Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
9. máj 2013

@dajna11 nádherne kvietky.Aku prachovu farbu si na ne použila velmi pekná jemnučká takú by som chcela. 😵

lamps
9. máj 2013

@mia1111 sa teším s tebou, sme dve vytešené 😀 😀 😀 😀 😀 ja som sa hrajkala dnes doobeda, frutafril som už tiež mala chuť vyskúšať 😀 😀 😀 😀

lucula73
9. máj 2013

@lamps aj ja som skúšala,je to lepšie ako včera,vybrať mi šla pekne,len je asi presušená......ale ak sa mi podarí,na tortu ju dám............len neviem,ktorou stranou?ktorá je líce?a rub,lebo nie je rovnaká z obidvoch strán 😕

lamps
9. máj 2013

@lucula73 rub je tá strana, ktorú vidíš, keď máš kraju ešte vo forme

lucula73
9. máj 2013

@lamps no ešte že som sa opýtala,lebo som si myslela presne opak 😀

lamps
9. máj 2013

@lucula73 ja si myslím, že je to tak, ako som písala, je krajšia z tej strany, ktorou je schovaná vo formičke

pristela
9. máj 2013

@mamcas 😀 neblázni , aka konkurencia? my si tu holky z mojho okolia aj formicky, formy a pomocky poziciavame a aj radime navzajom, nakupujeme jedna druhej atd atd...takže uplne v pohode 😅 😅 😅
albumy mam tu : https://www.facebook.com/zanet.marodiova/photos... s pecením su tam dva ten jeden je od uplne prvej torticky 😝

mia1111
9. máj 2013

@lamps - Andrejka, ešte sa predsalen opýtam, silikónku máš v trúbe na plechu, či len na mriežke? 😉

lamps
9. máj 2013

@mia1111 na plechu

mamcas
9. máj 2013

@pristela vy ste tu veru super parta 🙂 ja chodim pozerat co vytvarate kazdy den a aj citam,lebo par torticiek som s kamoskou urobila,len ako vidim vlastne o tom vieme prt :D teraz mame kazda doma babatko takze pecieme uz len pre rodinu a mna caka torta pre manzela tak musim nieco vymysliet 🙂 som rada ze ste take zlate a odpovedate aj neznamym 🙂 dakujem,idem kuk tie tvoje torticky 🙂

aduskatt
9. máj 2013

@mamcas nic Ti nebrani sa do nasej superparty pridat🙂

blcha
9. máj 2013

ahojte babulky tak u mna dobojovane juuj ale sa mi straaasne nedarilo tak aj tie torticky tak vyzeraju ali im dam aj zlavu alebo co 😝 😝 😝 obidve svadobna fialkova je orechovy korpus rafaelo krem a cucoriedky 4,5kg a dvojposchodova spodok cokokorpus banany pribinacik vrch mramorak banany parizska slahacka s mascarpone
a este moje pomocnicky

mia1111
9. máj 2013

@lamps - ďakujem, akurát som Ti šla písnuť, že som si kukla lepšie priložený návod na použitie 😀 😀 😀

dajna11
9. máj 2013

@mimcak dakujem,juj mja zabi ma ,mám odlepenu etiketu🙂 ale je to od sugarflair...asi pink neviem presn 😀

lydik
9. máj 2013

@bambula1307 super, ze si vsetko podrobne rozpisala. Ja- zaciatocnicka mam aspon o nieco lepsiu predstavu o takychto krasnych tortach. Viem, ze na to nieje vzdy cas, ale pomoze to🙂

bambula1307
9. máj 2013

@blcha nahodou mne sa tie torticky pacia..ziadne zlavy nedavaj 😉

bambula1307
9. máj 2013

@lydik som rada, ze ti to pomoze, ja si kazdu torticku zapisujem do pisanky..komu, kedy..co nato aku velku..material....a aj vyslednu vahu aby som sa vedela spatne kuknut a zistit 😉

