Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
20. máj 2013

@aduskatt - už sa zamýšľam. Hambím sa jak pes, že takú nedokážem 😀 😀 😀 😀

aduskatt
20. máj 2013

@mia1111 no ved to.........prave som sa aj ja zamyslela a tiez sa tusim pojdem hanbit, preventivne, lebo to by som ani ja neurobila🙂

mia1111
20. máj 2013

@aduskatt - uff, som si vydýchla, ja som sa bála, že len ja som taká neschopná 😅 . Ale naučím sa robiť 1,5-2-kilové torty, aby sa z nich najedlo 20 chlapov futbalistov 😀 😀 😀

aduskatt
20. máj 2013

@mia1111 tak to si potom daj patentovat🙂

pristela
20. máj 2013

a som zabudla vlozit foto fotbalka madrid 😝

mia1111
20. máj 2013

@pristela - ešteže si pridala tú fotku, ešte aj lopta tam mala byť 😀 . Urobila by si mi takúto do stredy? Ale vaaaac jak 20€ nedám . A ešte tú brankársku rukavicu poprosím 😀 😀 😀

mia1111
20. máj 2013

@pristela - som aj zabudla tortičku pochváliť, no perfektná, skoro ako od Pristelky 😉 Super 😵

pristela
20. máj 2013

inak holky mna este po tom stretku moji vytiahli na bike a ja ze vramci toho ze som ich dva dni nevidela idem a my po poliach a kopcoch 10km bicyklovali 🙄 🙄 umírala som , ale s úsmevom 😀

@mia1111 no po tom prispevku pred ani chvalit nemusis 😝 😝 😝 😀 som sa zasmiala na tej tvojej objednavke a hned potom som mala podobny telefonat s objednavkou 😀 😀 len ine zadanie 😀

pipka
20. máj 2013

@heni79 dakujeem 😉 ja ju musim potahovat, tak nemozem polevu dat, ale pre nas vyskusam isto 😵 😵 😵

mia1111
20. máj 2013

@pristela - 😀 😀 😀 , no táto má byť pre Martina, len na 30ku, ten šál zhoď a dorob rukavicu, prídem si po ňu zajtra ráno, OK? 😀

pristela
20. máj 2013

@mia1111 pchaa, je mi to lúto , ale vcera mi teta pisala ze uz je zjedenaaaa 😝 😝 😝 😝 ale tesim sa na tu tvoju , dufam ze ju neodmietnes!!!!!!!

dada2007
20. máj 2013

......pridávam víkendovky.....som včera zabudla pridať..... obe na prijímanie....

mia1111
20. máj 2013

@pristela čooooooooooooooooo????Aaaaaaaaaaaaaaaaaach, pomoc 😕 😕 😕 😕 , čo ja teraz urobím, som jej napísala, že už je hotová, len rukavica sa dorába 😀 😀 😀 😀 Jasné, že to beriem, nemám na to, aby som si kúpila 3 krajky, nie jednu, ale kámošom tortu zasponzorujem, no nie? 😅 😀 😀 😀 😀

pipka
20. máj 2013

babyyyyyy, neviete...existuje niekde fotopostup na tu skleroticku modru rybku Dory z filmu hlada sa Nemo? 😕 😅 😅 😅

ja ju nevieeeem spravit 😝 🙄 😀 😀 😀

mia1111
20. máj 2013

@pipka - Ty potrebuješ fotopostup? 😕 Si robíš prdel, že? 😅 To je táto? Tú dáš 😉

aduskatt
20. máj 2013

@pipka budes ma lubit?🙂 mrk na www.mnamuela.sk speci pre Teba pridane teraz fcul🙂

pristela
20. máj 2013

@dm1 Dani prosim ťa mozes este raz napisat , pre tych , ktory si mysleli ze si nikdy nebudu kupovat krajku ktoru uz maju vsetci 😝 a nedavali pozor , skladovanie ked si ju chcem vyrobit skor /akoze nepotrebujem ju len chcem 🙂 / pisala si do chladnicky dat tusin na papier na pecenie kolko mi taka vydrži elasticka? cize pouzitelna ?

katkak23
20. máj 2013

tak stojaca 30tka sa nekonala tak aspon takto 😉

katkak23
20. máj 2013
mamcas
20. máj 2013

@luciahromadkova Dakujeeem 🙂 Hned viem ako na to 🙂

pipka
20. máj 2013

@mia1111 fotiek maaaaam, ale furt je nejaka capata 😅 😅 😅 a teda nehovoriac o tom, ze neviem ako jej spravim ten vyjaveny kukuč 😝 😀 😀 , nema som dala, toho som uz robila...to je v poho..ale tato modra potvorka ma mata 😝 😅 😀
a to ma este caka ta korytnacka...pomooooc 😀 😀 😀

pipka
20. máj 2013

@aduskatt ja ta lubim aj bez toho 😀 ...a co tam mam hladat? lebo nejak mi to otvorilo na uvodnej stranke a coze si tam dala pre mna? 😕 😅

mia1111
20. máj 2013

@pipka - veď ona má byť taká čapatá 😀 😀 😀 . to video, čo dala @aduskatt je super, kukni ho 😉

pipka
20. máj 2013

@aduskatt ahaaaaa, uz maaaaam, poklaaaaad 😎 😵 😵 😵

lamps
20. máj 2013

@pipka Janka, a keby si ju dala len na bok torty ako D? ja keď som robila naposledy tú pomarančovú rybu, nechcela mi držať tvar tak som ju vypchala polystyrénovým srdcom, ale ona bola veľká tvoja Dory asi taká veľká nemusí byť, či?

pipka
20. máj 2013

@mia1111 ved ja vieeeem, len moja je capata do sirky...nie do vysky 😅 😅 😅 chuda nejaku odtucnovaciu kuru jej musim spravit asi 😀 😀

lamps
20. máj 2013

@pipka malo tam byť 2D 😉

mia1111
20. máj 2013

@pipka - tak ja sa k nej pridám, tiež už začínam byť čapatá - do šírky 😀 😀 😀

pipka
20. máj 2013

@lamps nie nie, moja moze byt mala...robim ju tak max do 8 cm, aby zas neboli na tej torte moc velke, lebo tam maju byt minimalne tri ...nemo, dory aj korytnacka...a to by chceli este aj toho ciernobieleho skalara..ale to som povedala, ze za to nerucim ci to postiham...lebo este tu mam rozrobeneho mickeyho a minnie 😝 😝 😝
robim ju taku plosku...zhodnotim ktory profil ma lepsi a nacapim ju co najblizsie k boku torty 😅 😀 😀 😀

ked uz, tak uz...bud nic, alebo potom figurok do aleluja 😅 😝 😀

keby som nemala deti doma a mohla to dnes robit cely den, tak v pohode...ale krpci za chvilku vstanu a ja musim balit, lebo to by dobre nedopadlo 😝 😅
tak zas v noci pokracujem 😉

pipka
20. máj 2013

@mia1111 ty ale na to mas pravo...resp. ty to dokonca musiiiis 😎

boze ako ja som si vychutnavala tehu...ked som nemusela "stahovat" brucho 😀 😀 😀 😀 😅