23
6. apr 2013

@gabina275s krásna
@anibas prvé tri krásne.
@bambula1307 nádherné tortičky aj tá baletka.
@janulkamartinko nádherné

lussy23
6. apr 2013

@antareta krásny

antareta
6. apr 2013

@lamps - asi budeme mít něco společné 😉
@lussy23 - díky, ale musím hodně trénovat (ale kdo to bude všecko jíst?!)

lamps
6. apr 2013

@antareta moja prvá tortička vyzerala takto

halienka
6. apr 2013

@lamps aha, tak som to asi krátko 😀 no neva, nabudúce budem múdrejšia, moc pekne ti ďakujem, si poklad 😵 maľujem prvýkrát, tak to tak aj vyzerá 😀

lussy23
6. apr 2013

@lifinka krásna
@zklimekova krásna
@jakelina nádherný
@evala777 krásnučké tortičky @janulah - krásnučká tortička
@mariann2 veľmi s ami páčia tí folkloristi . nádherní sú
@jankaferancova krásnučká @nika1985 to je nádherná tortička