Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
5. júl 2013

@evicaka děkuji moc za povzbuzení, je to od tebe moc milé...ale bojím co na to řekne oslavenec a paní co si to objednala /vyzvedávala to tu její dcera, která byla moc milá/, ale problém je v tom, že jsem ty lístky dala všechny směrem nahoru...já byla v noci nějaká unavená a koukám na kytky co mám doma, jak jim rostou listy...no jo, jenže stromy rostou přesně opačně, všechny lístky směřují dolů...no a je to pro celoživotního pěstitele bonsaiů a ten to určitě bude vědět...takže fiasko 😖

florentina
5. júl 2013

@zuul děkuji 😉 , moc a moc...no uvidíme, co řeknou...

woman04
5. júl 2013

@pipka čakám ,čakám na fotku a ona tu už od včera..🙂..peknučká..obdivujem tieto 2D..príde mi to asi najťažšie zo všetkého 😝..pri mojej predstave,bo skúsenosti ešte chabé 😀 😀

mamina1978
5. júl 2013

@lokalistin 😉 😀 😀

mamina1978
5. júl 2013

@zuul @woman04 dakujeeeem 😵 😵 😵

lamps
5. júl 2013

dievčence moje nejaké inšpirácie na tortu pre stavebného inžiniera by sa u vás nenašli? ja akú-takú predstavu mám, ale príde mi taká fádna 😀 😀 😀 😀 😀, ale fádna bude asi tak či tak, keď je to torta pre chalana 😀 a krásny, radostný a pokojný deň vám želám 😵 😵 😵 😵

mamina1978
5. júl 2013

@florentina ten Bonsai je naaaaadhernyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 Fakt nemas byt preco smutna 😉 🙂 Ukladam si ho, aby som mala inspiraciu, ked ho bude niekto chciet odo mna. Vazne sa ti krasne podaril, aj ked nie je tak, ako si si ho vysnivala.... s mramorom a kamienkami . Mne sa velmi paci aj takto. Urcite budu nadseny.
Uvidis , ze za chvilku sem napises prispevok ako boli z nej nadseny . Hlavu hore, mozes byt na seba pysna ...... 😵 😵 😵 😵 😵

simasa
5. júl 2013

@florentina Nádhera aj tortička, aj ten melón je úžasný. Musíš mať veľkú radosť, že ste sa s bratom takto "našli". 🙂 Prajem Vám, nech si rozumiete 😵

simasa
5. júl 2013

@lamps čo takéto niečo (bez diplomu jasné)?

pipka
5. júl 2013

@ajka82 ja podla opicky tipujem ze Dora 😕 😀 aj ked dora ma trosku ine vlasky, taku helmicku 😀 😉

lamps
5. júl 2013

@simasa Silvinka, to vyzerá dobre, ďakujem uvidím, čo zosmolím

pipka
5. júl 2013

@pralinka25 zacinam zauzivat slovne spojenie "pipkine deti" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 sa mi to paaaaci 😀

pipka
5. júl 2013

@florentina nemas byt preco nestastna, supeeer si to urobila, je krasny 😉 tie listky su len taky detail, ze keby to nepovies, tak to nikto neskuma 😉 ved su aj rozne druhy cudzokrajnych stromov , kde ani netusime ake listy maju a v akom smere rastu 😀 😎 😎

lokalistin
5. júl 2013

@florentina podla mna je super a aj melon je krasny

reruna
5. júl 2013

@florentina brácha je šikovný, dobře, že jste se našli, asi to máte v genech🙂 bonsaji je pěkná, pro laika nádhera, jsem zvědavá, co řekne ten oslavenec, ale tak ty nejsi odborník, jsi amatérská cukrářka a hlavní je, že bude chutnat, ono, ty chyby většinou vidíme stejně jen my, lidi jsou většinou unešení tím, že je to opravdu dort a že je to z marcipánu, že to ani tak dopodrobna nezkoumají.

sisix
5. júl 2013

@mamcas ok, dik. To at si ho nechaji 😀

sisix
5. júl 2013

@florentina taky chci umet. Jsem za tebe a brachu rada. Pribeh jak z telky. 😉

ajka82
5. júl 2013

@pipka sak toto a ja som jej to hlalvu prerabala asi 5x... akoze jednoducha postavicka a ja ju neviem urobit jak cez kopirku 😠 ale uz som videla na nete aj horsie, tak sa upokojujem a maju teraz prist, teda pisali ze okolo 11 tej pridu a este nic... a ja potrebujem surne do obchodu pre slahacky, lebo zas som zo dna na den zobrala torticku a nevyda mi 😠 😅

gumidekmomo
5. júl 2013

@florentina perfektne torticky 🙂))

gumidekmomo
5. júl 2013

@lamps krasne torticky prosim vas a kde zozeniem taku peknu tlacenu abecedu? myslim tu co mate s tym menom Martinko dakujem

mariann2
5. júl 2013

@florentina to je skvelé, že ste sa opäť s bratom stretli a je zaujímavé, že sa venujete podobnému hobby 😉

akapulko
5. júl 2013

@lamps ja som robila tuto pre stavby veduceho🙂 mozno ti nieco pomoze 😵 je to take ako pises pre chlapa 😒

halienka
5. júl 2013

Ahojte babky, chcela by som sa spýtať, používate tú tortovú šľahačku niekedy? Ona má 36% tuku, je preto trochu drahšia, ale nie je tým pádom lepšia do krémov?
A ešte by som sa spýtala ak ste už robili tortu počítač alebo notebook, z čoho alebo ako ste robili tie písmenká biele na klávesnici? Maľovať to mi príde sci-fi a asi by to ani dobre nevyzeralo, tak ma napadol jedlý papier, dať si to vytlačiť, postrihať a potom nalepiť, dalo by sa to takto? Alebo máte na to nejaký grif? 😅 😀

Ďakujem moc krásne za rady vopred 🙂

lamps
5. júl 2013

@gumidekmomo ďakujem, tú abecedu mám z českého MMB, skúsim ti nájsť link

vlada111
5. júl 2013

@lokalistin ľudia majú žiaľ všeobecný nevkus. Juj moja, som zvedavá čo z toho docieliš ☹

lokalistin
5. júl 2013

@vlada111 no myslim,ze ju ani fotit nebudem 😝

aduskatt
5. júl 2013

@halienka pouzivam a v porovnani s 33% Rajo vychadza dokonca lacnejsie

adrika202
5. júl 2013

moja nočná ,obe čokoládové,a teda tieto mužské témy pre mna feministku :D horor 🙂 nie som vooobec technický typ čo sa tortovania týka,tak privrite očka nad mojou pílou 🙂

woman04
5. júl 2013

@florentina brat je macher,krásne a skvelé,že ste sa našli...čo sa týka tortičky,musia byť spokojní,však je krásna a schválne som si naklikala fotky bonsajov a nemám pocit,že všetky lístky idú dole,sú tam aj také,čo rastú hore,takže pohoda 😵

pralinka25
5. júl 2013

@florentina poviem ti to co mne moj muz vecne "je to torta" nie zivy strom ten nech si vypestuje. torty su umenie a to nie vzdy byva presnou kopiou reality. nebud smutna je krasny. mne sa velmi paci a aj ked je pravda ze sa kvetom ani stromom nerozumiem na torty som detailista a som si vobec nevsimla ze je to zle.
celkovy dojem je uplne super. ale ak ta to potesi ja som rovnaka. tiez som z kazdej svojej torty nestastna a potrebujem niekolko dni kym vobec som ochotna stiahnut nafotene torty a pozriet sa na ne a ulozit si ich do pc a pridat na FB 😀