Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
21. máj 2013

baby pomooooooc ... dnes som dostala bojovu ulohu - pouzit tuto ozdobu, ktoru si vybralo 9r dievcatko na tortu na PSP... a takuuuu krasnu jemnu neznu s postavickou som mala vybratu ☹ a este tam xce zlaty kalix....celkovo farby biela ruzova zlata........................ uaaaaaa ja sa asi rozplacem... nejake tipy ako z toho spravit nieco negycove???

lamps
21. máj 2013

@mysiatkoo och, obávam sa, že to sa nedá ☹

karmenta
21. máj 2013

Objednala jsem si tu formu na krajku, zítra by měla dojít a já blbec zapomněla objednat tu speciální hmotu na to, mám smartflex velvet, půjde to?

pipka
21. máj 2013

@mysiatkoo boooze, nezavidim moja 😅 😅 😅 a ako je to velke? 😝

mysiatkoo
21. máj 2013

@lamps fakt som zufala z toho.... malej som poslala aj fotky a neda si to nijakovsky vyhovorit.... keby som toto bola tusila ked som jej slubila, ze jej tortu upeciem....

mysiatkoo
21. máj 2013

@pipka nie az tak moc, asi 7cm.... ale velkost v tomto pripade nehra zjavne ziadnu rolu 😢

sticker
21. máj 2013

@kohutovci Tak isto sa zastrájam aj ja 😀 Ale mňa brzdia tie peniaze, čo smart stojí 😒 . Aj keď teraz by sa mi aj možno oplatil kúpiť. Na jún mám tri torty isté a štvrtú v uvažovaní....
A inak sa chcem ešte opýtať... čo sa dáva na torty, keď sa nepoťahujú 😅 😝 Šľahačkou sa tam narobia také "kopčeky", vzory? Ja si to už neviem ani predstaviť...Ale kedysi sa len tak robilo, nie? potom to človeku stálo v krku, čo toho krému bolo veľa 😒

lamps
21. máj 2013

@mysiatkoo to ti verím, ale.... akú chce takú bude mať ☹ Nás Filipko má tiež PSP v nedeľu a robím úplne obyčajnú tortušu s modrým kvetom, nedávam na ňu žiaden kalich, knižku ani ruženec .... mne sa to tak nepáči, príde mi to také gýčové, možno som divná... No ešte uvidím, čo bude do nedele, Veronka varcala predvčerom, Filip do rána, Terezku včera preháňalo tak uvidím, či nebudeme prekladať PSP ☹ ☹ ☹

lencza22
21. máj 2013

Dobrý den. Můžete mi poradit - dá se potáhnout cheesecake?

pristela
21. máj 2013

@mysiatkoo ja si myslim že ona ani nechce negýčovu tortu , podla mna sa jej paci gyčove , cim viac volanikov , riasenia , kvetiniek , trblietok... takze ak sa jej budes snazit nejak prekryť túto ozdôbku bude nešťastná ☹

mysiatkoo
21. máj 2013

@lamps ved prave .... a aha aku krasnu inspiracku som mala vyhliadnutu... slakmatraf....sak to sem ani radsej nedaaam... no nic, idem fnukat a vymyslat co s tym...

mia1111
21. máj 2013

@mysiatkoo - fúúúúha, tak ak sa Ti to podarí, tak klobúk dole. Ty robíš krásne tortičky, načo to ľudia musia za každú cenu spackať takýmito nezmyslami? Ja nepečiem veľa (skoro vôbec teda 😅 ), ale tak, ako odmietam urobiť tortuchu v tvare ženského pozadia, nedajbože mužského ehmm... popredia 😅 , tak ani toto by som nevzala. Buď celá moja vlastná tvorba, alebo nič. Neviem, v tomto som dosť zásadová, torta je vždy moja vizitka, keď je to mimo môjho vkusu, tak to neviem, to by som ani tortu nevedela začať, nieže dokončiť...

lamps
21. máj 2013

@mysiatkoo myslím, že je to presne ako píše @pristela jednoducho sú ľudia, ktorí asi majú diametrálne odlišný vkus a páčia sa im také gýčové veci ☹ ☹ ☹ čo ja teda dosť nechápem ale...

mia1111
21. máj 2013

@lamps - ejha, skoré uzdravenie deťúrencom, hádam to rýchlučko prejde...