lamps
9. máj 2013

@mia1111 a ešte ma napadlo, ja som si zarábala hmotu z 80 g prášku a 100 ml vody a je toho teda dosť, stačila by mi aj polovica, neviem, koľko krajok budeš robiť, ale asi sa oplatí radšej si zarobiť hmotu na dvakrát lebo zvyšnú, ktorú nespotrebuješ vyhodíš

blcha
9. máj 2013

baby neplanujete nahodou neake stretko bo ja by som urcite prisla a neake dobra dusa by ma tam mohla naucit robit kvietky lebo to je hruza somnou a to som sa este nedostala ani k postavickam ale caka ma pat a mat som zvedava ako to vypali ale teda tie kvety by som sa chcela naucit robit hociake 😉

abriela
9. máj 2013

@blcha aka krasne a zaujimave torticky

bambula1307
9. máj 2013

@dajna11 no teda jake fesandy si usulkala a tvaricky peknucke..kridelka by ma tak nenapadli..super..sikovna tesim na tortusku 😀

dajna11
9. máj 2013

@mimcak a ešte som ich dotienovala farbičkou rainbow dust pearl blush pink,tá je velmi krásna jemná ružová s perleťou 😀

dajna11
9. máj 2013

@bambula1307 dakujem,to bola požiadfavka takéto krídla tak prvý krát som skúšala a vyzerá to super 😀

mia1111
9. máj 2013

@lamps ďakujem moja, no ja som čítala, že 250g prášku je tak na 10-15 krajok, tak ja určo urobím najviac z 50g, na odskúšanie, nech sa naučím. Kúpila som si 2 balenia po 100g, tak hádam mi to na istý čas vystačí ;).

@dm1 - keď budem chcieť náááááhodou časom farebnú krajku, tak vody dávam tak isto, ako je v návode, len pridám trošku gélovky? Či dávaš viac/menej vody?

alexandrakocikova
9. máj 2013

Baby potrebujem rýchlo rady ako urobiť takéto ženské telo....http://www.gabika.wbl.sk/Torty-pre-dospelych.ht...
poprípade fotopostup

megies777
9. máj 2013

babuľky prosím o radu Možno ste tu už o tom písali ale neviem kde by som to hľadala, keďže je tu toho neskutočne veľa 🙂 tak ak vás moc neotravujem poraďte mi prosím ak robíte so Smarflexom ako to funguje? ja som doteraz aj modelovala z poťahovky (Dama Top) ale len také menšie prkotinky. Teraz robím kalich na PSP tak som zvolila Smarflex lebo by mal lepšie držať a ztuhnúť. Ibaže mi praská. Kde robím chybu?

bambula1307
9. máj 2013

@megies777 myslim, ze chybu nerobis, dievcence tu viac x pisali, ze im postavicky zo smartflexu pukaju..ked robia dopredu. Na pricinu myslim, zatial nikto neprisiel.. ☹ . Ja osobnu skusennost zatial nemam..kalich som robila z MMF

reruna
9. máj 2013

Ahojte, já vás vůbec nestíhám číst, kluci jsou zase nemocní, starší má zánět obou uší, práce hodně, do toho peču dort tetě k 80. narozkám, medovník a citronovo-meruňkové řezy, no jsem ko, tak aspoň si prohlídnu vaše výtvory.

megies777
9. máj 2013

@bambula1307 a to držalo dobre? Ja som spravila perfektný z Damy ale mala som ho dolu hlavou na jabĺčku postavený 2 dni a stále bol mäkký. Keby som ho postavila na nohu tak by sa zvlnil a tak som skúsila tento Smarflex ale som sklamaná.. Kedysi som robievala poťah z MMF ale nemodelovala som z toho a navyše myslela som si že toto je šikovnejšie. Moja chyba..

bambula1307
9. máj 2013

@reruna juuj chudatko nase, to mi je luto...snad sa aspon deticky skoro vyzdraveju, moja ma tiez kasel riadny ☹