Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
22. jún 2013

@lamps
@terqa
@lucula73

krásne dielka

katarina51
22. jún 2013

@denisak77 máááš moj obdiv na to aké bolo počo je to unikátne

mysiatkoo
22. jún 2013

@lussy23 cukriky som robila z hmoty 😉

rapunzel1
22. jún 2013

ejha čítam a vidím fotoše, čo som dávala a namiesto mena,len text cez celé,no fain 😅

dm1
22. jún 2013

@rapunzel1 tiez som na to pozerala 😀

denisak77
23. jún 2013

@katarina51 ďakujem

denisak77
23. jún 2013

@levandulka3 ďakujem ,myslela som ,že je kúpená konštrukcia,lebo ja to už dlhšie zháňam a nikde nemajú taký kočík ktorý by som rozobrala a potom dotvorila marcipánom,vlastne ako tvoj.

viera6
23. jún 2013

@dm1 krásne!Danka aky máš priemer všetkých tých okrúhlych a váhu?

maya30
23. jún 2013

@denisak77 ta konstrukcia sa dala kupit na www.janpol.sk bola to taka dekoracia zajac v kociku za nejakych 6 Eur a to bola ta origos konstrukcia ktoru pouziva aj lorna, len som to tam momentalne nenasla, zrejme vypredane ☹

jakelina
23. jún 2013

Tak poslední hotový, krém z mascarpone s tvarohem + jahody a maliny.

marci2305
23. jún 2013

Ahojte kocky. Potrebovala by som poradit kde kupujete babatko zo silikonu a aku farbu pouzivate aby boli ruze zlate?Sprej alebo farbu? Dakujem....

ajka82
23. jún 2013

baby ja som sa tak potesila, ze dnes pojdem spat o 1...no ale prd 😖 😢 jak sa mi torta hotova orosila, ked som dorabala, tak reku ze dam do chladnicky, bude potom v pohode, lahla do postele a nejak mi to nedalo, isla som sa kuk na nu a krajka sa roztekala 😲 😒 😒 ...stiahnut sa nedala, zostavali tam roztecene kusky, takze lokalistin nebola sama, co stahovala potah z torty ale som si to natrenovala aj ja v noci 🙄 a zas som isla spat az po 3 😠

takze bez krajky

ajka82
23. jún 2013

a tak mi to nejak divno fotilo, ze je torta do kopca, no je vsade rovnako vysoka 😠

mariann2
23. jún 2013

kočky, predám jeden pruh motýľovej krajky, za 8€+poštovné

adrika202
23. jún 2013

@lamps dobrý napad s alobalom,len mi nedochádza kde ho umiestniť? 🙂🙂

livia76
23. jún 2013

@mariann2 kúpim 😀

halienka
23. jún 2013

@pristela Pristelka idem za tebou po radu, prosím ťa na čom modeluješ hlavičky postavičiek? Lebo ja keď si teda potrebujem vpredu vytvoriť tváričku a položím si hlavu na stôl tak sa mi samozrejme zozadu splacatí a keď sa to potom snažím nejako zguľatiť zas, tak už sa to tak dobre nedá a deformujem si celú hlavu, robiť to zas zvislo napichnuté na špáradle mi príde také dosť nepraktické, o dosť ťažšie sa tak robí. Myslím, že asi by možno bolo možné dať tú hlavičku do nejakého takého formovača na kvety, ale ten ja zatiaľ nemám, mám si kúpiť, alebo nemáš na to nejaký grif? 😅 Ďakujem ti vopred za radu 🙂

jakelina
23. jún 2013

@halienka já si pomáhám tím, že si hlavičku položím na sáček a celé vložím do velké lžíce a tak tvaruju 😀 😀 😀

dm1
23. jún 2013

@viera6 dakujem. posledne 3 Su priemer26 a cca 4 kg a kitty a kalich cca 22 cm a 3 kgj

dludli
23. jún 2013

Ahoj, tak se rok s rokem sesel a zase se obracim s patrne dost priblblym dotazem 🙂 ve stredu budem slavit 5 narozeniny, potrebuju dokonaly dort pro holcicku 🙂 a zajima me konkretne to, na cem dorty mate? Vzdy vidim dokonale cistou podlozku, necim obalenou? Nejaky celofan? Ja mam vzdy tac cely opatlany...

aduskatt
23. jún 2013

@dludli bud farebny baliaci papier na podlozke alebo uz hotovu lepenkovu podlozku, ked dokoncim tortu, podnos utriem servitkou, ak je nahodou upatlany🙂

lamps
23. jún 2013

@adrika202 no veď to pristelka má také dobré nápady 😵 ten alobal dáš oproti svetlu tak, aby odrážal svetlo na tortu, potom na nej nie je tieň, chápeš?

pristela
23. jún 2013

@halienka jo mám na to trik 😀 😀 😀 😀 ako na vsetko 😝 netreba sa trapit aby bola hlavka gulatá 😉 ja ju bud formujem v dlani, alebo normal na podlozke a zadnu stranu absolut neriesim ze mi zostane placata, robila som aj v lyzickach atd, ale to si musis vseliako vypodlozit aby si ju mala na pevno a aj tak nieje uplne gulata 😝 netrapis sa placatou hlavou zozadu leeebo necham vymodelovanu vytvrdnut a ked je uz pevna predsa davam na hlavku vlasky a tie vyformujem do gulateho tvaru ako len chcem, nalepis na hlavu a uz nieje placata ale krasne ako ma byt. urobit hlavku bez vlaskov uplne gulatu je zbytocne trapenie, kedze tam lepis este vlasy 😉 pisem ako tatar ale vsak hadam pochopis 😀

pristela
23. jún 2013

@halienka a este ma napadlo , na stretku zienka formovala hlavicku ktoru mala polozenu vo vypchávke z podrsenky- dobryyy napad 😉

marianabila
23. jún 2013

@mariann2 🙂 ja by som mala zaujem,poprosim platobne udaje 🙂

adrika202
23. jún 2013

@lamps nie celkom,ale vyskusam a pridem na to 🙂 🙂

lucula73
23. jún 2013

@adrika202 ak si kukneš tie dve fotoše,čo sem dala @lamps,tak na tej prvej je tá tortička po pravej strane tmavšia........na tú straanu dáš ten alobal a bude pekne osvetlená aj z tej druhej strany.........za predpokaldu,že svetlo ti dopadá z ľavej strany 😀 ........ja som to tiež tak robila,ale už máme dobrý foťák,tak mi to netreba ,lebo držať alobal aj foťák treba natrenovať 🙂

pristela
23. jún 2013

@adrika202 tu su tie stare foto co som vtedy davala a aj na porovnanie ako davala Andrejka @lamps bez alobalu a s alobalom

svetlo55
23. jún 2013

Opäť srdiečko 🙂

muffinka8
23. jún 2013

@halienka @pristela ja keď chcem aby bola hlava aspoň trochu oblá zozadu (ak tam už nejdú vlasy, napríklad u macka a tak) tak ju mám položenú v jamke, čo si vyrobím: v sáčku mám kúsok poťahovky nejakej a si tak rukou spravím jamku akú mi treba a na to položím tú hlavu. Je tam sáčok, takže sa to neprilepí, akurát občas keď je sáčok pokrkvaný veľmi tak ostanú čiarky zozadu na hlave.