lamps
21. máj 2013

@mia1111 ďakujem, v to dúfam aj ja ☹ ☹ ☹ ale čakám, kto je v poradí dnes do rána 😠 😠 😠 a ak to chytí mňa .... no neviem, mám dve tortuše 😨

mia1111
21. máj 2013

@lamps - struhni si na večer poldeci a ráno nalačno tiež... 😅 pre istotu 😉

lamps
21. máj 2013

@mia1111 😀 😀 😀 😀 žeby?

pipka
21. máj 2013

@mysiatkoo no to teda nie...na taketo volaco je aj 7 cm prilis 😝 😅 😅
ja to vidim hadam jednine na uplne obycajnu bielu a navrch capnut toto 😅 inak fakt neviem...a po bokoch by som spravila v ruzovej a bielej malilinke kvietocky, ktore by vpredu akoby lemovali krizik, ine ma nenapada

sticker
21. máj 2013

@lamps U nás v meste a v okolí je teraz veľa vracačiek... U niekoho to začne teplotou, u druhého vracaním a prejde to do hnačky.... Zase je niečo vo vzduchu 😒 ☹ Držte sa, ale tak do dvoch dní by to malo prejsť... Len potom sú tie deti také oslabené....

mia1111
21. máj 2013

@lamps - jasné, šak to je prvá pomoc, nepoznáš? 😅 To hovorím ja, čo si k poldecáku ani neprivonia 😅 , ale mm tvrdí, že to funguje 😀 . A keby nie, aspoň vieš, že si využila všetky možnosti 😀 😀 😀 😀

lamps
21. máj 2013

@mia1111 😀 😀 😀 ja si dávam za kalíštek, keď mi ostane ťažko po nejakom jedle a vtedy to pomáha zaručene 😀

lamps
21. máj 2013

@sticker ďakujem

mia1111
21. máj 2013

@lamps uff, tak kebyže niesom tehu, tak by som sa možno prekonala a vyskúšala to, lebo mne je ťažko po každom jedle, aj po samotnej zelenine 😒

lamps
21. máj 2013

@mia1111 to je kruté ☹ ja som si pri každom odvracala svoje 😝 😝 😝 😝 záchodovú misu som objímala aj 5-krát denne bolo to otrasné 😝 😝 😝 a nepomáhalo nič. Dobre mi bolo jedine, keď som spala

florentina
21. máj 2013

@lokalistin no myslím, že to tím nebude, protože v tom robotu už jsem udělala víc dortů a úplně bez problémů a až teď ty poslední dva, co jsem dělala s jiným cukrem to udělaly. Já to jako úplně nevylučuji, taky mě to napadlo a děkuji za názor. Ale přemýšlela jsem, co bylo tentokrát jinak a nevím, asi jen toto. On ten cukr jsem koupila tady u nás v jedné večerce, je to nějaká značka, kterou neznám, ale nedostala jsem se tentokrát jinam. Ale určitě zkusím i příště šlehat déle.

@ikula2
@jakelina
holky, no já mám recept, kam se dává krystal, ale když to tak čtu, tak asi vyzkouším příště tu krupici. Mě nějak nikdy nenapadlo, že bych to mohla dělat jinak než dle receptu 😅, tak je asi na čase začít experimentovat....

mia1111
21. máj 2013

@lamps - no len ja nezvraciam ... možno keby som, tak by mi bolo na chvíľu dobre.... ale nie. Mne je ťažko aj z čistej vody a to už je čo povedať ☹ . Ale vydržííííííííííííííííííííííííííííííím to, kvôli tomu drobčekovi to nejako prežijem 😅 😵

lamps
21. máj 2013

@mia1111 jasné, že vydržíš aj keď je to isto pri malom náročné. Ja som žila zo suchých rohlíkov a čistej vody a som tu a neskutočne rada, že ich všetkých mám 😅 😅 😅 😅 a už sa teším na foto tej najkrajšej "tortičky" od teba 😵

lokalistin
21. máj 2013

@florentina ono to bolo viac menej myslene ako vtip

lokalistin
21. máj 2013

@mysiatkoo no super ja som sa zlakla,ze to tu niekto svojvolne vybral 😀

cwilinge77
21. máj 2013

@abriela Gabi urcite silikonova , nie zatvaracia 😉