Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
21. aug 2013

babule, uz to tu bolo milionkrat, no teraz to samozrejme nenajdem - kto mi tu hodi link na tu abecedu plastovu z mimibazaru pls?

jakelina
21. aug 2013

@mysiatkoo no právě, že my to taky rychle sníme. Já je zkusím bez těch malin, mám doma ty čoko pecky do muffinů, co se nerozpustí a uvidím jaké budou. Děkuji moc, jsi zlatá.

mysiatkoo
21. aug 2013

@jakelina a nexce sa dohodnut, ze jej to odovzdas neskor? to sa mi zda strasne dlho ... na akekolvek mufinny

mamcas
21. aug 2013

@reruna dakujem za tip 🙂 spravim teda ten, len este pomery su vsetko po dve? Dve slahacky po 250ml, 200g coko a 2 mascarpone po 250g?

kittynagy5
21. aug 2013

Moja včerajšia pre moju malú na narodeniny...

adrika202
21. aug 2013

prvá tohtotýždnovka 🙂 dakujem @pristela za inšpiráciu, nič iné ma narýchlo nenapadlo len odpisovať 🙂 tortu objednávala baba včera večer 🙂

mysiatkoo
21. aug 2013

@lawli dakovalaaaaaaaaaaaaaaaa 😉

reruna
21. aug 2013

@mamcas ano, poměry jsou stejné jako u toho s bílou čoko, tak jak jsi to napsala.-) určitě nebudeš litovat

wera.g
21. aug 2013

ahojte ženušky, prosím vás nejakú inšpiráciu na tortu v tvare balíka náhodou nemáte? mám objednávku na tortu pre poštárku, predstavujem si to ako balík previazaný šnúrou a dole pri ˇnom zopár kvetov, ale netuším ako spraviť to balíkoidné potiahnutie.. Moc vám ˇdakujem za každú inšpiráciu, keˇd budete vy potrebovať a budem vedieť, rada sa budem revanšovať 😉 😀

daducha
21. aug 2013

@jakelina fuha, tak to neviem, u nas zjedli hned 😀 :tak este som robila tieto na svadbu, su tiez mnaaam,ten rum kokos je tam super 😀
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=42940

lucula73
21. aug 2013

@daducha ahojky,keď ta tu vidím,prosím ťa,ty si nerobila náhodou takú krstinovú tortičku čo mala zeleno hnedé ozdoby?niekto tu robil a neviem kto 😀 ,ak nie,nevadí,ďakujem aj tak 😉

sikag
21. aug 2013

@mamcas tu je pekny "jednoduchy" kvietok aj s majou http://www.lorna.estranky.sk/clanky/fotopostupy...
kvietok sa da spravit uplne jednoducho, vykroj slzicky, mozes aj od oka, stensi okraje hocicim gulatym (ja ked som nemala kosticu stensovala som takotou gulatou ruckou na vareche 😉 na makkej podlozke ja pouzivam karimatku 😉 ) take navlnene slzicky poukladaj vedla seba do kruhu a vypodkladaj servitkami, potom druhu radu a hotovo, nechaj stuhnut. dufam ze sa ti to podari a ze nepisem neskoro

romy01
21. aug 2013

@pristela teda to je super, že to máš z jedného kusu. Ja by som si na to momentálne netrúfla. Ozaj to chce hoodne praxe. Si šikovnica

daducha
21. aug 2013

@lucula73 ja nie,ale neviem ci nie nahodou anibas 😉

jakelina
21. aug 2013

@mysiatkoo mně se to zdá taky dlouho, ale ona si to chce ve čtvrtek dát do krabiček a mít to doma v lednici. Nevím proč. 😝 😝

romy01
21. aug 2013

@vladiella Ďakujem za nápady, hlavne ten prvý bol šupa 😀

lamps
21. aug 2013

@wera.g a musí byť hranatá? ja mám uloženú takúto

pristela
21. aug 2013

@wera.g ja mam tuto inspiracku z netu , ale viem ze aj nejaka holka odtialto robila balik nedavno 😕

jakelina
21. aug 2013

@daducha moc děkuji za rady, napsala jsem nevěstě, jestli to nechce později. Tak uvidím co napíše.

wera.g
21. aug 2013

@lamps
@pristela baby vy ste zlatíííííííčka, ˇdakujem moooooooooooc 😉 v podstate mi nechali voľnú ruku, len že to má byť pre poštárku 🙂

timuss
21. aug 2013

@pristela
@lamps
vždy sa musí pridať aj voda k tým cukríkom? lebo niekde som čítala, že len k tým americkým....lebo ja som teraz tiež skúšala si zarobiť MMF a keďže som mala iné cukríky vodu som nedala...a mne sa stalo presne to, čo píše
@emilkaaa , že mi hmota nezobrala toľko cukru, koľko som si myslela, že zoberie, a tiež sa ťažko vaľkala....takže asi to bude fakt že nedostatkom vody...

timuss
21. aug 2013

@pristela
@lamps
ja odpadnem...neviem, kde som to mohla čítať...či sa mi to snívalo? teraz všetky recepty, čo čítam sú aj s vodou....asi to bude nedostatkom spánku 😝 🙂 😉 😀 😀 😀 😀

lokalistin
21. aug 2013

@jakelina pochybujem, ze ma niekto otestovane ci muffiny vydrzia 4 dni stavnate, ked su dobre sa v momente zoz..u a ked su zle idu do kosa 😉
podla mna ovocne zacnu za 4 dni plesniviet

lokalistin
21. aug 2013

@timuss bolo to niekde pisane, ze ked tie ruzove umyvas uz nemusis davat vodu ale biele neumyvas tak vodu davas

lokalistin
21. aug 2013

@jakelina v mojom fotoblogu mam viacere recepty na muffiny, najviac mi chutili s mangom, a tie marcipanovo- amarettove, ale na tie povedal syn @pristela , ze horsie este nejedol 😀 100 ludi 100 chuti

lokalistin
21. aug 2013

@lucula73 sa mi zda, ze to bola @mariann2 alebo niekto na M

pristela
21. aug 2013

ach baby moje , mám fotit fotopostup a vybili sa mi baterky 😠 😠 😠 no neporazilo by ma? a celkom rychlo mi to slo, ted sa tu musim sušiť a čakať na nabitie, kedže termín nečaká 😝
@lokalistin 😀 😀 😀 😀 lebo tam bol alkohol micuš 😀 😀 😀 😀 boli "najhoršie" ale hlavné že ani kúštik mi nenechali pokial som dosla domov 😠 😀 😀 😀 som chcela aspon ďobku ochutnat, marcipan ja lubim 😵
A vôbec čo sa držiš mojho najvacsieho kritika !!!!! čo ho uz neznas? 😀 😀 😀
@timuss niekto umyva aj biele americké a pak nedáva vodu , kedze na nich ta voda po umytí zostáva 😉

pipka
22. aug 2013

@veva1 ajoj moja nasmerujem ta na spravnu temu na otazky, bo ta, kde si pisala, je len na fotopostupy 😉 tam by si na odpoved cakala dlhsie 😉

ano da sa 😉 ale myslim, ze celkovo K2 nie je z tych lepsich hmôt 😒 je hrozne makka 😖 ,
len ju po rozmrazeni nedavaj do mikrovlnky, ale nechaj volne a potom dobre rozpracuj 😉 snad bude ok.
ja by som asi ale pouzila ten smartflex ak mas 😉

pipka
22. aug 2013

@pristela a co si fotila..aky fotopostup? 😕 😎 😎 dockat sa nevieeem 😀 😀 😀