Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

emilkaaa
18. máj 2013

@lamps a ešte keď môžem poprosiť ružovu presne názov farby a modra tiež nazov budem sa snažiť niečo pomiešať a vytvoriť.

macamac
18. máj 2013

@luciahromadkova ďakujem 🙂
práve ich robím...a nejde to
ja mám tú vytláčaciu formu, mi poradila jedna, že tam dám marcipán, na chvíľu do mrazáku a vytlačím...
ale nejak mi to nejde 😒

evala777
18. máj 2013

moje tohotýždňové dielka... 😉

macamac
18. máj 2013

BABYYYYYYY
som na nervy!!!!
poraďte mi prosíííím
ako sa robia tie vytláčacie písmenká??
už len meno mi chýba na tortušu pre dcérku

ĎAKUJEM!!!!! 🙂 🙂 🙂

lamps
18. máj 2013

@emilkaaa juuj, keď ja tie farby miešam tak hala-bala 😀, niekedy dám do fialovej W. violet trochu ružovej W. rose, niekedy zmiešam modrú W. royal blue s troškou červenej z drogérie a niekedy miešam len modrú a červenú z drogérie 😀 to ani neviem, či som ti pomohla 😀

lamps
18. máj 2013

@macamac vyváľaj si na tenučko hmotu, nechaj ju chvíľu uschnúť na vzduchu, potom vy narež obdĺžničky veľkosti písmen a šablonu si polož písmenkom, ktoré potrebuješ na hmotu a pritlač, pošúchaj ním po doske a ak máš tú vytláčaciu šablónu stlač zo zadu tú lištu a písmenko ti vypadne samé. Ak máš obyčajnú šablónu trochu ňou buchni o dosku a písmenko vypadne

levandulka3
18. máj 2013

Rýchlo pridávam fotečky a letím do Trenčína na výstavu stretneme sa večer 😉 tá prvá je pokus o Spievankovo a posledná ježková bola špeci zadanie 7 ježov s menami

karmenta
18. máj 2013

@gabina275s to nevím, také mám první, ale vzhledem k tomu, že tip na rozdělení 3 pruhů mezi 3 maminky tady padl od zkušených holčin, tak snad to bude ok 🙂

benjik
18. máj 2013

Ahoj dámy, přišla jsem vás zkouknout,to není ani možné ty nádhery tady! vše je neskutečně dokonalé a nádherné!

@jakelina ten rákosníček! 😵 😵 😵 😵 😵 krása! S dovolením si ho ukládám.

dadulka271
18. máj 2013

@denisak77 kraasne torty prosimta na tej poslednej to mas aku formicku na ten krizik a na to okolo toho ruzoveho je to kraasne 😉

ivkaivka
18. máj 2013

ahojte, neviete mi poradiť, kde nájdem šablonu na chlapčenské capačky - ale takú polopatistickú- aby som len prekreslila - 😀 Ďakujem

macamac
18. máj 2013

@lamps Ďakujeeeeeeem 😵 🙂 😉

zz134
18. máj 2013

@lamps a tuhne ten krem v pohode? lebo je taky nejaky tekutyyyyyy

maya30
18. máj 2013

@lamps ta rybka nema chybu, je nadherna 🙂 😵
@pralinka25 krasna postavicka, ten ksichtik sa ti podaril 🙂

makda
18. máj 2013

ahojte kocky, sikovnice. nemate prosim vas niektora fotopostup na bobra? resp. kde by som to mohla najst? dakujem 🙂

vlasta80
18. máj 2013

tak takto dopadlo to pivo🙂

lamps
18. máj 2013

@zz134 Tak pridaj ešte Crém Olé trošku

chavierka
18. máj 2013

Žienky, keď robíte pribináčkový krém, tak ho robíte celý mixérom? myslím šľahačku s ole a cukrom tiež mixujete a potom ked pridáte tvaroh, len ručne miešate, či mixerom? (aby som to nepokašlala....) Díky, pekný deň

katuskad
18. máj 2013

@chavierka ja capnem všetko naraz do misky a spolu vyšlahám.....

aduskatt
18. máj 2013

@chavierka tiez tak ako @katuskad , vsetko do misy naraz a vyslahat

chavierka
18. máj 2013

@katuskad myslíš tým aj tekutú smotanu, alebo už spravenú šlahačku a potom všetko naraz mix

katuskad
18. máj 2013

@chavierka aj tekutú smotanu.....

kohutovci
18. máj 2013

Ahojte Sikulky.. idem si k vam po inspiraciu.. buduci tyzden mame spojenu oslavu viacerych oslavencov v rodine.. a chcem robit spolocnu tortu.. mate nejake napady? 🙂

chavierka
18. máj 2013

@katuskad ďakujem pekne

vlasta80
18. máj 2013

A minulotýždňová pre nášho Lukaška

aduskatt
18. máj 2013

@chavierka nemusis nic vyslahavat dopredu, vsetko ako povyberas z kelimkov a obalov slahnes do misy a zmixujes... 🙂

dadulka271
18. máj 2013

Tie krajky s magic decor su take krasneee rozmyslam si aj ja kupit len keby to nebolo takee draheee nechce ist niekto napoli? 🙂

benjik
18. máj 2013

@pristela ten dort s duhou! páni! nádhera!

benjik
18. máj 2013

@asianflower ten NY dort! neskutečné!

benjik
18. máj 2013

Prominte,že nekomentuji všechny dorty,blbne mi net,ne vše se mi odešle nebo načte.Ale líbí se mi vše,už ted jsem si vyhlédla inspiraci na x let dopředu.Jen kdyby bylo komu péct,peču jen pro rodinu.To stěhování před rokem a půl mi přerušilo většinu kontaktů.